دوشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۴

الیور استون با رئیس جمهور روسیه به کن می‌رود!

الیور استون

سینماپرس: حدود یک هفته تا آغاز بزرگ ترین جشنواره سینمای جهان در سواحل جنوبی فرانسه باقی مانده و هر روز خبرهای بیشتری از این رویداد منتشر می شود.

الیور استون کارگردان سرشناس آمریکایی قصد دارد برای نخستین بار از مستند چهار ساعته خودش، «مصاحبه های پوتین» در جشنواره بین المللی فیلم کن هفتادم رونمایی کند. طبق خبرهای رسیده، این مستند قرار است ماه آینده در آمریکا پخش شود و به همین مناسبت الیور استون شخصا با فیلمش به کن می آید تا در حاشیه این جشنواره با پخش کننده ها مذاکره و گفت و گو کند.


در این مستند، کارگردان و نویسنده برنده اسکار آمریکایی، الیور استون در مدت دو سال، مصاحبه های متفاوتی با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه داشته که آخرین آنها در فوریه امسال و پس از روی کار آمدن دونالد ترامپ بوده است. پوتین در این مستند به جز صحبت در رابطه با انتخابات آمریکا و دونالد ترامپ، در مورد اوضاع سوریه و اوکراین، ناتو و... هم صحبت هایی کرده است. رئیس جمهور روسیه همین طور در مورد رابطه اش با باراک اوباما، جورج دبلیو. بوش و  بیل کلینتون هم اظهاراتی داشته است.

جالب است در مورد پروژه استون بدانید که این اولین بار بوده که یک فرد غربی توانسته چنین زمانی را برای مصاحبه با پوتین به خودش اختصاص دهد. محل مصاحبه ها هم کرملین، سوچی و محل اقامت پوتین در خارج از مسکو بوده است.

الیور استون که نشان داده علاقه زیادی به موضوعات سیاسی دارد و بارها چنین مسائلی را در فیلم های سینمایی خودش هم مطرح کرده، پیشتر مستندی با نام «کماندانته» هم ساخته بود. این فیلم محصول 2003 هم مستند های رهبر فقید کوبا، فیدل کاسترو است.

گفتنی است قرار است «مصاحبه‌های پوتین» از ساعت 9 شب 12 ژوئن به مدت چهار شب از تلویزیون آمریکا پخش شود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.