سه‌شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - ۲۱:۵۷

شکست تجاری فیلم مورد تحسین منتقدان+عکس

«لیدی برد»

سینماپرس: فیلم سینمایی "لیدی برد"(Lady Bird) که از نوامبر ۲۰۱۷(آبان ماه) روی پرده رفته است، با وجود دریافت نقدهای مثبت منتقدان و دریافت جوایز مختلف از جشنواره ها و همچنین نامزدی در اسکار، در گیشه موفق نبوده و تنها ۴۸ میلیون دلار فروش داشته است.

به گزارش سینماپرس، فیلم تحسین شده و نامزد اسکار "لیدی برد" با بازی "سیروشا رونان" علی‌الرغم موفقیت های بین المللی گیشه خوبی را به ثبت نرسانده است. این فیلم در گیشه جهانی تاکنون تنها ۴۸ میلیون دلار فروخته و در رتبه ۹۷ جدول فروش جهانی قرار دارد.

فیلم سینمایی "خانم برد" به کارگردانی "گرتا گرویگ" پس از اکران در سینماهای امریکای شمالی و کسب بهترین درصد نقد مثبت از سوی سایت "روتن تومیتو"، توانست جایزه بهترین فیلم و بهترین بازیگر زن را از حلقه منتقدان نیویورک دریافت کند. "گرتا گرویگ" و "سیرشا رونان" بازیگر اصلی آن پدیده‌های امسال سینمای مستقل محسوب می‌شوند.

لیدی برد در ژانر کمدی داستان زندگی زنی را روایت می کند که مدت زمان یکسال از عمر خود را در شمال کالیفرنیا زندگی می کند و و به علت ناآشنایی با محیط غریبه اتفاقات عجیبی برایش می‌افتد.

سیریشا رونان، اودایا راش، کاترین نیوتون، تیموتی چاملت، لوریا متکاف، جیک مک دورمن، لوئیس اسمیت و اندی باکلی از جمله بازیگرانی هستند که در این فیلم به ایفای نقش پرداخته اند.

گرتا گرویگ علاوه بر کارگردانی نگارش فیلمنامه این اثر را نیز شخصاً بر عهده داشته و کمپانی‌های "اسکات رودینگ" و "اینترتیمنت ۳۶۰" ساخت این پروژه را در کشور امریکا انجام داده اند.

خانم بیرد

گروینگ تاکنون در فیلم‌هایی همچون "جکی" به ایفای نقش پرداخته و بیشتر به عنوان یک بازیگر شناخته می‌شود و این فیلم دومین فیلم او پس از "شب ها و تعطیلات" به حساب می‌آید.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.