پنجشنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۹

تدارک ویژه تلویزیون برای تعطیلات اخر هفته با نمایش ۳۰ فیلم سینمایی

آرم شبکه های تلویزیونی*

سینماپرس: سازمان صدا و سیما برای ایام تعطیلات آخر هفته ۳۰ فیلم سینمایی، تله فیلم و انیمیشن تهیه کرده که از شبکه‌های مختلف سیما روی آنتن می‌رود.

به گزارش سینماپرس، ۳۰ فیلم ایرانی، خارجی و انیمیشن از شبکه‌های مختلف سیما در روزهای پنج‌شنبه ۳۱ فروردین و جمعه یکم اردیبهشت به روی آنتن می‌روند.

فیلم‌های این هفته شامل ۱۱ فیلم ایرانی، ۱۶ فیلم خارجی و ۳ انیمیشن می‌شود.

علاوه بر ۲۲ فیلم جدول زیر، فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی «اتوبوس»، «قلب فرا می‌خواند»، «در راه خانه عروس» و «پدر آن دیگری» پنج‌شنبه ۳۱ فروردین‌ماه ساعت ۱۳، ۲۱، ۱۹، ۲۳ و «عملیات قطب شمال»، «مجرد ۴۰ ساله»، «آناند» و «شاهد قربانی» جمعه ۱ اردیبهشت‌ماه ساعت ۱۱، ۱۳، ۱۹ و ۲۳  از شبکه نمایش پخش می‌شوند.

*شبکه اول

فیلم سینمایی «مهاجر» به کارگردانی  ابراهیم حاتمی‌کیا ساعت ۲۲:۱۵ امروز پنج‌شنبه ۳۱ فروردین‌

خلاصه فیلم:

هواپیماهای بدون سرنشین مهاجر که از روی زمین کنترل می‌شود جهت انجام عملیاتی شناسایی در پشت خطوط دشمن به کار گرفته می‌شوند. به‌دلیل برد محدود دستگاه کنترل، خلبانان در دو ایستگاه مقابل، رودرروی هم و در خطوط دشمن مستقر می‌شوند. اما...

فیلم سینمایی «آخرین مهلت» به کارگردانی ام. سی. جی ساعت ۱۳ روز جمعه اول اردیبهشت‌

خلاصه فیلم: اتان که یک آدمکش حرفه‌ای است؛ در یک ماموریت زخمی شده و راهی بیمارستان می‌شود. وقتی در بیمارستان به هوش می‌آید پزشکان به او خبر می‌دهند که دچار بیماری ناشناخته‌ای شده و فقط سه ماه دیگر زنده است! اتان که سال‌ها قبل همسر و دخترش را ترک کرده است به سوی آنها بازمی‌گردد تا سه ماه باقیمانده از عمرش را با آنها بگذراند و ...

*شبکه دو

فیلم‌ سینمایی «قصه من و دوچرخه بابام» به کارگردانی  فیاض موسوی ساعت ۸ صبح  روز جمعه اول اردیبهشت‌

خلاصه فیلم:

داستان فیلم در مورد حامد، نوجوانِ ۱۴ ساله ای است که به‌اتفاق مادر و خواهر کوچک ترش در یکی از محلات قدیمی کاشان زندگی می‌کنند. مادرش در غیابِ پدر با چرخ خیاطی مستعملی و با خیاطی برای آشناها و همسایه‌ها خرج زندگی را تأمین می‌کند. تنها یادگار پدر او به‌زعم حامد، که سال‌هاست از دنیا رفته، دوچرخه‌ای مستعمل و قدیمی و البته مایه تمسخر همکلاسی‌های حامد است و ...

فیلم سینمایی «خون‌بهای میلیاردی» به کارگردانی جیم گیلس پی ساعت ۱۷:۳۰  روز جمعه اول اردیبهشت

خلاصه فیلم:عده‌ای از ثروتمندان که از رفتار فرزندان خود به‌ستوه آمده‌اند، آنها را به جزیره‌ای می‌فرستند تا با تعلیماتی که می‌بینند رفتار بهتری بیاموزند اما عده‌ای برای گروگان‌گیری به جزیره رفته و همه بچه‌ها را دستگیر می‌کنند... د.

فیلم سینمایی «جنگجوی درون» به کارگردانی  ویکتور سالوا ساعت ۲۳:۰۰ روز جمعه اول اردیبهشت

خلاصه فیلم:دن میل مان جوان ورزشکاری است که در حین تمرین برای شرکت در مسابقات قهرمانی کشور است. این وضعیت ادامه دارد تا دن با پیرمردی در پمپ بنزین ملاقات می‌کند و مسیر زندگیش تغییر پیدا می‌کند. پیرمرد به او می‌آموزد آنچه باید در پی آن باشد طی مسیری است که انتخاب کرده و اینکه نتیجه چه خواهد شد اهمیتی ندارد اما ...

*شبکه ۳

فیلم سینمایی «ساتسی» به کارگردانی گوین هود ساعت  ۱۶ روز پنج‌شنبه ۳۱ فروردین ماه

خلاصه فیلم: پسری خلافکار در جریان سرقت یک ماشین، بچه شیرخواری که درون ماشین است را نیز دزدیده و تصمیم می‌گیرد از او مراقبت کند و بدین‌ترتیب طعم یک زندگی خانوادگی واقعی را تجربه می‌کند. او پس از تحولی که در زندگیش روی می‌دهد، بچه را به خانواده بازمی‌گرداند.

فیلم سینمایی «گاوچران‌ها و بیگانگان» به کارگردانی جان فاوروو ساعت ۲۴ روز پنج‌شنبه ۳۱ فروردین ماه

خلاصه فیلم:جیک سارقی است که به همراه همسرش در کلبه‌ای زندگی می‌کند، تا اینکه یک روز موجودات فضایی که به دنبال طلا هستند به منزل آنها حمله‌ور شده و همسرش را کشته و او را زخمی می‌کنند و دستبندی به دست او می‌بندند... د.

فیلم سینمایی «صورتی» به کارگردان: فریدون جیرانی ساعت ۱۰ صبح روز جمعه اول اردیبهشت ماه

خلاصه فیلم: سحر ماهان، موسیقی‌دان، و شهرام شب‌آویز، کارگردان تئاتر، پس از چند سال زندگی مشترک تصمیم به طلاق می‌گیرند و می خواهند پسرشان امیرحسین متوجه قضیه نشود! قرار می‌شود امیرحسین سه روز در هفته پیش مادرش باشد و بقیه روزها نزد پدرش... ش.

فیلم سینمایی «قصه ببر و شکارچی پیر» به کارگردانی هون جانگ پارک ساعت ۱۹:۰۰ روز جمعه اول اردیبهشت ماه

خلاصه فیلم: داستان این فیلم در سرزمین کره و زمان اشغال کشور توسط ژاپنی‌ها به‌هنگام جنگ جهانی اول می‌گذرد. نیروهای ارتش ژاپن زمانی‌که در جنگل‌های کوهستانی هستند مورد حمله ببر قرار گرفته و تعدادی از آنها کشته می‌شوند! فرمانده ژاپنی از نیروهای  خبره کره می‌خواهد که هر طور شده آن ببر را شکار کنند. آنها موفق می‌شوند ماده ببر به همراه دو توله‌اش را شکار کنند اما...

فیلم سینمایی «موج» به  کارگردانی  رار اوتاگ ساعت ۲۴:۰۰ روز جمعه اول اردیبهشت ماه

خلاصه فیلم:یک زمین‌شناس، متوجه‌ حرکت عظیم لایه‌های درون زمین در کنار یک دریاچه‌ی بزرگ می‌شود. این پدیده قادر است موج‌هایی را بوجود آورد و شهر کنار دریاچه را کاملا نابود کند! پیش‌بینی‌های او درست از آب درمی‌آید و کوه به درون دریاچه رانش می‌کند و یک سونامی بزرگ را به وجود می‌آورد و ...

*شبکه چهار

فیلم سینمایی «به ترتیب خروج از صحنه» به کارگردانی هانس پیتر مولاند ساعت ۲۰:۳۰ روز پنج‌شنبه ۳۱ فروردین ماه

خلاصه فیلم:پسر جوانی توسط یک باند مواد مخدر به اشتباه به قتل می‌رسد! دوست او مواد مخدرهای این باند را دزدیده است اما آنها او را به اشتباه به قتل می‌رسانند. پلیس هم دلیل مرگ را سوء مصرف مواد اعلام کرده و پرونده را مختومه می‌کند. پدر این پسر وقتی از ماجرا با خبر می‌شود تصمیم به انتقام می‌گیرد... د.

فیلم سینمایی «ماری کوری در جبهه جنگ» به کارگردانی  آلین برونارد ساعت ۲۱:۳۰ روز جمعه اول اردیبهشت ماه

خلاصه فیلم : دانشمند بزرگ ماری کوری تلاش می‌کند تا برای کمک به علم پزشکی و کمک به جراحانی که در جنگ جهانی اول در حال مداوای سربازان هستند، دستگاه رادیولوژی را در بیمارستان‌های صحرایی ارتش راه‌اندازی کند و پرستاران و جراحان را آموزش دهد تا از این دستگاه نوظهور برای جراحی و خروج گلوله و ترکش‌ها از بدن سربازان استفاده کنند...

*شبکه پنج

فیلم انیمیشن «در جستجوی دوری» به کارگردانی اندرو استنتون ساعت  ۱۳:۳۰ روز پنج‌شنبه ۳۱ فروردین ماه

خلاصه فیلم:داستان فیلم در خصوص دوری شخصیت فراموشکار است. زمان داستان یک‌سال بعد از پیدا کردن نمو و در سواحل کالیفرنیا رخ می‌دهد. دوری به‌یاد می‌آورد خانواده‌ای دارد که در آن سر دریا زندگی می‌کنند. پس با کمک دوستانش به دنبال خانواده می‌گردد... د.

فیلم انیمیشن «فوتبال دستی» به کارگردانی خوزه کامپلانا  ساعت ۸:۰۰ صبح روز جمعه اول اردیبهشت ماه

خلاصه فیلم: داستان این انیمیشن الهام گرفته از رمان نویسنده آرژانتینی به نام روبرتو فونتاناروسا است. آمادئو جوان با استعدادی است که با بازیکنان مورد علاقه‌اش ماجراهای باورنکردنی را در فوتبال دستی رقم می‌زند. پدرش در ابتدا مخالف بازی کردن او می‌شود. همچنین دوستان و بازیکنان دیگر او را مسخره کرده و وی را بازیکنی بی‌استعداد قلم داد می‌کنند. در یک مسابقه بین او و دوستان مغرورش او همه را به وجد می‌آورد و این آغاز راه پسر جوان است... ت.

فیلم سینمایی «تونل» به کارگردانی سئونگ هون کیم ساعت ۱۳:۳۰ روز جمعه اول اردیبهشت ماه

خلاصه فیلم: لی جونگ سونگ یک کارمند شرکت معاملات ماشین در راه خانه از یک تونل تازه تاسیس عبور می‌کند که ناگهان تونل ریزش می‌کند و زیر آوار سنگین در ماشینش گیر می‌کند. او با تلفن به مرکز امداد اطلاع می‌دهد که هنوز زنده است و به کمک نیاز دارد. مسئولین امداد و وزیر حضور پیدا کرده و تلاش می‌کنند با توقف کار عمرانی در تونل کناری و با حفر یک تونل عمودی او را نجات دهند اما بعد از چندین روز حفاری متوجه می‌شوند نقشه تونل اشتباه است و کارفرما طبق نقشه پیش نرفته است!

فیلم سینمایی «نهایت سرعت» به کارگردانی دیوید کوپ ساعت ۲۰:۳۰ روز جمعه اول اردیبهشت ماه

خلاصه فیلم:داستان این فیلم ماجرای درگیری بین پیک دوچرخه‌سوار جوان و یک پلیس فاسد است. این پیک جوان که حامل یک بلیط باارزش است؛ موظف شده این بلیط را از سوی یک گروه بزرگ به دست گروه دیگری برساند تا بدین‌وسیله فرزند یک زن چینی بتواند کنار مادرش باشد! این پیک جوان ناخواسته با پلیس فاسدی درگیر می‌شود که به خاطر منافع شخصی‌اش مامور شده تا مانع از رسیدن این بلیط به دست صاحب اصلی‌اش شود... د.

*شبکه شما

فیلم سینمایی «پنجمین نفر» به کارگردانی  بهروز خلجی ساعت ۲۴:۰۰  روز پنج شنبه ۳۱ فروردین ماه

خلاصه فیلم:حاج خلیفه ثابت، قناد یزدی، فرزندان بی‌مهرش که برای تحصیل به تهران آمده و در آن جا ماندگار شده‌اند، را طی ماجراهایی ظاهراً از ارث محروم می‌کند...

فیلم سینمایی «آمبولانس» به کارگردانی اکبر منصور فلاح ساعت ۱۳:۳۰ روز جمعه اول اردیبهشت ماه

خلاصه فیلم:مردی برای تهیه جهیزیه دخترش، پولش را در اختیار فردی می‌گذارد تا با آن کار کند و در ازای آن پولی به او بدهد. اما متاسفانه با کلاهبرداری فرد مورد نظر سرمایه او از بین می‌رود و مجبور می‌شود با استیشن قراضه‌اش مسافرکشی کند. اما در ادامه شرایطی پیش می‌آید که این مرد به جای حمل زنده‌ها تصمیم به جابه‌جایی مرده‌ها می‌گیرد... د.

* شبکه کودک

فیلم سینمایی انیمیشن «شهر راز» به کارگردانی مازیار محمدی‌نژاد ساعت ۱۶:۰۰ روز جمعه اول اردیبهشت ماه

خلاصه فیلم : نوجوانی از شهر شیراز، در اثر یک اتفاق عجیب به گذشته سفر می‌کند. او در آن شهر باستانی، با ماجراهای شگفت‌انگیزی روبه‌رو می‌شود که برای حل آنها باید از دانش خود استفاده کند. شهر در اثر خرابکاری‌های حاکم، دچار بُحران کم‌آبی و مشکلات بزرگ دیگری شده که باید راه حل مناسبی برایش پیدا کرد... د.

* شبکه افق

فیلم سینمایی «شور شیرین» به کارگردانی جواد اردکانی ساعت ۱۸:۳۰ روز جمعه اول اردیبهشت ماه

خلاصه فیلم:داستان فیلم مقاطعی از زندگی شهید کاوه، یکی از فرماندهان کردستان را به تصویر می‌کشد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.