سه‌شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۹

تولید سریال «صیاد شیرازی» با همکاری دو نهاد

همکاری ۲ نهاد برای تولید سریال «صیاد شیرازی»

سینماپرس: در ساخت سریال «صیاد شیرازی»، بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس و مرکز سیمافیلم همکاری می کنند.

به گزارش سینماپرس، در آستانه تعطیلات نوروز و عزیمت کاروان های راهیان نور به مناطق جنوب و غرب کشور، سردار کارگر رییس ستاد راهیان نور مهمان شورای مدیران معاونت سیما شد.

در این جلسه رضا پورحسین قائم مقام معاونت سیما با اشاره به دفاع مقدس بیان کرد: سیمای جمهوری اسلامی با هدف فرهنگسازی در زمینه سبک زندگی ایرانی اسلامی و اشاعه فرهنگ ایثار و گذشت تلاش کرده است تا برنامه هایی متناسب با چنین فرهنگی تولید و پخش کنند.

وی با ارائه گزارشی از تولیدات سیمای جمهوری اسلامی با موضوع دفاع مقدس تاکید کرد: در ایام تعطیلات نوروزی، در تمامی شبکه ها علاوه بر کارهای مختلف تولیدی در قالب های گوناگون و با موضوع زمینه دفاع مقدس، باکسی برای برنامه های مرتبط با راهیان نور نیز آماده شده است.

در ادامه این جلسه سردار بهمن کارگر رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، نقش رسانه ملی در ترویج فرهنگ ایثار و جانبازی را پررنگ دانست و افزود: علیرغم تلاش های دشمن در راه اندازی شبکه های معاند با جمهوری اسلامی، مردم ایران همچنان اخبار دقیق و موثق را از رسانه ملی دنبال می کنند.

رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس با اشاره به توجه خاص مقام معظم رهبری نسبت به برنامه راهیان نور تاکید کرد: توجه ایشان به این حوزه مسئولیت ها را دو چندان کرده است. به این ترتیب باید نگاه ما به حوزه راهیان نور، نگاهی برای تمام طول سال باشد.

در ادامه علی اصغر جعفری رییس سازمان هنری و سینمایی دفاع مقدس و باغ موزه دفاع مقدس با قدردانی از تلاش های شبکه های سیما در همکاری تنگاتنگ با این بنیاد از ارتقای امکانات و تجهیزات این باغ موزه خبر داد و بیان کرد: باغ موزه دفاع مقدس این ظرفیت و قابلیت را دارد تا در تولید برنامه به تولیدکنندگان آثار دفاع مقدس خدمات ارائه دهد.

رییس سازمان هنری و سینمایی دفاع مقدس از حضور این بنیاد در دو برنامه روتین شبکه آموزش یاد کرد و گفت: بزرگترین انیمیشن دفاع مقدس با همکاری مرکز صبا با محتوای دفاع مقدس در حال تولید است. همچنین سریال «صیاد شیرازی» حاصل همکاری بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس و مرکز سیما فیلم است.