سینمای دفاع مقدس

کل اخبار:340

 • ماه چهره خلیلی در نمایی از فیلم سینمایی اِشنوگِل ۱۳۹۶-۰۹-۲۰ ۱۲:۳۵

  بازیگر فیلم اشنوگل:

  عدم حمایت از سینمای دفاع مقدس مرا دلسرد کرد

  سینماپرس: بازیگر فیلم سینمایی «اشنوگل» که اکران آن در هفته های اخیر آغاز شده است با انتقاد از عدم حمایت مسئولان از سینمای دفاع مقدس، گفت: از نظر من اینکه برخی مسئولین می گویند باید فیلم دفاع مقدس ساخته شود و از آن حمایت می‌کنیم همه در حد حرف و شعار است و وقتی موقع عمل می‌شود همه سینمای دفاع مقدس را تنها می‌گذارند.

 • کاوه سماک باشی در نمایی از فیلم سینمایی اِشنوگِل ۱۳۹۶-۰۹-۱۸ ۱۰:۱۶

  «اشنوگل» فیلمی برای زنده نگه داشتن شهامت ایرانی

  سینماپرس: فیلم «اشنوگل» یکی از آثار سینمایی خاص دفاع مقدس است، با اینکه جریان اصلی سینما (مافیای پخش) سعی می‌کند، نادیده‌اش بگیرد و کمترین سالن و زمان نمایش را در اختیار دارد، اما اثر قابل اعتنایی است که در خیل آثار بی‌مسئله خود را به تماشاگر تحمیل می‌کند.

 • کاوه سماک باشی در نمایی از فیلم سینمایی اِشنوگِل ۱۳۹۶-۰۹-۱۳ ۰۹:۲۳

  اشنوگل؛ نگاهی نو و جسورانه به دوران دفاع مقدس!

  سینماپرس: اشنوگل از سوژه و مضمونی خاص، قابل توجه و نو برخوردار است که آن را از دیگر فیلم‌های مشابه متمایز می‌کند. نکته قابل ذکر اینکه، ساختار هنری و سینمایی این فیلم به دلیل کاستی دانش و تجربه سینمایی سازندگانش به اندازه مضمون ومحتوای خوب آن، ارتقا نیافته و کاملا متناسب وزیبنده موضوع ارزشمندش نیست.

 •  سردار احمد حق طلب ۱۳۹۶-۰۹-۱۱ ۱۰:۳۴

  رئیس سازمان حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس:

  چرا سینما زندگی قهرمانان واقعی را به تصویر نمی کشد

  سینماپرس: سردار احمد حق طلب گفت: اکثر کتابهایی که در مورد دفاع مقدس نوشته شده اند بسیار فاخر هستند و قابلیت تبدیل به فیلم را دارند اما تا حدی در این زمینه از سوی سینماگران کم توجهی می شود.

 • انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس ۱۳۹۶-۰۹-۰۴ ۱۵:۲۰

  انحلال انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس همزمان با پیروزی جریان مقاومت؟!

  سینماپرس: در شرایطی زمزمه‌های انحلال انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس و کوچک سازی آن شنیده می‌شود که کشور با توجه به پیروزی‌های اخیر جبهه مقاومت نیاز بیش از پیش به ساخت آثار کوتاه و بلند در جبهه مقاومت دارد.

 • جمال شورجه در «چشم شب روشن» ۱۳۹۶-۰۹-۰۳ ۱۱:۰۵

  نویسنده و کارگردان سینما و تلویزیون در «چشم شب روشن» مطرح کرد :

  حقیقتاً حال سینمای دفاع مقدس خوب نیست

  سینماپرس: جمال شورجه در برنامه «چشم شب روشن» بیان کرد: حقیقتاً حال سینمای دفاع مقدس خوب نیست و سینمای دفاع مقدس باید ردیف بودجه داشته باشد.

 • حمید داوودآبادی ۱۳۹۶-۰۸-۲۳ ۱۰:۴۶

  درخواست حمید داوودآبادی از سینماگران

  سینماپرس: نویسنده کتاب‌های دفاع مقدس گفت: بزرگترین ضعف ژانر دفاع مقدس در سینما، توجه کم سینماگران به کتاب‌های منتشر شده در این حوزه است.

 • دوستی-سیدزاده-شاهمرادی زاده-گیتی-فهیم-شاه حسینی-شرف الدین-اصغری-ارشاد-بهمنی ۱۳۹۶-۰۷-۱۶ ۰۹:۵۲

  سینماگران از سینمای دفاع مقدس می گویند:

  بی بصیرتی، حاکم شدن نگاه تجاری، افکار شبه روشنفکری و سیاست گذاری غلط مدیران سینمایی موجبی بر قربانی شدن سینمای دفاع مقدس/ موظفیم ارزش ها و آرمان ها را احیا کنیم

  سینماپرس: برخی از سینماگران دغدغه مند با اشاره به اینکه مدیران فرهنگی کشور سرمنشأ اصلی بی توجهی به سینمای دفاع مقدس هستند خواستار حضور مدیران ارزشی و انقلابی در تمامی نهادهای فرهنگی و هنری کشور شدند تا از این رهگذر سینمای دفاع مقدس که این روزها در مهجوریت به سر می برد نجات یابد.

 • جواد ارشاد ۱۳۹۶-۰۷-۱۴ ۱۰:۲۷

  جواد ارشاد در گفتگو با سینماپرس:

  مسئولان فرهنگ را تبدیل به کالای تجاری کرده اند/ با شعاردادن و قلمفرسایی کردن سینمای دفاع مقدس احیا نمی شود!

  مشکلات سینمای دفاع مقدس؛ آسیب شناسی و راهکارها/۱۰

  سینماپرس: جواد ارشاد کارگردان سینما و تلویزیون با انتقاد شدید از عملکرد مدیران سینمایی در رابطه با سینمای انقلاب و دفاع مقدس گفت: متأسفانه مسئولان فرهنگی، فرهنگ را در کشورمان تبدیل به کالایی تجاری کرده اند و تنها در پی آن هستند تا با کار در حوزه فرهنگ به مال اندوزی و ثروت اندوزی و کسب درآمد بپردازند و به همین دلیل ارزش ها در حوزه فرهنگ و هنر کشورمان مدت ها است که جایی ندارد.

 • نشست نقد و بررسی فیلم سینمایی دریاچه ماهی ۱۳۹۶-۰۷-۱۲ ۱۵:۰۸

  عکس/ نشست نقد و بررسی فیلم سینمایی «دریاچه ماهی»

  سینماپرس : نشست نقد و بررسی فیلم سینمایی «دریاچه ماهی» با حضور مریم دوستی(کارگردان فیلم) و جبار آذین (منتقد سینما) در محل سینماپرس برگزار شد.

 • انسیه شاه حسینی ۱۳۹۶-۰۷-۱۱ ۱۰:۰۵

  شاه حسینی در گفتگو با سینماپرس:

  مردم ما با هر تفکر و ظاهر و عقیده ای به دفاع مقدس عشق می ورزند/ امیدوارم ویرانی ها در این سینما هرچه زودتر درست شود

  مشکلات سینمای دفاع مقدس؛ آسیب شناسی و راهکارها/۹

  سینماپرس: انسیه شاه حسینی کارگردان سینما در رابطه با مشکلات سینمای دفاع مقدس گفت: مردم ما با هر تفکر و ظاهر و عقیده ای به دفاع مقدس عشق می ورزند و این اتفاق نویدبخش آینده ای خوب برای سینمای دفاع مقدس است و قطعاً روزی فرا خواهد رسید که دیگر مردم به طور کل از تماشای فیلم هایی که طی این سال ها به خوردشان داده اند اشباع شوند و به سمت سینمای ارزشی و دفاع مقدس گرایش پیدا کنند.

 • ابراهیم اصغری ۱۳۹۶-۰۷-۱۰ ۰۹:۱۴

  اصغری در گفتگو با سینماپرس عنوان کرد؛

  انتقاد از مدیران فرهنگی برای از بین بردن ارزش های انقلاب و دفاع مقدس/ توجه به گیشه و جذب مخاطب باعث شده تا ارزش ها در سینما رنگ ببازند

  مشکلات سینمای دفاع مقدس؛ آسیب شناسی و راهکارها/۸

  سینماپرس: ابراهیم اصغری تهیه کننده سینما با انتقاد از عملکرد مدیران سینمایی در رابطه با سینمای انقلاب و دفاع مقدس، در رابطه با مشکلات این گونه مهم سینمایی گفت: متأسفانه مدیران فرهنگی کشور به خصوص طی سال های اخیر با عملکرد غلط و ضعیف شان باعث شده اند ارزش های انقلاب و دفاع مقدس در جامعه و در سینما رنگ ببازد و این مطلبی است که نمی توان به سادگی از کنار آن عبور کرد.

 • محمدرضا شرف الدین* ۱۳۹۶-۰۷-۰۵ ۰۸:۴۳

  شرف الدین در گفتگو با سینماپرس:

  تأکید بر «ابرگونه» بودن ژانر دفاع مقدس/ نابسامانی فرهنگی و بی توجهی دستگاه های مختلف باعث افول سینمای دفاع مقدس شد

  مشکلات سینمای دفاع مقدس؛ آسیب شناسی و راهکارها/۷

  سینماپرس: محمدرضا شرف الدین مدیرعامل سابق انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس و تهیه کننده سینما همزمان با هفته دفاع مقدس در رابطه با مشکلات این گونه مهم سینمایی گفت: ژانر دفاع مقدس یک «ابرگونه» است که می توان هزاران فیلم پلیسی، اطلاعاتی، اکشن، کودک و نوجوان و... در رابطه با آن ساخت و ما هرگز نباید اجازه بدهیم این ابرژانر مهم و ارزشمند به فراموشی سپرده شود و اهمال کاری هایی که در این زمینه صورت گرفته با اهتمام یکایک دستگاه ها و نهادهای ذیربط باید جبران شود.

 • نشست نقد و بررسی فیلم سینمایی دریاچه ماهی ۱۳۹۶-۰۷-۰۵ ۰۸:۴۲

  میزگرد بررسی فیلم «دریاچه ماهی»/ بخش نخست

  دوستی: منتقدانی که نه وارث دین بودند و نه شریعت فیلم مرا مورد حمله قرار داده اند/ دفاع مقدس قطعه مهمی از تاریخ معاصر کشورمان است

  سینماپرس: کارگردان فیلم سینمایی «دریاچه ماهی» که اثری در ژانر سینمای دفاع مقدس است و مدتی است اکران آن در سراسر کشور آغاز شده با انتقاد شدید از مسئولان فرهنگی و سینمایی کشور برای عدم حمایت شان از آثار ارزشی و استراتژیک واکنش تندی نسبت به منتقدان سینما که نقدهای تندی را در رابطه با فیلمش عنوان کرده اند نشان داد و با تأکید بر اینکه منتقدانی که نه وارث دین بوده اند و نه شریعت فیلم مرا مورد حمله قرار داده اند خواستار حضور منتقدانی هدفمند در سینمای کشور شد و جبار آذین منتقد مدافع این اثر سینمایی نیز تأکید کرد: امروزه باندهای مافیایی منفعتی برای تولید آثار سینمایی در حوزه دفاع مقدس ندارند و به همین دلیل موانع زیادی برای این دسته از فیلم ها و فیلمسازان ایجاد می کنند.

 • حمید بهمنی ۱۳۹۶-۰۷-۰۴ ۱۰:۰۷

  کارگردان فیلم سینمایی «گلوگاه شیطان»:

  جریان نفوذی لیبرال مسلک در سینما مانع تولید و عرضه درست فیلم های ارزشی می شوند/ با روی کارآمدن دولت اصلاحات سینمای دفاع مقدس نابود شد

  مشکلات سینمای دفاع مقدس؛ آسیب شناسی و راهکارها/۶

  سینماپرس: حمید بهمنی کارگردان سینما همزمان با هفته دفاع مقدس با انتقاد شدید از عملکرد مدیران سینمایی در رابطه با سینمای انقلاب و دفاع مقدس گفت: مدت ها است ما شاهد آن هستیم که جریان نفوذی لیبرال مسلک در سینما مانع تولید و عرضه درست فیلم های ارزشی می شوند و سعی در بایکوت کردن و خانه نشین کردن فیلمسازان دغدغه مند نسبت به ارزش ها و آرمان های انقلاب اسلامی دارند.

 • حسین گیتی ۱۳۹۶-۰۷-۰۳ ۱۲:۱۱

  منتقد سینما در گفتگو با سینماپرس:

  لزوم شناساندن ۸ سال دفاع مقدس به نسل های جدید/ حمایت از سینمای دفاع مقدس باید در رأس کار مدیران سینمای کشور باشد

  مشکلات سینمای دفاع مقدس؛ آسیب شناسی و راهکارها/۵

  سینماپرس: حسین گیتی منتقد سینما همزمان با هفته دفاع مقدس ضمن گلایه از عملکرد مدیران سینمایی در رابطه با سینمای انقلاب و دفاع مقدس در رابطه با مشکلات این گونه مهم سینمایی گفت: یکی از بزرگترین مشکلات سینمای دفاع مقدس و اینکه فیلم های تولید شده در این حوزه طی سال های اخیر نتوانسته اند مانند دهه های ۶۰ و ۷۰ مخاطبان را به سالن های سینما بکشانند این است که مدیران سینمای کشور اهمیت چندانی به این گونه مهم سینمایی نداده اند و فیلمسازان دغدغه مند این حوزه به حال خود رها شده اند و مجبورند با سرمایه های اندک فیلم هایی را تولید کنند که شاید چندان به مذاق تماشاگر خوش نیاید.

 • محمدتقی فهیم ۱۳۹۶-۰۷-۰۱ ۰۹:۳۰

  همزمان با هفته دفاع مقدس عنوان شد؛

  فهیم: سینمای دفاع مقدس قربانی سیاست های نادرست مدیران سینمایی شده است/ ارزش ها را فدای افکار شبه روشنفکرانه کرده ایم

  مشکلات سینمای دفاع مقدس؛ آسیب شناسی و راهکارها/۳

  سینماپرس: محمدتقی فهیم منتقد سینمای کشور همزمان با هفته دفاع مقدس با انتقاد شدید از عملکرد مدیران سینمایی در رابطه با سینمای انقلاب و دفاع مقدس در رابطه با مشکلات این گونه مهم سینمایی گفت: سینمای دفاع مقدس قربانی سیاست های نادرست مدیران سینمایی شده است؛ سیاست هایی که همواره و به خصوص طی سال های اخیر به ترویج آثار شبه اجتماعی و کمدی های نازل و سطحی پرداخت و تمامی ارزش های دفاع مقدس و انقلاب اسلامی را به یغما برد.

 • سید سعید سید زاده ۱۳۹۶-۰۶-۳۱ ۱۰:۱۰

  تهیه کننده فیلم سینمایی «خداحافظ رفیق»:

  بی بصیرتی مسئولان باعث محجوریت سینمای دفاع مقدس شده است/ مسئولان وجود خدا را در کنار خود احساس نمی کنند!

  مشکلات سینمای دفاع مقدس؛ آسیب شناسی و راهکارها/۲

  سینماپرس: سیدسعید سیدزاده تهیه کننده سینما همزمان با هفته دفاع مقدس با انتقاد شدید از عملکرد مدیران سینمایی در رابطه با سینمای انقلاب و دفاع مقدس گفت: متاسفانه هم مسئولان و هم هنرمندان ما از پرداختن درست به مقوله مهم و ارزشمند دفاع مقدس عاجز شده اند اما آنچه حائز اهمیت است اینکه بی بصیرتی مسئولان باعث محجوریت سینمای دفاع مقدس شده است.

 • مریم دوستی در نشست خبری فیلم سینمایی«دریاچه ماهی» ۱۳۹۶-۰۶-۲۹ ۱۰:۳۶

  کارگردان «دریاچه ماهی» عنوان کرد؛

  انتقاد از عملکرد برخی مدیران سینمایی در رابطه با سینمای دفاع مقدس/ دوستی: موظف هستیم ارزش ها و آرمان های دفاع مقدس را در جامعه احیاء کنیم

  مشکلات سینمای دفاع مقدس؛ آسیب شناسی و راهکارها/۱

  سینماپرس: مریم دوستی کارگردان سینما همزمان با هفته دفاع مقدس با انتقاد از عملکرد مدیران سینمایی در رابطه با سینمای انقلاب و دفاع مقدس در رابطه با مشکلات این گونه مهم سینمایی گفت: متأسفانه مدیران سینمایی کشور ما کمترین توجه به ژانر بسیار مهم دفاع مقدس ندارند و این اتفاق به آن دلیل است که نمی دانند این گونه مهم سینمایی برای آموزش و تربیت نسل های بعدی کشور برای دفاع از مام میهن تا چه میزان می تواند موثر واقع شود.

 • پوستر فیلم سینمایی دریاچه ماهی ۱۳۹۶-۰۶-۲۴ ۰۹:۳۱

  نقد شفاهی فیلم های در حال اکران؛

  «دریاچه ماهی»؛ تجربه ای نو در سینمای ارزشی وانسانی/ اولین تجربه سینمایی «مریم دوستی» دارای اندیشه است

  سینماپرس: جبار آذین همزمان با اکران فیلم سینمایی «دریاچه ماهی» نخستین ساخته سینمایی مریم دوستی اظهار داشت: این اثر سینمایی تجربه ای نو در سینمای ارزشی و انسانی است و در زمانه ای که سینمای کشور سرشار از آثار بی ارزش و سطحی شده می توان حضور این فیلم را یک اتفاق بزرگ و مثبت قلمداد نمود.

 • دریاچه ماهی ۱۳۹۶-۰۴-۱۱ ۱۱:۰۹

  پروانه نمایش «دریاچه ماهی» صادر شد/ اکران در هفته دفاع مقدس

  سینماپرس: تهیه‌کننده «دریاچه ماهی» قصد دارد این فیلم را در هفته دفاع مقدس اکران کند.

 • امام خامنه ای-مقام معظم رهبری ۱۳۹۶-۰۳-۰۳ ۲۲:۵۰

  رهبر معظم انقلاب:

  فیلم های دفاع مقدس فراتر از یک اثر هنری هستند

  سینماپرس: رهبر معظم انقلاب در شب خاطره دفاع مقدس فرمودند: کتاب‌هایی که در مورد خاطرات دفاع مقدس نوشته و یا فیلم‌هایی که در این خصوص ساخته می‌شوند، فراتر از یک اثر هنری و یا ادبی صرف هستند و این آثار در واقع تزریق سیمان به پایه‌های انقلاب و هویت ملی و پیشرفت کشور است تا این پایه‌ها مستحکم‌تر و ماندگارتر شوند.

 • حر-باکیده-شاه حاتمی-علیمردانی ۱۳۹۶-۰۳-۰۳ ۱۱:۲۲

  انتظارات سینماگران از مدیرت فرهنگی کشور؛

  توجه به سینمای انقلاب و دفاع مقدس حلقه مفقوده مدیریت سینمای ایران/ چرا آثار سیاه نما به راحتی تولید می شود ولی ارزشی نه؟!

  سینماپرس: همزمان با سالروز آزادسازی خرمشهر برخی از سینماگران حوزه دفاع مقدس با بیان اینکه طی سال های اخیر ترویج سیاه نمایی و فرهنگ منحط غربی و حمایت از سینماگران شبه روشنفکر به جای توجه به رویدادها و وقایع انقلاب و دفاع مقدس وجود داشته، خواستار توجه ویژه مسئولان به این حوزه و حمایت از سینمای دفاع مقدس شدند.

 • پوستر فیلم سینمایی ویلایی ها ۱۳۹۶-۰۲-۳۱ ۱۰:۲۲

  آذین و نقد شفاهی فیلم های در حال اکران؛

  «ویلایی ها»؛ فیلمی قابل تأمل، ارزشی، دفاع مقدسی و اجتماعی با شاخصه های داستانی و سینمایی ممتاز

  سینماپرس: جبار آذین منتقد و مدرس سینمای کشور همزمان با اکران فیلم سینمایی «ویلایی ها» نخستین ساخته سینمای منیر قیدی در ژانر دفاع مقدس گفت: «ویلایی ها» نخستین ساخته سینمایی منیر قیدی فیلمی قابل تأمل، ارزشی، دفاع مقدسی و اجتماعی با شاخصه های داستانی و سینمایی ممتاز همراه با پژوهش ها و شناخت مناسب از آدم ها، موقعیت ها و داستان ها، مناسبات و رویدادها و جغرافیای قصه و زندگی کاراکترها به ویژه خانم ها است.

 • چهارسال بی تدبیری در حوزه فرهنگ و هنر ۱۳۹۶-۰۲-۲۴ ۱۱:۵۷

  ۴ سال بی تدبیری در حوزه فرهنگ و هنر/ بخش اول

  ۴ سال بی تدبیری، یأس، ناامیدی، بیکاری و خانه نشینی؛ دستاورد دولت حسن روحانی برای اهالی سینمای کشور

  سینماپرس: در آستانه انتخابات دوازدهمین دوره ریاست با نیم نگاهی به مصاحبه های انجام شده اهالی سینما با خبرگزاری سینماپرس به این نتیجه می رسیم که بی تدبیری، ایجاد یأس و ناامیدی در جامعه سینمایی، بیکاری مفرط اهالی سینما و خانه نشینی هنرمندان برجسته و مطرح سینمای کشور عایدی سینماگران بوده است و حتی سینماگرانی که امید به بهبود وضعیت سینمای ایران پس از ریاست جمهوری حسن روحانی داشته اند بعد از گذشت مدت اندکی از روی کارآمدن وی پشیمان شده و از حمایت های خود برائت جسته اند!

 • بهروز بقایی ۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۲:۵۸

  کارگردان «دنیای شیرین دریا» این بار با فیلم دفاع مقدسی

  میزان: بازیگر "توی گوش سالمم زمزمه کن" گفت: داستان افسانه کاملاً در ژانر دفاع مقدس و اکشن بوده و به روز اول جنگ در آبادان می‌پردازد. من می‌خواهم در این فیلم چیزهایی را نشان دهم که تا به حال دیده نشده و نشان داده نشده است.

 • ماشاء الله شاهمرادی زاده ۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۱۱:۴۷

  انتخابات ریاست جمهوری و انتظارات سینماگران/۲

  شاهمرادی زاده: طی ۴ سال گذشته اغلب هنرمندان خانه نشین مطلق بودند/ رئیس جمهوری می خواهیم که شعار ندهد

  سینماپرس: ماشاالله شاهمرادی زاده بازیگر و کارگردان سینما در آستانه برگزاری دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: طی ۴ سال گذشته اغلب هنرمندان در بیکاری و خانه نشینی مطلق بودند و فقط برخی یاران و نزدیکان به دولت و مسئولان سازمان سینمایی بودند که همواره می توانستند از بودجه های کلان برای تولید فیلم های شان استفاده کنند.

 • جواد اردکانی در یادواره شهدای فیلمساز و سینماگر بسیجی ۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۱۲:۲۶

  جواد اردکانی مطرح کرد؛

  چرا مدیریت فرهنگی کشور به گونه‌ای است که رهبر انقلاب نسبت به ساخت آثار ضدجنگ گلایه می‌کنند؟

  سینماپرس: یک فیلمساز، سخنان رهبر انقلاب درباره اهمیت تولیدات فرهنگی را هشداری برای وضعیت مدیریت فرهنگی کشور می‌داند.

 • فیلم سینمایی سه تیغ اره ای ۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۱۱:۴۱

  زنده نگه داشتن نام قهرمانان جنگ جهانی دوم پس از ۷۰ سال

  سینمای دفاع مقدس سربازانی مانند مل گیبسون می‌خواهد

  سینماپرس: با وجود گذشت بیش از ۷۲ سال از پایان جنگ جهانی دوم، سینمای جهان هنوز هم به این جنگ به عنوان منبع الهام ساخت فیلم‌های حماسی نگاه می‌کند.

 • اضمحلال فرهنگی ۱۳۹۵-۱۲-۱۸ ۱۸:۱۴

  مردمی که سینما و قهرمان ملی ندارند!

  دفاع مقدس و ماجرای اضمحلال فرهنگی جمهوری اسلامی/ جریان روشنفکری همیشه طلبکار چه خدمتی به منافع ملی ایران اسلامی داشته است؟

  سینماپرس: محمدعلی سلیمانی/ امروز کار به جایی رسیده که امام جامعه با گذشت سی و شش سال از آغاز و بیست و هفت سال از پایان جنگ تحمیلی، باید ابتدائیات مدیریت فرهنگی را برای مدیران و متولیان امور تشریح کنند، باید درباره ثروت‌های فرهنگی ناب و ارزشمند کشور و لزوم استفاده از ثروت غنی و سرچشمه‌ی قوی دوران دفاع مقدس صحبت نمایند چرا که مدیران فرهنگی عُرضه جهادگری در عرصه فرهنگ را نداشته اند!