دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۸

هنرمند گیلانی عرصه تلویزیون و تئاتر؛

«فرهاد پاک سرشت» با حضور اهالی هنر تشییع شد

فرهاد پاک سرشت

سینماپرس: «فرهاد پاک سرشت» هنرمند برجسته گیلانی عرصه تئاتر و تلویزیون با حضور مسئولان و اهالی هنر تا خانه ابدیش بدرقه شد.

به گزارش سینماپرس، ظهر دوشنبه «فرهاد پاک سرشت» هنرمند برجسته گیلانی عرصه تئاتر و تلویزیون با حضور مسئولان و اهالی هنر تا خانه ابدیش بدرقه شد.

مرحوم پاک سرشت که نویسندگی و کارگردانی بسیاری از آثار صدا و سیمای مرکز گیلانی را در کارنامه کاری خود داشت عصر یکشنبه بعد از یک دوره طولانی مبارزه با بیماری در بیمارستان آریای شهر رشت دارفانی را وادع کرد.

نویسندگی نمایش‌های بار دیگر باران، یک پنجره برای دیدن، شب بلند مختار، چهارشنبه خاتون، مرغابی در شب ساتچمه، اویستی، یک جای پرت، نویسندگی فیلم نامه و کارگردانی مجموعه‌ها و فیلم‌های داستانی همچون فرشته‌ها نمی‌میرند، آن سنگ گران، مسلخ، فردا روشن است، تنگامه، خانه اجدادی، ایست، گلاب و کارگردانی بسیاری دیگری از نمایشنامه تنها بخشی از کارنامه کاری این هنرمند برجسته گیلانی است.

گفتنی است مراسم تشییع پیکر این هنرمند ظهر امروز با حضور خانواده، بستگان، دوستان و اهای فرهنگ و هنر و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان و برخی از مسئولان استانی و شهرستانی در مجتمع فرهنگی و هنری خاتم الانبیا (ص) رشت برگزار و سپس پیکر این هنرمند در قطعه هنرمندان وادی تازه آباد رشت به خاک سپرده شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان در مراسم تشیع پیکر این هنرمند با اشاره به جایگاه هنر و هنرمندان در جامعه، اظهار کرد: مرحوم پاک سرشت دارای ویژگی های اخلاقی منحصر به فردی بود.

فیروز فاضلی خوش اخلاقی، خضوع، مناعت طبع برخی از ویژگی های شخصیتی این هنرمند برجسته گیلانی عنوان کرد و گفت: مرحوم پاک سرشت در حوزه نویسندگی و کارگردانی تلویزیون و نمایشنامه و همچنین سرودن اشعار فولکلور تبحر خاصی داشت.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.