چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۶:۵۲

دبیر جشن ملی «مهر سینمای ایران»:

تبدیل سفارش‌های اجتماعی به دستکارهای هنری اعجاز «سینما» است

قادر آشنا در مراسم اختتامیه نخستین جشنواره بین‌المللی فیلم حوا

سینماپرس: قادر آشنا دبیر جشن ملی مهر سینمای ایران طی پیامی به جامعه هنری و سینمایی کشور این جشن را همایشی فراگیر برای همدلی خواند.

به گزارش سینماپرس، همزمان با آغاز جشن ملی مهر سینمای ایران، قادر آشنا دبیر این رویداد طی پیامی به جامعه هنری و سینمایی کشور این جشن را همایشی فراگیر برای همدلی و هم‌افزایی، احترام به گنجینه پیشکسوتان و رویش و رونق سینما در مقیاس ملی عنوان کرد.

متن پیام دبیر جشن مهر سینمای ایران به این شرح است:

«پدیده‌های مطلوب هنری، پرستار بی‌دریغ انسان و آموزگار مسلم اجتماعند که با زمان‌آگاهی و مسئولیت‌پذیری، معنویت و معرفت را ترویج می‌دهند. سینما که برساخته خلاق همه هنرهای آدمیزادی است، سیادت خود را از توجه به تربیت فردی و جمعی و خصلت آیینه‌گونی به دست آورده است. تبدیل سفارش‌های اجتماعی به دستکارهای هنری، اعجاز سینماست. ابتکاری که هوشمندانه، انسان را به اخلاق و اصلاح دعوت می‌کند و موجد گفتمان موثری است که سعادت و رستگاری انسان و پیرایش جامعه را جویاست.

جشن مهر سینمای ایران، چشم‌انداز چنین اندیشه‌ای است. همایشی که با تاکید بر همدلی و هم‌افزایی، احترام به گنجینه پیشکسوتان، رویش و رونق سینما را آرزومند است.

در این اتفاق، با تمرکز بر روز ملی سینما به عنوان وفاق ملی اصحاب اندیشمند سینما، خواهیم کوشید استعدادها و ابتکارات هنرمندان استان‌ها را بیش از پیش دریابیم و به تحقق عدالت فرهنگی و توسعه هنر اسلامی، قدمی به صدق برداریم.

در این مسیر، مشفقانه، اهتمام مسئولان ملی و استانی را چشم انتظاریم و ایمان داریم که دشواری‌های پیش رو را مومنانه پشت سر خواهیم گذارد و در مقصد موفقیت، به غرور و افتخار، سربلندی هنر تمدن ایران اسلامی را جشن خواهیم گرفت.»

جشن ملی مهر سینمای ایران به دبیری قادر آشنا و زیر نظر معاونت مطالعات و فناوری سینمایی از ۲۹ شهریور ماه تا ۱۰ مهر ماه در استان‌ها و ۱۳ مهر ماه در تهران برگزار می‌شود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.