دوشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۲

جوابیه برنامه سینما هفت به بیانیه اخیر سازمان سینمایی؛

از حضور مدیران سازمان سینمایی برای شفاف سازی استقبال می شود

برنامه هفت

سینماپرس: برنامه هفت خواستار و پذیرای حضور مدیران سازمان سینمایی به جهت طرح مواضع، ارائه گزارش عملکرد و شفاف سازی شد.

به گزارش سینماپرس، برنامه سینما هفت در جواب بیانیه اخیر سازمان سینمایی، جوابیه ای به شرح زیر منتشر کرد:

با سلام

برنامه سینمایی هفت از ابتدای فعالیت و در دوره های مختلف به دنبال احقاق حقوق هنرمندان و سینماگران و شفاف سازی در حوزه سینما بوده و هست و همیشه تلاش کرده جانب عدالت را پیش گیرد.

سازمان سینمایی در پی برگزاری میزگرد های برنامه هفت در مورد اکران و لغو اکران فیلم خانه پدری با انتشار بیانیه ای ضمن ادعای غیر واقعی بودن صحبت های میهمانان و کارشناسان در دو قسمت اخیر برنامه، موضع و سیاست سازمان در مورد نحوه اکران فیلم سینمایی خانه پدری را اعلام نموده است.
حال آنکه تمام صحبت های انجام شده با حضور کارشناسان در برنامه هفت طبق مستندات بوده و بعد از برنامه هم طی اخبار منتشر شده در رسانه ها مشخص شد، اکران خانه پدری با دستور مستقیم جناب دکتر انتظامی رئیس محترم سازمان سینمایی بوده است. این موضوع دلیلی بر واقعی بودن صحبت هایی است که در برنامه هفت مطرح شد و نادرست نبوده است.

از آنجا که جناب دکتر انتظامی از ابتدای حضور خود در سازمان سینمایی با شعار شفافیت و شفاف سازی در تمام امور حرکت کرده اند، پس چه پسندیده است که برای این شفافیت ها بدون احتیاج به انتشار بیانیه در برنامه رسمی به صورت زنده حاضر شده به بیان تمام‌نکات بپردازند. همچنین همانطور که تا کنون نیز برنامه هفت خواستار و پذیرای حضور مدیران سازمان سینمایی به جهت طرح مواضع، ارائه گزارش عملکرد و شفاف سازی آن بوده، باز هم از این طریق اعلام می شود که پذیرای حضور مدیران سازمان سینمایی در همه حوزه های تخصصی و از جمله ابهامات اخیر بوجود آمده می باشیم.

به امید روزی که تمام نهادها و ارکان فرهنگی در کنار هم نه در مقابل هم، در راستای اعتلای فرهنگ و هنر کشورمان بدون وجود هیچ مشکلی ثابت قدم و استوار باشند تا فرهنگ و هنر این مرز و بوم درخشان تر از همیشه در جهان بدرخشد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.