دوشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۰

در اولین حضور جشنواره‌ای

«روبی و جوجه‌ها» به بخش بین‌الملل جشنواره پویانمایی راه یافت

انیمیشن روبی و جوجه ها

سینماپرس: سریال انیمیشنی «روبی و جوجه‌ها» به کارگردانی بابک و بهنود نکویی در اولین حضور جشنواره‌ای به بخش بین‌الملل دهمین جشنواره بین‌المللی پویانمایی تهران راه پیدا کرد.

به گزارش سینماپرس، سریال انیمیشی «روبی و جوجه‌ها» به سفارش مرکز پویانمایی صبا توسط برادران نکویی در استودیو گنبدکبود تولید می‌شود و یک قسمت از این مجموعه با نام  «خروس خون» جزو 18 اثری است که از میان 104 اثر ایرانی به بخش بین‌الملل دهمین جشنواره پویانمایی تهران راه یافته است.

این انیمیشن در بخش بین‌الملل با انیمیشن‌هایی از کشورهای مختلف از جمله سوئیس، فرانسه، آمریکا، آلمان، هلند، اسپانیا، بزریل، روسیه و انگلیس رقابت می‌کند و نیز در بخش بین‌الملل این دوره از جشنواره دو انیمیشن برنده اسکار دانشجویی سال 2015، دو انیمیشن نامزد اسکار 2015 و سه فیلم نامزد بهترین انیمیشن کوتاه سال 2016 نیز حضور دارند.
«خروس خون» کشمکش‌های روباه و خروسی را به نمایش می‌گذارد که در همسایگی هم زندگی می‌کنند و روباه تحمل سحرخیزی و نشاط خروس را ندارد و برایش دسیسه چنین می‌کند.
همچنین برادران نکویی با دو اثر به نام «دزد نامرئی» و «دلیل افزایش تورم» از مجموعه «حساب کتاب» و نیز تیزر بانک اقتصاد نوین در بخش مسابقه ایران یکی از پرکارهای این دوره از جشنواره پویانمایی هستند.
جشنواره بین‌المللی پویانمایی (انیمیشن) تهران معتبرترین جشنواره انیمیشنی ایران است که از سال 1377 به صورت دوسالانه توسط کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار می‌شود. دهمین دوره از این جشنواره 15 تا 19 اسفند ماه امسال با چهار بخش مسابقه ایران و مسابقه بین‌الملل، خارج از مسابقه، نمایش ویژه و چشم‌انداز، برپا خواهد شد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.