جمعه ۱۲ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۷

صدور مجوز توزیع «۵۰ کیلو آلبالو» در نمایش خانگی

فیلمی با موضوع «فروپاشی و سقوط خانواده» به شبکه نمایش خانگی می‌آید؟!

۵۰ کیلو آلبالو

سینماپرس: فیلم سینمایی «۵۰ کیلو آلبالو» که علی جنتی وزیر پیشین وزارت ارشاد اسلامی را مجبور به عذرخواهی کرد و تاکید داشت این فیلم فروپاشی و سقوط خانواده را ترویج می‌کند راهی شبکه نمایش خانگی می‌شود.

به گزارش سینماپرس، فارس نوشت:  طبق اعلام دفتر توزیع فیلم سینمایی «۵۰ کیلو آلبالو» که محتوای آن باعث شد تا علی جنتی وزیر پیشین ارشاد را وادار به عذرخواهی کند قرار است در شبکه نمایش خانگی توزیع شود. این فیلم در شرایطی اعلام شده مجوز ارائه در شبکه نمایش خانگی کسب کرده که اصلاح شده است اما سوال اینجاست چگونه فیلمی که علی جنتی وزیر ارشاد در گفت و گو با یکی از روزنامه ها موضوع آن را ترویج فروپاشی و سقوط خانواده می خواند قابل اصلاح است.  

علی جنتی در گفت و گویش تاکید کرد: «فیلم «٥٠ کیلو آلبالو» با وجود آنکه مجوز اکران گرفته و از آن هم استقبال شده، ‌اشکالات فراوانی دارد. من پس از اعتراض‌هایی که توسط برخی رسانه‌ها انجام شد، شخصا آن را بازبینی کردم. واقعا فیلم نامناسب و مغایر سیاست‌های دولت است.  فروپاشی و سقوط خانواده را ترویج می‌کند و با آرایش نامناسبِ بازیگران الگوی نامناسبی را ارائه می‌دهد؛ بنابراین من شخصا مخالف اکران این فیلم هستم. ربطی به مخالفت برخی رسانه‌ها هم ندارد.»

محتوای بحث‌برانگیز فیلم کمدی «۵۰ کیلو آلبالو» باعث شد در زمان اکران (نوروز ۹۵) انتقادهای زیادی نسبت به ساخت و اکران این فیلم که نگاه وهن‌آلودی نسبت به سنت ازدواج وجود دارد، بیان شود. این انتقادها در دیدار وزیر ارشاد با مراجع نیز دیده شد. علی جنتی در دیدار با آیت‌الله مکارم شیرازی درباره فیلم «۵۰ کیلو آلبالو» گفت: «اگر از چگونگی فیلم خبر داشتم، اجازه ساخت و اکران به آن نمی‌دادم.»
با این اوصاف به نظر می رسد وزارت ارشاد در دوره وزارت صالحی امیری قصد دارد مجوز نمایش فیلم و توزیع آن در شبکه نمایش خانگی را بدهد. از یاد نبریم شبکه نمایش خانگی با اقبال گسترده تری نسبت به سینما مواجه است و این فیلم با مختصاتی که دارد می تواند در هر خانه ای قرار گرفته و همانگونه که وزیر به آن اشاره داشت باعث فروپاشی و سقوط خانواده شود

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.