مطالعه و کتاب خوانی

کل اخبار:160

 • کتاب «خون دلی که لعل شد» ۱۳۹۷-۱۲-۱۳ ۲۱:۲۷

  از سوی انتشارات انقلاب اسلامی و برای اولین بار

  ترجمه فارسی کتاب خاطرات رهبر انقلاب منتشر شد

  سینماپرس: خاطرات حضرت آیت‌الله العظمی سیّد علی خامنه‌ای (مدّظلّه‌العالی) از زندانها و تبعید دوران مبارزات انقلاب اسلامی با عنوان «خون دلی که لعل شد» برای اولین بار از سوی انتشارات انقلاب اسلامی منتشر شد.

 • جام باشگاه‌های کتابخوانی ۱۳۹۷-۱۲-۱۲ ۱۰:۴۳

  جام باشگاه‌های کتابخوانی به پله سوم رسید

  سینماپرس: آیین اختتامیه ‌ سومین دوره‌ جام باشگاه‌های کتاب‌خوانی کودک و نوجوان با معرفی برندگان در سه بخش؛ روز سه شنبه ۱۴ اسفند در باغ کتاب برگزار می‌شود.

 • کتاب «سرباز کوچک امام» ۱۳۹۷-۱۱-۲۹ ۲۱:۰۲

  «سرباز کوچک امام» صدهزارتایی شد

  سینماپرس: کتاب «سرباز کوچک امام» در اولین دورۀ پویش «کتاب‌قهرمان» به چاپ هشتادودوم رسید تا جمع تیراژ آن از ابتدای انتشار تاکنون، از تیراژ ۱۰۲ هزار نسخه عبور کند.

 • نشست ترویج کتاب‌خوانی ۱۳۹۷-۱۱-۲۷ ۱۴:۲۷

  در نشست ترویج کتاب‌خوانی؛

  استانداردهای کتابخانه‌های کودک بررسی می‌شود

  سینماپرس: هفتاد و چهارمین نشست توسعه و ترویج کتاب‌خوانی با موضوع «استانداردهای کتاب‌خانه‌های کودک» برگزار می‌شود.

 • کتاب ۱۳۹۷-۱۱-۲۶ ۲۱:۰۹

  نمایشگاه‌های کتابی که سطح عقلانیت جامعه را پایین نگاه می‌دارد

  نمایشگاه کتاب یا دزد فکر و فرهنگ؟

  جوان آنلاین: برخی نمایشگاه‌های کتاب به‌ویژه در شهرستان‌ها حاوی کتاب‌هایی هستند که بیشتر از آنکه به توسعه فرهنگی و ارتقاء سطح فکری و فرهنگی مردم منطقه بینجامد، مانعی بر رشد فکر و عقلانیت مردم منطقه هستند.

 • پاتوق کتاب میزبان مصطفی رحماندوست ۱۳۹۷-۱۱-۱۰ ۱۰:۴۲

  نقد و بررسی کتاب های نویسنده محبوب کودکان و نوجوانان در کتابخانه فجر

  پاتوق کتاب میزبان مصطفی رحماندوست

  سینماپرس: نقد و بررسی کتاب های مصطفی رحماندوست در نشست پاتوق کتاب کتابخانه فجر با حضور این نویسنده حوزه ادبیات کودک و نوجوان برگزار می شود.

 • هفتاد و سومین نشست توسعه و ترویج کتاب‌خوانی ۱۳۹۷-۱۰-۲۶ ۱۱:۴۵

  مریم نشیبا:

  رویاپردازی با قصه‌ها باعث گسترش اطلاعات کودکان می‌شود

  سینماپرس: مریم نشیبا و سعید مجیدی ضمن حضور در کتاب‌خانه مرجع کانون، تجربه‌های خود را درباره صدا و بیان قصه‌گو و تاثیرهای آن بر ترویج کتاب‌خوانی با مخاطبان به اشتراک گذاشتند.

 • نشست ترویج خواندن کانون ۱۳۹۷-۱۰-۲۲ ۱۶:۴۴

  در نشست ترویج خواندن کانون؛

  مریم نشیبا از صدا و بیان قصه‌گو سخن می‌گوید

  سینماپرس: مریم نشیبا و سعید مجیدی طی نشستی در کتابخانه‌ مرجع کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان درباره «صدا و بیان قصه‌گو و ترویج خواندن» سخن خواهند گفت.

 • نشست توسعه و ترویج کتابخوانی ۱۳۹۷-۱۰-۰۴ ۱۴:۰۷

  قصه، از ساختار تا دنیای دیجیتال در یک نشست بررسی شد

  سینماپرس: کارشناسان حوزه‌ی قصه‌گویی در یک نشست به بایدهای ساختار قصه و تاثیرهای قصه‌گویی دیجیتال بر ترویج خواندن پرداختند.

 • کتاب ۱۳۹۷-۰۸-۳۰ ۲۱:۴۲

  به مناسبت «هفته کتاب»

  اساتید و هنرمندان چه کتاب‌هایی را به ما پیشنهاد می‌کنند؟

  جوان آنلاین: آخرین کتابی که خوانده‌اید چه زمانی بوده؟ اصلا به خواندن کتاب علاقه‌مندید؟ یا گذراندن وقت‌تان برای به‌روز کردن صفحات اینستاگرامی و شرکت در گروه‌های تلگرامی را ترجیح می‌دهید؟ از مزایای کتاب‌خوانی چه می‌دانید؟

 • ویژه برنامه «فوق العاده» ۱۳۹۷-۰۸-۲۳ ۲۱:۱۸

  شبکه امید و روز فوق العاده کتاب خوانی

  سینماپرس: ویژه برنامه «فوق العاده» به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی روز جمعه ۲۵ آبان ماه از شبکه امید پخش می شود.

 • پویش ملی «من کتاب می‌خوانم» در رادیو ایران ۱۳۹۷-۰۸-۲۲ ۱۹:۰۲

  پویش ملی «من کتاب می‌خوانم» در رادیو ایران

  سینماپرس: یدالله گودرزی مدیر گروه فرهنگ و اندیشه رادیو ایران از راه اندازی پویش ملی «من کتاب می‌خوانم» در این شبکه رادیویی خبر داد.

 • سروش صحت - برنامه «کتاب‌باز» ۱۳۹۷-۰۷-۱۴ ۱۳:۰۶

  آغاز پخش فصل سوم «کتاب‌باز» از امشب

  سینماپرس: اولین قسمت از فصل سوم برنامه «کتاب‌باز»، امشب ساعت ۲۱ با اجرای سروش صحت از شبکه نسیم پخش می‌شود.

 • صابر ابر ۱۳۹۷-۰۶-۲۳ ۱۳:۲۳

  سلبریتی‌ها علیه ذائقه کتاب خوانی مردم!

  سینماپرس: پست های شیک اینستاگرامی صابر ابر به قیمت کتاب هایش هم رسیده است. «تا هفت خانه آن ور تر»، کتاب جدید صابر ابر است که خریدار می تواند رنگ جلد آن را از میان شش رنگ مشخص سفارش دهد.

 • تصویر کتاب ۱۳۹۷-۰۵-۰۶ ۲۰:۱۰

  چاپ نکردن، بسیار بهتر از کتاب بد چاپ کردن است/ ادبیات ایران رو به نزول است

  سینماپرس: فضای مجازی می‌توانست به کمک کتابخوانی بیاید اما این فضا هم به سرعت به تسخیر عوام‌گرایی و حرف‌های پوچ و بنجل درآمد، نویسنده ای که قرار بود متفکر باشد، شد سلبریتی...

 • مهسا ملک مرزبان ۱۳۹۷-۰۳-۲۲ ۱۳:۱۱

  برنامه های ادبی در خاطر چه کسی مانده؟

  سینماپرس: مجری برنامه های ادبی سیما درباره تاثیرگذاری این برنامه ها معتقد است هنوز در مرحله آزمون و خطا بوده و باید در این زمینه سال ها برنامه سازی کرد.

 • بهروز رضوی ۱۳۹۷-۰۳-۱۱ ۱۶:۱۱

  برخی گویندگان جدید با کتاب بیگانه اند

  سینماپرس: بهروز رضوی، گوینده پیشکسوت رادیو و تلویزیون با اشاره به بیگانه بودن برخی گویندگان جدید به درنظر گرفتن فاکتورهایی به جز صدای خوب در انتخاب گویندگان تاکید کرد.

 • کتابفروشی ۱۳۹۷-۰۳-۰۹ ۱۱:۵۳

  صداوسیما از مقصران کتاب نخواندن است

  سینماپرس: یک مدرس دانشگاه از فقدان برنامه های ادبی در صداوسیما و کناره گیری این رسانه از فرهنگسازی در حوزه کتابخوانی انتقاد کرد.

 • شایقی-گیتی-فروزش-غزالی-سینایی-شرکت ۱۳۹۷-۰۲-۲۲ ۱۰:۴۹

  بررسی جایگاه مطالعه در حوزه تولید آثار فرهنگی؛

  فقدان مطالعه در بین مدیران فرهنگی ضربه اصلی به فرهنگ و هنر است/ مطالعه برای هنرمند ضروری است

  سینماپرس: همزمان با برگزاری سی و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران تعدادی از سینماگران و کارشناسان فرهنگی با بیان اینکه حضور مدیران کم سواد، ناپخته و بی دانش در سینما بزرگترین ضربه را به فرهنگ و هنر وارد ساخته تأکید کردند رسانه ها «شایسته سالاری» را در سینمای کشور پیگیری نمایند.

 • افشین شرکت ۱۳۹۷-۰۲-۲۱ ۱۲:۱۶

  جایگاه مطالعه در تولید آثار فرهنگی/۶

  شرکت: مشکل اصلی سینمای ما حضور مدیرانی است که سواد، دانش و معلوماتی ندارند!/ رسانه ها علیه وضعیت نابسامان سینما موضع بگیرند

  سینماپرس: افشین شرکت کارگردان سینما همزمان با برگزاری سی و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در رابطه با جایگاه مطالعه میان هنرمندان در تولید آثار فرهنگی گفت: مشکل اصلی سینمای ما حضور مدیرانی است که کمترین سواد، دانش و معلوماتی ندارند و به همین علت ما مرتباً با ساخت آثاری نازل همچون: «پاتو کفش من نکن» و «من سالوادور نیستم» و «نهنگ عنبر» و امثالهم مواجه هستیم که همین مدیران مجوز ساخت و نمایش آن ها را می دهند و باعث می شوند سطح فرهنگی جامعه روز به روز و ساعت به ساعت بیشتر به سمت اضمحلال و نابودی برود.

 • عباس غزالی در نشست خبری فیلم سینمایی«اعترافات ذهن خطرناک من» ۱۳۹۷-۰۲-۱۹ ۱۲:۴۵

  جایگاه مطالعه در تولید آثار فرهنگی/۵

  غزالی: فقدان مطالعه توسط مدیران و هنرمندان باعث شده آثار سینمایی و تلویزیونی ما الگوی مناسبی برای آحاد افراد جامعه محسوب نشوند

  سینماپرس: عباس غزالی بازیگر سینما و تلویزیون همزمان با برگزاری سی و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در رابطه با جایگاه مطالعه میان هنرمندان در تولید آثار فرهنگی گفت: فقدان مطالعه توسط مدیران و هنرمندان باعث شده آثار سینمایی و تلویزیونی ما الگوی مناسبی برای آحاد افراد جامعه محسوب نشوند و این اتفاقی تأسف بار است که باید آن را عنوان کرد و نمی توان منکر آن شد.

 • حسین گیتی ۱۳۹۷-۰۲-۱۸ ۱۱:۲۳

  جایگاه مطالعه در تولید آثار فرهنگی/۴

  گیتی: اغلب مدیران سینمایی و سینماگران فاقد مطالعه هستند/ فیلمنامه های بی سر و ته باعث می شوند تا سینما و فرهنگ رو به اضمحلال رود

  سینماپرس: حسین گیتی منتقد سینما همزمان با برگزاری سی و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در رابطه با جایگاه مطالعه میان هنرمندان در تولید آثار فرهنگی گفت: اغلب مدیران سینمایی و سینماگران فاقد سواد، دانش، خردورزی و مطالعه هستند اما کبر و خودخواهی و غرور سراپای شان را فرا گرفته و خودشان این گونه فکر می کنند که همه چیز تمامند و نیاز به هیچ گونه مطالعه و اندیشه ای هم ندارند.

 • ابراهیم فروزش ۱۳۹۷-۰۲-۱۷ ۱۱:۵۴

  جایگاه مطالعه در تولید آثار فرهنگی/۳

  فروزش: گرایش سینماگران به تولید فیلم های بفروش و نازل باعث عدم تمایل آن ها به اقتباس از آثار ادبی شده است/ مطالعه برای هنرمند ضروری است

  سینماپرس: ابراهیم فروزش کارگردان سینما همزمان با برگزاری سی و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در رابطه با جایگاه مطالعه میان هنرمندان در تولید آثار فرهنگی گفت: گرایش سینماگران به سمت تولید فیلم های بفروش شبه کمدی و نازل باعث عدم تمایل آن ها به اقتباس از روی آثار غنی ادبی شده است چرا که بسیاری افراد تنها در پی گیشه و فروش فیلم های شان هستند و به همین دلیل می خواهند به هر وسیله و ترفند ممکن مخاطبان را به سالن های سینما بکشانند و برایشان داشتن فیلمنامه خوب و جذاب و استاندارد و یا برگرفته از ادبیات کهن یا معاصر خالی از هر اهمیتی است.

 • سیامک شایقی ۱۳۹۷-۰۲-۱۶ ۰۹:۳۷

  جایگاه مطالعه در تولید آثار فرهنگی/۲

  شایقی: ما از کمبود و خلاء مطالعه در بین مدیران فرهنگی رنج می بریم/ متأسفانه به افراد اهل مطالعه اجازه کار داده نمی شود

  سینماپرس: سیامک شایقی کارگردان سینما همزمان با برگزاری سی و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در رابطه با جایگاه مطالعه میان هنرمندان در تولید آثار فرهنگی گفت: آنچه امروز ما را آزار می دهد فقدان مطالعه در میان هنرمندان و سازندگان و به وجود آورندگان آثار فرهنگی و هنری نیست ما در واقع از کمبود و خلاء مطالعه در بین مدیران فرهنگی رنج می بریم که باید تدبیری اساسی برای این مسأله اندیشه شود.

 • کلاس خسرو سینایی ۱۳۹۷-۰۲-۱۴ ۱۴:۲۳

  جایگاه مطالعه در تولید آثار فرهنگی/۱

  سینایی: هر هنرمندی برای تولید آثار شاخص نیازمند تحقیق و پژوهش و مطالعه است اما نباید جایگاهش با یک محقق هنری عوض شود!

  سینماپرس: خسرو سینایی کارگردان سینما همزمان با برگزاری سی و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در رابطه با جایگاه مطالعه میان هنرمندان در تولید آثار فرهنگی گفت: هر هنرمندی برای تولید آثار شاخص نیازمند تحقیق و پژوهش و مطالعه است اما نباید جایگاهش با یک محقق هنری عوض شود و این اتفاق بسیار نادرست است.

 • صالح علاء-پاکروان-جلیلی-آذربایجانی-اشرفی زاده-کریمی-فروزش-صباغ سرشت-شهبازی-شاه حسینی ۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۱:۳۴

  هنرمندان و ضروت مطالعه کتاب در حوزه تولید آثار تصویری

  ضربه مهلک حضور مدیران فرهنگی فاقد دانش و مطالعه به فرهنگ و هنر کشور/ «کتاب» کالایی لوکس و تجملی در امروز ایران!

  سینماپرس: همزمان با برگزاری سی امین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران تعدادی از اهالی سینما و تلویزیون با بیان اینکه حضور مدیران فرهنگی ناآگاه، فاقد دانش، مطالعه و مهارت ضربه مهلکی به فرهنگ و هنر کشور وارد کرده است خواستار به کار گماردن مدیرانی باسواد و آگاه نسبت به مسائل روز دنیا شدند که بتوانند هنرمندان را تشویق به مطالعه و کتاب خوانی کرده و از این رهگذر زمینه سازی برای رشد و ارتقای سطح فرهنگی کشور شوند.

 • شاپور شهبازی* ۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۱۲:۱۳

  ضرورت مطالعه و کتاب خوانی در حوزه تولید آثار تصویری/۱۰

  شهبازی: وضعیت کتاب خوانی در کشور ما «فاجعه» است/ امروزه هنرمندان و مدیران فرهنگی نیازی به مطالعه در خود نمی بینند!

  سینماپرس: شاهپور شهبازی فیلمنامه نویس و کارگردان سینما همزمان با برگزاری سی امین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در رابطه با ضرورت مطالعه و کتاب خوانی در حوزه تولید آثار تصویری گفت: وضعیت کتاب خوانی در کشور ما «فاجعه» است و متأسفانه ما روز به روز در حوزه های مختلف فرهنگی به ویژه حوزه مهم کتاب دارای پسرفت و عقبگرد هستیم.

 • انسیه شاه حسینی در ششمین روز بیستمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها ۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۱۰:۵۱

  ضرورت مطالعه و کتاب خوانی در حوزه تولید آثار تصویری/۹

  شاه حسینی: بسیاری از هنرمندان به دلیل کمبود مطالعه صاحب نگاه نیستند/ برای تولید آثارم مدت ها تحقیقات میدانی و کتابخانه ای انجام می دهم

  سینماپرس: انسیه شاه حسینی کارگردان سینما همزمان با برگزاری سی امین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در رابطه با ضرورت مطالعه و کتاب خوانی در حوزه تولید آثار تصویری گفت: هر شخصی بخواهد در حیطه هنر وارد شود و بتواند در این عرصه به ماندگاری برسد باید مطالعه داشته باشد در واقع مطالعه ابتدایی ترین ابزار برای ورود به عرصه تولید آثار فرهنگی و هنری است اما امروزه بسیاری از هنرمندان ما به دلیل کمبود مطالعه صاحب نگاه نیستند و این بسیار اتفاق نامبارکی است.

 • سحر صباغ سرشت ۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۰۹:۳۲

  ضرورت مطالعه و کتاب خوانی در حوزه تولید آثار تصویری/۸

  صباغ سرشت: زمانی که مدیران فرهنگی از جامعه عقب تر هستند نمی توانیم انتظار افزایش سرانه مطالعه را داشته باشیم

  سینماپرس: سحر صباغ سرشت تهیه کننده و مدیرتولید سینما همزمان با برگزاری سی امین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در رابطه با ضرورت مطالعه و کتاب خوانی در حوزه تولید آثار تصویری گفت: زمانی که مدیران فرهنگی از جامعه عقب تر هستند نمی توانیم انتظار افزایش سرانه مطالعه را داشته باشیم ما نیاز به حضور مدیرانی پیشرو، دارای آگاهی و بینش فوق العاده هستیم که بتوانند هنرمندان را در مسیر درستی هدایت کنند اما افسوس که چنین اتفاقی را مدت ها است شاهد نیستم.

 • ابراهیم فروزش ۱۳۹۶-۰۲-۱۸ ۱۰:۱۹

  ضرورت مطالعه و کتاب خوانی در حوزه تولید آثار تصویری/۷

  فروزش: هنرمندان به دلیل شرایط سخت زندگی و بیکاری، از مطالعه و سایر امور مهم این چنینی دلزده شده اند

  سینماپرس: ابراهیم فروزش کارگردان پیشکسوت سینما همزمان با برگزاری سی امین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در رابطه با ضرورت مطالعه و کتاب خوانی در حوزه تولید آثار تصویری گفت: هنرمندان به دلیل شرایط سخت زندگی و بیکاری دچار نوعی واخوردگی شده و به همین دلیل از مطالعه و سایر امور مهم این چنینی دلزده شده اند و به همین دلیل است که ما دیگر مانند گذشته شاهد تولیدات شاخص از سینماگران ایرانی به ویژه آثار اقتباسی برگرفته از ادبیات کهن ایران نیستیم.