یکشنبه ۲ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۰

آخرین خبر از ساخت سریال «بابا لنگ دراز»

بیژن بیرنگ در مراسم تجلیل از هنرمندان سینمای کودک

ایسنا: بیژن بیرنگ از پیگیری شبکه دو سیما برای ساخت «بابا لنگ دراز» خبر داد. او پیش‌تر اعلام کرده بود که طرح این مجموعه را به تلویزیون ارائه کرده است.

 بیژن بیرنگ درباره علت ضعف سریال‌های تلویزیون اظهار کرد: متأسفانه مدتی است تلویزیون دچار رکود شده است و همه برنامه‌ها روی موضوعات تکراری می‌چرخد؛ در واقع باید تحولی بزرگ در نگاه تلویزیون صورت بگیرد.


این کارگردان درباره علت ضعف سریال‌های تلویزیون اظهار کرد: متأسفانه مدتی است تلویزیون دچار رکود شده است و همه برنامه‌ها روی موضوعات تکراری می‌چرخد؛ در واقع باید تحولی بزرگ در نگاه تلویزیون صورت بگیرد.

بیژن بیرنگ با اشاره به رکود در تلویزیون، در نگاهی جامع‌تر با اعتقاد بر اینکه جامعه ما دچار رکود فرهنگی شده است، اظهار کرد: حتی در سینما هم این اتفاق شکل گرفته است. از میان ۱۰۰ فیلمی که ساخته می‌شود، سه ـ چهار فیلم خوب وجود دارد که برای مخاطب جذاب است.

بیرنگ سپس یادآور شد: زمانی خطوط قرمزی درباره‌ مسائل سیاسی و اجتماعی در جامعه و تلویزیون داشتیم که این خطوط قرمز برایمان جذابیت داشت اما زمانی که این خطوط قرمز شکسته شد این جذابیت‌ها هم از بین رفت. از طرفی شبکه‌های اجتماعی را می‌بینید که هیچ موضوع اجتماعی نیست که دیگر در آن فضاها نباشد و به آن پرداخته نشده باشد؛ بنابراین بیشتر نیازهای مخاطب از این جنبه اشباع شده است و اگر این مسائل را بار دیگر در تلویزیون و سینما ببیند، آن را پس می‌زند. تلویزیون در حال حاضر باید نیاز جامعه را درک کند. شاید مشکل تلویزیون همین باشد.

او سپس با اشاره به ضعف فیلمنامه‌های تلویزیون یادآور شد: مشکل ما از اول همان فیلمنامه بوده است. آدم باید استعداد داشته باشد که یک فیلمنامه خوب را خراب کند، اما سخت است از یک فیلمنامه بد چیزی دربیاوریم.

بیرنگ با اعتقاد بر اینکه باید تحولی در مدیریت فرهنگی ایجاد شود، اظهار کرد: مدیریت فرهنگ وجود ندارد. مدیریت فرهنگ باید به این معنا باشد که فرهنگ را مدیریت کنیم اما متأسفانه مدیریت فرهنگ در جامعه ما این گونه است که فرهنگی‌ها را مدیریت می‌کنیم.

در بخش دیگری از این گفت‌وگو بیژن بیرنگ از پیگیری شبکه دو سیما برای ساخت «بابا لنگ دراز» خبر داد. او پیش‌تر اعلام کرده بود که طرح این مجموعه را به تلویزیون ارائه کرده است.

این کارگردان درباره اینکه آیا مجموعه‌ تلویزیونی «بابا لنگ دراز» ساخته خواهد شد؟ اظهار کرد: شبکه دو در حال حاضر پیگیر سریال است و ما هم تلاش کرده‌ایم این ارتباط خوب برقرار شود تا ساخت سریال به سرانجام برسد.

این تهیه‌کننده قدیمی در عین حال یادآور شد ‌که هنوز نگارش «بابا لنگ دراز» آغاز نشده است و منتظر تایید شبکه دو سیما هستند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.