چهارشنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۷ - ۲۰:۲۲

کارگردانی «فیروزه» به شعیبی می رسد؟

بهروز شعیبی

سینماپرس: بهروز شعیبی، بازیگر و کارگردان سینما از جمله گزینه های کارگردانی مجموعه شبکه نمایش خانگی «فیروزه» به تهیه کنندگی مهران برومند است.

به گزارش سینماپرس، بهروز شعیبی که تا به حال سریال «پرده نشین» را برای تلویزیون و «گلشیفته» را برای شبکه نمایش خانگی کارگردانی کرده است،‌ یکی از گزینه‌های کارگردانی سریال جدید مهران برومند است. 

شعیبی پیش‌تر نقش میرزا کوچک خان جنگلی را در سریال «گیله‌وا» به کارگردانی اردلان عاشوری و نقش اصلی سریال «تنهایی لیلا»  را به کارگردانی محمدحسین لطیفی بازی کرده است. 

 «فیروزه» از یک کهن الگو پیروی می‌کند. کهن الگوی سفر مولانا از خراسان تا قونیه و درک و دریافتی که از این سفر دارد سوژه اصلی این سریال است. تنها ارتباط و ویژگی این سریال سفری از خراسان به قونیه و بالعکس است. این سریال تاریخی نیست و در زمان حال روایت می‌شود. قصه بین دختر و پسری جدا از هم است که دست تقدیر آنها را در مسیری پر ماجرا کنار هم قرار می‌دهد و به گونه‌ای است که حضور مولانا در تخیل بازیگران وجود ندارد و بازیگری برای این نقش در نظر گرفته نشده است. 

بخش خصوصی ایران و ترکیه برای تولید چنین سریالی همگام شدند و ۵۰ درصد از قصه، بازیگران و لوکیشن‌ها متعلق به ایران و نیمی دیگر از آن نیز برای کشور ترکیه است و پخش سریال نیز هم به صورت همزمان در ایران و ترکیه خواهد بود. 

فصل اول سریال «فیروزه» در ۲۶ قسمت به تهیه‌کنندگی مهران برومند برای شبکه نمایش خانگی تولید خواهد شد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.