سید احمد میرعلایی

کل اخبار:128

 • سیداحمد میرعلایی در شب «جمال شورجه» ۱۴۰۱-۰۱-۳۰ ۱۱:۰۹

  لزوم پرهیز از اقدامات نمایشی در حوزه فرهنگ و هنر/۳

  میرعلایی: مسئولی که نمی داند معضل فرهنگی چیست چطور می تواند مدیریت فرهنگی کند؟/ مدیران نمایشی اعتماد مردم را سلب کرده اند

  سینماپرس: سیداحمد میرعلایی مدیرعامل پیشین بنیاد سینمایی فارابی در پی دیدار اخیر مقام معظم رهبری با برخی مسئولان نظام و تأکید ایشان مبنی بر پرهیز از اقدامات نمایشی مسئولان گفت: در دوران دفاع مقدس رزمندگان هیچ کدام دنبال هیچ تبلیغ و شوآفی نبودند، هرگز دنبال خودنمایی نبودند و هرچه می کردند برای اعتلای کشورشان و حفظ امنیت و استقلال آن بود اما متأسفانه عده ای از مسئولین فراموش کرده اند که در نظام جمهوری اسلامی ایران برای چه چیزی مسئولیت دارند و باید مسئولیت شان را چگونه پیش ببرند! این اتفاق در حوزه فرهنگ و هنر کشور به شدت هویدا است و پرسشی که وجود می آید این است که مسئولی که نمی داند معضل فرهنگی چیست چطور می تواند مدیریت فرهنگی کند؟

 • مراسم بزرگداشت سالگرد شهادت سیدمرتضی آوینی ۱۴۰۱-۰۱-۲۱ ۱۱:۱۴

  گزارش تصویری؛

  عکس / مراسم بزرگداشت سالگرد شهادت سیدمرتضی آوینی

  سینماپرس : مراسم بزرگداشت سالگرد شهادت سیدمرتضی آوینی شامگاه شنبه ۲۰ فروردین با حضور هنرمندان عرصه سینما و تئاتر در باغ موزه دفاع مقدس برگزار شد.

 • سینماپرس در سالی که گذشت؛ بخش چهارم/ زمستان ۱۴۰۰ ۱۴۰۱-۰۱-۱۰ ۱۲:۳۶

  سینماپرس در سالی که گذشت؛ بخش چهارم/ زمستان ۱۴۰۰

  از انتقاد نسبت به فقدان مضامین سالم در سینمای اجتماعی و کمدی تا بررسی نقش مقاومت اسلامی در سینما و تلویزیون

  سینماپرس: بخشی از گفتگوهای سینماپرس با سینماگران در فصل زمستان سال ۱۴۰۰ مربوط به مسائل و موضوعاتی همچون: انتظارات از هیأت انتخاب جشنواره فیلم فجر، نظارت؛ حلقه مفقوده سینمای ایران، نقش مقاومت اسلامی در سینما و تلویزیون، مطالبه سینماگران برای نمایش فیلم های خارج از مسابقه، فقدان مضامین سالم در سینمای اجتماعی و کمدی، کم کاری دستگاه های فرهنگی در برابر تحریفات دشمن، انتظارات از داوری های جشنواره فیلم فجر، انبوه فیلم های پشت اکران؛ چالش ها و راهکارها، جشنواره چهلم فیلم فجر از منظر اهالی سینما و... بود.

 • شب «جمال شورجه» ۱۴۰۱-۰۱-۰۷ ۱۷:۴۱

  گزارش تصویری؛

  عکس/ سینما در سالی که گذشت-۷

  سینماپرس : سال ۱۴۰۰ با همه اتفاقات متفاوت خود به پایان رسید. در گزارش های پیش‌رو همه این اتفاقات را در قالب گزارش تصویری برای مخاطبان مرور خواهیم کرد. سینمای ایران نیز در این سال با فراز و نشیب، تلخی و شیرینی، حواشی و اخبار مختلف روبرو بود.

 • مراسم تشییع پیکر مرحوم «علیرضا سجادپور» ۱۴۰۰-۱۲-۲۶ ۱۴:۴۵

  گزارش تصویری؛

  عکس/ درگذشتگان سینما در سالی که گذشت

  سینماپرس : سال ۱۴۰۰ با همه اتفاقات، فراز و نشیب، تلخی و شیرینی، حواشی و اخبار مختلف روبرو بود. در گزارش پیش‌رو هنرمندانی که در این سال از پیش ما رفتن را در قالب گزارش تصویری برای مخاطبان مرور خواهیم کرد.

 • مراسم تشییع پیکر مرحوم «علیرضا سجادپور» ۱۴۰۰-۱۱-۱۸ ۲۱:۲۷

  گزارش تصویری؛

  عکس / مراسم تشییع پیکر مرحوم «علیرضا سجادپور»

  سینماپرس: سیدعلیرضا سجادپور هنرمند انقلابی عرصه سینما پس از تشییع صبح امروز دوشنبه ۱۸ بهمن در قطعه ۶۶ بهشت زهرا به خاک سپرده شد.

 • دیدار با «اصغر شاهوردی» ۱۴۰۰-۱۱-۱۰ ۱۳:۱۹

  دیدار مدیران سینمایی با «اصغر شاهوردی» صدابردار سینمای ایران

  میرعلایی: نباید کسانی که به دلایل مختلف توانایی فعالیت در سینما را از دست می‌دهند فراموش شوند

  سینماپرس: تعدادی از مدیران سینمای ایران با اصغر شاهوردی صدابردار پیشکسوت سینمای ایران دیدار کردند.

 • دیدار با «اصغر شاهوردی» ۱۴۰۰-۱۱-۱۰ ۱۳:۱۶

  گزارش تصویری؛

  عکس / دیدار با «اصغر شاهوردی» صدابردار پیشکسوت سینما

  سینماپرس : با حضور سیداحمد میرعلایی مدیر اسبق بنیاد سینمایی فارابی، یزدان عشیری مدیرروابط سازمان سینمایی و سپیده حیدرآبادی مدیرروابط عمومی موزه سینمایی عصر شنبه نهم بهمن در منزل «اصغر شاهوردی» صدابردار پیشکسوت سینما از زحمات ایشان قدردانی کردند.

 • شب «جمال شورجه» ۱۴۰۰-۱۰-۲۵ ۱۳:۰۷

  شب جمال شورجه در موزه سینما برگزار شد؛

  شمقدری: «جمال شورجه» نماد سینمای انقلاب است/ میرعلایی: شورجه به هیچکس به هیچ صورتی نگاه سلیقه گونه نداشت

  سینماپرس: مراسم بزرگداشت «جمال شورجه» به همت کانون کارگردانان سینمای ایران با همکاری موزه سینمای ایران شب گذشته در سالن سینماتوگراف موزه سینما با حضور جمعی از سینماگران برگزار شد.

 • مراسم شب «جمال شورجه» ۱۴۰۰-۱۰-۲۵ ۰۲:۵۳

  گزارش تصویری؛

  عکس / مراسم شب «جمال شورجه»

  سینماپرس : مراسم شب «جمال شورجه» توسط کانون کارگردانان سینمای ایران شامگاه جمعه ۲۴ دی با حضور هنرمندان در موزه سینما برگزار شد.

 • حضور جمعی از هنرمندان بر مزار سینماگران ۱۴۰۰-۱۰-۲۴ ۱۵:۲۹

  گزارش تصویری؛

  عکس / حضور جمعی از هنرمندان بر مزار سینماگران

  سینماپرس: جمعی از هنرمندان صبح امروز جمعه ۲۴ دی به مناسبت سالگرد شهادت آیت اله سیفی با حضور بر مزار این سینماگر یاد وی را گرامی داشتند. این هنرمندان بر مزار چند سینماگر تازه درگذشته نیز حضور یافتند.

 • امیری-دلدم-منتظری-اسحاقی-قرایی مقدم-اختری-اسماعیلی تبار-فیوضی-سلطانی-توکلی-نقدعلی-میرعلایی ۱۴۰۰-۱۰-۱۲ ۰۹:۴۷

  نظارت؛ حلقه مفقوده سینمای ایران!

  حفظ هنجارهای اجتماعی، امنیت ملی و ارتقاء سطح فرهنگ عمومی تنها با نظارت ممکن است/ از لزوم برخورد با فیلمسازان سفارتی تا تأکید بر نمایش اصول اساسی در سینما!

  سینماپرس: تعدادی از اهالی سینما، کارشناسان، متخصصان و صاحب نظران فرهنگی کشور در خصوص اهمیت نظارت جدی بر تولیدات سینمایی متذکر شدند: سال ها است به جز سیاه نمایی و نشان دادن تصویر زشت از نظام مقدس جمهوری اسلامی چیز دیگری را در آثار سینمایی ندیدیم؛ حضور مدیران میانی سازمان سینمایی که در تمامی دولت ها ثابت هستند باعث زدوبند، فساد و صدور مجوز برای فیلم های مسأله دار می شود و تمامی ارکان فرهنگ و هنر ملی و دینی از بین رفته و تولیدات سینما، تلویزیون و موسیقی جلوی فرهنگ منحط غرب کرنش کرده اند.

 • احمد میرعلایی ۱۴۰۰-۱۰-۰۷ ۱۰:۴۰

  نظارت؛ حلقه مفقوده سینمای ایران/۱۲

  میرعلایی: مشکلات حوزه فرهنگ فقط با گفتگو و هم اندیشی برطرف می شود/ مسئولان توصیه های دلسوزانه رهبر فرزانه انقلاب را درک و عمل کنند نه اینکه از آن ها به عنوان شعار استفاده نمایند

  سینماپرس: سیداحمد میرعلایی گفت: مشکلات حوزه فرهنگ فقط با گفتگو و هم اندیشی برطرف می شود؛ یکی از معضلات اساسی ما این است که واژه و مفهوم نظارت به ویژه نظارت در حوزه فرهنگ و هنر درست تعریف نشده و هیچ ساز و کاری فراهم نشده تا حدود نظارتی در این حوزه مشخص باشند و تمامی دست اندرکاران این حوزه باید بدانند با زور و خط و نشان کشیدن برای دیگران نمی توانند حوزه فرهنگ را اداره کنند!

 • جمال شورجه ۱۴۰۰-۰۸-۰۳ ۱۲:۳۵

  همزمان با میلاد با برکت پیامبر گرامی اسلامی حضرت محمد مصطفی صلی الله علیه و آله و امام جعفر صادق علیه السلام؛

  دیدار جمعی از امنای «هیات اسلامی هنرمندان» با «جمال شورجه»

  سینماپرس: همزمان با میلاد با برکت پیامبر گرامی اسلامی حضرت محمد مصطفی صلی الله علیه و آله و امام جعفر صادق علیه السلام، جمعی از هیات امنای هیات اسلامی هنرمندان به دیدار جمال شورجه رفتند.

 • تجلیل از جمشید هاشم پور در مراسم اختتامیه شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم «مقاومت» ۱۴۰۰-۰۱-۰۶ ۱۵:۴۲

  گزارش تصویری؛

  عکس/ سینما در سالی که گذشت-۴

  سینماپرس : سال ۹۹ با همه اتفاقات ریز و درشتش به پایان راه خود رسید. سینمای ایران نیز در این سال با فراز و نشیب، تلخی و شیرینی، حواشی و اخبار مختلف روبرو بود. در گزارش های پیش‌رو همه این اتفاقات را در قالب گزارش تصویری برای مخاطبان مرور خواهیم کرد.

 • مراسم اختتامیه هجدهمین دوره جایزه «قلم زرین» ۱۴۰۰-۰۱-۰۴ ۰۲:۵۴

  عکس/ سینما در سالی که گذشت-۲

  سینماپرس : سال ۹۹ با همه اتفاقات ریز و درشتش به پایان راه خود رسید. سینمای ایران نیز در این سال با فراز و نشیب، تلخی و شیرینی، حواشی و اخبار مختلف روبرو بود. در گزارش های پیش‌رو همه این اتفاقات را در قالب گزارش تصویری برای مخاطبان مرور خواهیم کرد.

 • سینماپرس در سالی که گذشت (بهار ۹۹) ۱۳۹۹-۱۲-۲۰ ۱۳:۱۵

  سینماپرس در بهار ۹۹

  از انتقاد نسبت به توزیع ناعادلانه عیدی میلیاردی وزارت ارشاد توسط خانه سینما تا تأکید بر انفعال مدیران سازمان سینمایی در بحران کرونا/ وقتی بی بندوباری در سینما به اوج می رسد!

  سینماپرس: بخشی از گفتگوهای سینماپرس با سینماگران در فصل بهار سال ۹۹ مربوط به مسائل و موضوعاتی همچون: انتقاد از کیفیت پایین سریال های مناسبتی نوروزی و ماه مبارک رمضان، دست خالی اهالی سینما از عیدی میلیاردی وزارت ارشاد، مهجوریت سینمای ارزشمند دفاع مقدس، راهکار تحقق «جهش تولید» در سینما و تلویزیون، دروغ پراکنی و حاشیه سازی توسط مدیران خانه سینما، بحران کرونا و انفعال مدیران سازمان سینمایی، زمزمه‌هایی از حذف شورای پروانه ساخت و... بود؛ همچنین سینماپرس با انتشار یادداشت های متعدد معضلات و مسائل مهم روز سینمای کشور را بازتاب داد.

 • عطاالله سلمانیان و احمد میرعلایی در مراسم تشییع پیکر مرحوم «محمد پورستار» ۱۳۹۹-۰۹-۱۹ ۱۰:۲۱

  واکنش تهیه کننده سریال «موسی (ع)» نسبت به نامه اعتراضی خانواده مرحوم «سلحشور»؛

  میرعلایی: نمی‌توانم اظهار نظر خاصی درباره این نامه داشته باشم!

  سینماپرس: تهیه کننده سریال «موسی (ع)» گفت: متاسفانه خبر اعتراض خانواده سلحشور به تغییر در فیلمنامه سریال «حضرت موسی (ع)» کمی از سوی رسانه‌ها با نوعی از شتاب زدگی منتشر شده است، از نظر من رسانه‌های ما باید در وضعیت کنونی با عدالت بیشتری نسبت به انتشار برخی اخبار عمل نمایند.

 • احمد میرعلایی ۱۳۹۹-۰۸-۲۸ ۱۱:۴۱

  جدیدترین اطلاعات از پروژه عظیم «حضرت موسی (ع)»؛

  میرعلایی: انتخاب حاتمی کیا پیشنهاد شورجه بود/ تاکنون هیچ فردی برای حضور در این پروژه انتخاب نشده/ حاتمی کیا این روزها مشغول مطالعه فیلمنامه است

  سینماپرس: سیداحمد میرعلایی تهیه کننده سریال تلویزیونی «حضرت موسی (ع)» گفت: انتخاب آقای حاتمی کیا با پیشنهاد آقای شورجه صورت گرفته است؛ تمامی خواسته آقای شورجه از ابتدای این عارضه این بوده و هست که چنین پروژه ارزشمند قرآنی متوقف نشود و با حضور کارگردانی شایسته به سرانجام خیر و مطلوبی برسد. خوشبختانه آقای حاتمی کیا هم علیرغم اینکه درگیر فیلم سینمایی بودند؛ به دلیل ارزش های بالای این کار پذیرفتند که ما را همراهی کنند و شرط اصلی شان این بود که آقای شورجه باید همواره حضور داشته باشند و حتی متواضعانه نظرشان این بود که نام ایشان به عنوان کارگردان این سریال حفظ شود.

 • دکتر سعید الهی و ابراهیم حاتمی کیا ۱۳۹۹-۰۸-۲۶ ۰۷:۱۵

  توییت دوپهلو درباره سریال حضرت موسی(ع)؛

  از هشدار درباره استحاله یک سریال استراتژیک تا فروکاست آن از «درام تاریخی ضد صهیونیستی» به یک «بیگ پروداکشن کتاب مقدسی»

  سینماپرس: در پی انتشار برخی اخبار و نقل قول ها از ابراهیم حاتمی کیا درباره ادای دین وی به مرحوم فرج الله سلحشور در خصوص ساخت سریال زندگی حضرت موسی(ع) سعید الهی کارشناس فرهنگ و رسانه در توییتی بطور دو پهلو به این موضوع پرداخت.

 • حاج قاسم سلیمانی- حاتمی کیا ۱۳۹۹-۰۸-۲۵ ۱۴:۲۶

  «عصای موسی» در دست «آقا ابراهیم»؛

  نخستین «بیگ پروداکشن تاریخی» یک فیلمساز مجاهد چگونه رقم خواهد خورد

  سینماپرس: کارگردانی سریال «موسی(ع)» با فیلمنامه‌ای از فرج‌الله سلحشور، حالا به ابراهیم حاتمی‌کیا واگذار شده؛ کارگردان مطرحی که به استناد کارنامه سریال‌سازی‌اش این انتخاب برایش حکم یک ریسک را هم دارد.

 • احمد میرعلایی ۱۳۹۹-۰۸-۲۵ ۱۴:۰۸

  تهیه کننده سریال «موسی (ع)»:

  اخبار منتشر شده در قبال تعویض تهیه کننده به نوعی حاشیه سازی است

  سینماپرس: تهیه کننده سریال «موسی (ع)» گفت: حضور حاتمی کیا برای کارگردانی اثر به طور کامل قطعی شده است، خوشبختانه گفت‌وگوهای اولیه به خوبی پیش رفت و وی هم اکنون کارگردان این پروژه است.

 • ابراهیم حاتمی‌کیا ۱۳۹۹-۰۸-۲۴ ۱۶:۵۶

  میراث «سلحشور» یک گام رو به جلو؛

  «آقا ابراهیم» کارگردان موسی (ع) شد

  سینماپرس: ابراهیم حاتمی‌کیا کارگردانی سریال موسی (ع) را برعهده گرفت.

 • تجلیل از جمشید هاشم پور در مراسم اختتامیه شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم «مقاومت» ۱۳۹۹-۰۷-۰۷ ۱۱:۴۶

  عکس / مراسم اختتامیه شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم «مقاومت»

  سینماپرس : مراسم اختتامیه شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم «مقاومت» با تجلیل از جمشید هاشم‌پور، جمال شورجه و محسن علی‌اکبری شامگاه یکشنبه ۶ مهر در جوار مزار شهدای گمنام باغ موزه دفاع مقدس برگزار شد.

 • سیداحمد میرعلایی ۱۳۹۹-۰۷-۰۱ ۱۸:۲۰

  وعده جدید آقای تهیه کننده:

  امیدواریم تا ماه‌های آینده در سال ۱۳۹۹ پیش‌تولید «موسی(ع)» شروع شود

  سینماپرس: تهیه‌کننده سریال تلویزیونی "موسی(ع)" از انتخاب کارگردانی جدید و شروع پیش‌تولید در ماه‌های آینده خبر داد و گفت: تمام تلاشمان این است در سال ۱۳۹۹ پیش‌تولید را آغاز کنیم.

 • سیداحمد میرعلایی ۱۳۹۹-۰۶-۳۰ ۱۰:۵۴

  ادعای جالب تهیه کننده سریال «حضرت موسی (ع)»:

  مشغول انتخاب عوامل پشت صحنه با وسواس بسیار زیاد هستیم!

  سینماپرس: تهیه کننده سریال «حضرت موسی (ع)» گفت: هنوز هیچ بازیگری برای هیچ نقش در سریال «موسی (ع)» قطعی نشده است، ما در حال حاضر فهرست کاندیدهای بازیگری برای اکثر نقش‌ها را با جمال شورجه بسته ایم، در حال حاضر برای هر نقش چندین کاندید داریم.

 • سیداحمد میرعلایی در آئین «شاهدان شیدایی» ۱۳۹۹-۰۶-۱۷ ۱۴:۱۵

  سید احمد میرعلایی:

  سینما و تلویزیون یکی از بهترین گزینه ها برای ثبت و واکاوی تاریخ انقلاب اسلامی است

  سینماپرس: تهیه کننده سریال «موسی (ع)» گفت: بعضی از رویدادهای انقلاب اسلامی تاریخ ساز هستند که واقعه هفدهم شهریور نیز یکی از همین رویدادها است، متاسفانه این روزها شاهد آن هستیم که مسئولین فرهنگی به طور کامل چنین مفاهیم و موضوعاتی را به فراموشی سپرده اند و به راحتی از کنار آنها می گذرند.

 • سیداحمد میرعلایی در مراسم اختتامیه هجدهمین دوره جایزه «قلم زرین» ۱۳۹۹-۰۵-۰۸ ۱۳:۲۲

  سید احمد میرعلایی:

  ادامه تولیدات کار درستی است زیرا به هیچ وجه نباید فعالیت‌ها متوقف شوند

  سینماپرس: تهیه کننده سریال «موسی (ع)» گفت: کرونا هیچ تاثیری بر ساخت سریال حضرت «موسی (ع)» ندارد و اگر شرایط فراهم شود ما با رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی ستاد ملی مبارزه با کرونا پروژه را کلید می‌زنیم.

 • مراسم اختتامیه هجدهمین دوره جایزه «قلم زرین» ۱۳۹۹-۰۴-۱۵ ۰۳:۵۸

  عکس / اختتامیه هجدهمین دوره جایزه «قلم زرین»

  سینماپرس : مراسم اختتامیه هجدهمین دوره جایزه قلم زرین شنبه ۱۴ تیرماه با حضور جواد شمقدری رئیس اسبق سازمان سینمایی، محسن پرویز رئیس انجمن قلم، محمدمهدی دادمان رئیس حوزه هنری، سیداحمد میرعلایی تهیه کننده سینما و تلویزیون و جمعی از اهالی ادب، فرهنگ و سینما در سالن اجتماعات انجمن قلم برگزار شد. در این مراسم از «جمال شورجه» به عنوان یک هنرمند ارزشی و فرهنگی عضو انجمن قلم، تجلیل به عمل آمد.

 • جمال شورجه ۱۳۹۹-۰۳-۲۲ ۱۶:۲۵

  جمال شورجه تاکید کرد:

  تلاش برای رفع موانع و آغاز به کار تولید سریال موسی (ع)

  سینماپرس: مدیرعامل مؤسسه هنرمندان پیشکسوت با جمال شورجه؛ کارگردان و تهیه کننده پیشکسوت سینما دیدار و روند درمان وی را پیگیری کرد.