جمعه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۴:۵۳

در مراسم تاسیس مرکز نگهداری کودکان کار و خیابان شهر رباط کریم عنوان شد/

حسن فتحی:امروز باید به مشکلات جامعه مسئولانه تر نگاه کنیم

حسن فتحی در افتتاحیه ساختما کودکان کار در رباط کریم

سینماپرس-گروه سینما/ مراسم افتتاح و آغاز به کار مرکز نگهرداری از کودکان کار و خیابان شهر رباط کریم شب گذشته همزمان با سالروز میلاد حضرت زهرا(س) با حضور جمعی از هنرمندان سینما و تئاتر، مدیران شهری توسط موسسه مهرآفرین برگزار شد.

به گزارش سینماپرس به نقل از امور رسانه ای موسسه مهرآفرین در این مراسم  هفت نفر از عوامل سریال زمانه هنرمندانی همچون: حسن فتحی، اسماعیل عفیفه، حسین محجوب، حمید گودرزی، شهرام قائدی،حسین مهری،رویا میرعلمی، ساغر مسعودی و همچنین اعضای شورای شهر و شهردار شهر جدید پرند و جمعی از صاحبان صنایع حضور داشتند  رباط کریم حضور داشتند.

 

در ابتدای مراسم فاطمه دانشور به همراه حمیدرضا جوانمرد وبهمن عسگری از یاوران موسسه مهرآفرین و بانبان تاسیس این مرکز و با همراهی هنرمندان سینما مرکز نگهداری از کودکان کار خیابان افتتاح شد.

 

حسن فتحی در افتتاحیه ساختما کودکان کار در رباط کریم

 

شهریاری با تشکر از همه کسانی که ددر چنین موسساتی برای بهبود وضعیت کودکان تلاش می کنند گفت: اگر کودکی دچار بزهکاری شود وضعیت او بر وضعیت جامعه بسیار تاثیرگذار است ضمن اینکه آسیب کودکان باعث می شود تا آن ها مانند چینی لب پر شوند و برگرداندن آنها به زندگی بسیار سخت تر است. و اثرات آن به زندگی ما باز می گردد.

 

 

شهریاری از جوانمرد به عنوان یکی از یاوران موسسه مهرآفرین وبانی تاسیس این مرکز دعوت کرد تا درباره اهداف این مرکز صحبت کند.

 

جوانمرد گفت: من در سفرحج بودم که با بهمن عسگری آشنا شدم. ایشان پیشنهاد تاسیس این مرکز را به من دادند و بعد ما این مرکز را با همکاری موسسه مهرآفرین راه اندازی کردیم.

 

وی افزود: این مرکز 400 متر مربع بنای مفید دارد و در سه طبقه ساخته شده است و در آن بخش هایی همچون خوابگاه، اتاق تلویزیون، اتاق بازی کودکان ، آشپزخانه، غذاخوری، مددکاری و پزشکی در نظر گرفته شده است.

 

 

 

در ادامه مراسم رئیس شورای شهر رباط کریم نیز گفت: باید از بانیان راه اندای چنین مراکزی تشکر کنیم شهر رباط کریم یکی از شهرهای فرهنگی و ققدیمی است و امیدوارم چهره فقر از این شهر رخت بربندد.

 

شهریاری در ادامه برنامه از عوامل سریال زمانه دعوت کرد تا به روی سن بیایند.

 

حسین محجوب بازیگر سینما و تئاتر با تقدیر از راه اندازی این مرکز گفت: راه اندازی چنین مراکزی و افتتاح آن ها بسیار خوب است اما بهتر آن است که ما به سمتی حرکت کنیم که به جای پرداختن به معلول به علت ها توجه کنیم.

 

وی با اشاره به مدرن شدن جامعه امروز گفت: همه  ما باید تلاش کنیم تا ضایعات و عوارض منفی مدرنیزم کمتر گریبان جامعه را بگیرد و جامعه دچار مشکل نشود.

 

حسن فتحی کارگردان سینما و تلویزیون نیز با اشاره به تلاش های هفت ساله موسسه مهرآفرین گفت: بسیار خوشحالم که این موسسه همچنان بهفعالیت خود ادامه می دهد و در کنار فعالیت هایی که می کند توانسته است در برابر مشکلات و سختی ها دوام بیاورد .

 

فتحی یادآور شد: در این تشکل ها گاهی چشم ها گریان و گاهی خندان است. خندان از جهت تلاش خیرین بدون چشم داشت مالی است و گریان از این نظر که بعضی مسئولان و مدیران حوزه ها نسبت به مسئولیت خودشان کوتاهی می کنند.

 

 

فتحی با اشاره به یک پارچه بودن جامعه گفت: جامعه یک کلیت است و سرنوشت جامعه در سرنوشت همه اعضاء تاثیر دارد. هر اتفاق زیبایی در جامعه قطعا برای همه اتفاق می افتد و هر اتفاق زشتی دامن همه را می گیرد.

حسن فتحی در افتتاحیه ساختما کودکان کار در رباط کریم

فتحی ادامه داد: یکی از شاخصه های جامعه سالم این است که شهروندان برای بهسازی آن تلاش می کنند و یکی از این تلاش ها، تلاش برای زندگی مطلوب کودکان است.

 

فتحی با اشاره به تاسف آور بودن کار بعضی کودکان در پشت چراغ های قرمز گفت: اگر کمیت کار چنین کودکانی در جامعه زیاد شود ، جامعه را دچار مخاطراتی می کند که دود آن ها در چشم تک تک شهروندان می رود بنابراین همه ما موظفیم تا به مشکلات جامعه با دید مسئولانه نگاه کنیم.

 

در ادامه مراسم تصاویری از فعالیت موسسه مهرآفرین پخش شد و شهریاری از دانشور دعوت کرد تا به روی سن بیاید.

 

مدیرعامل موسسه مهرآفرین با اشاره به اینکه تاسیس مرکز نگهداری کار و کودکان در رباط کریم بسیار مهم است افزود: سال ها پیش با خالقم عهدی بستم و آن عهد این بود که یک چهارم از دارایی ام را به محرومین بدهم. در این راه موسسه نیکوکاری مهر آفرین افتتاح شد و هم اکنون 4500 هزار مادر و کودک در سراسر کشور تحت پوشش این موسسه هستند.

 

وی ادامه داد:  امروز با افتتاح این مرکز و این اتفاق فرخنده گام بزرگی در کمک به کودکان نیازمند برداشتیم البته امیدوارم روزی برسد که ما نهاد ملی حمایت از کودکان را در ایران تاسیس کنیم.

 

 وی ادامه داد: امیدواریم روزی برسد تا با تاسیس نهاد ملی حمایت از کودک در ایران شاهد آن باشیم که از کودکان این سرزمین حمایت های جدی می شود و همان طور که با تاسیس مراکزی همچون مرکز نگهداری سالمندان دیگر هیچ کهنسال در خیابان مانده ای وجود ندارد با تاسیس این نههاد نیز هیچ کودک فقیر و بی سرپرست و یا بدسرپرستی وجود نداشته باشد.

 

انتهای پیام/ن.ف

   

 

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.