قوه قضاییه

کل اخبار:103

 • کانون کارگردانان سینمای ایران ۱۳۹۸-۰۸-۲۵ ۲۰:۴۰

  وقتی کانون کارگردانان با رفع توقیف «خانه پدری»طلبکار می شود

  سینماپرس: کانون کارگردانان پس از رفع توقیف فیلم «خانه پدری» با صدور بیانیه‌ای عجیب، به‌جای تأکید بر قانون‌مداری، طلبکار هم شد!

 • لاله افتخاری ۱۳۹۸-۰۸-۲۵ ۱۰:۵۸

  لزوم پاسداشت فرهنگ غنی ایرانی-اسلامی/۲

  افتخاری: دستگاه قضایی باید با تمام توان در مقابل مسئولانی که به آثار شائبه دار مجوز تولید و پخش می دهند ایستادگی کند

  سینماپرس: دکتر لاله افتخاری عضو سابق کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در خصوص لزوم ورود دستگاه های امنیتی و قضایی به سینما برای پاسداشت فرهنگ غنی ایرانی-اسلامی گفت: دستگاه قضایی باید با تمام توان در مقابل هنرمندانی که قانون را دور می زنند و مسئولانی که به آثار شائبه دار مجوز تولید و پخش می دهند ایستادگی کند؛ همین که امروزه شاهد آن هستیم که ایستادگی قوه قضائیه که منجر به جلوگیری از نمایش یک فیلم شد، خوراک رسانه های معاند و بیگانه شده نشان از آن دارد که عملکرد مسئولان قضایی بسیار درست و به جا بوده و از این به بعد هم آن ها باید در همین چارچوب با تمامی خاطیان و متخلفان برخورد کنند.

 • خانه پدری ۱۳۹۸-۰۸-۲۲ ۱۱:۴۶

  ادامه اکران «خانه پدری» با اِعمال نظر قوه قضاییه

  سینماپرس: معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی از ادامه اکران فیلم «خانه پدری» با لحاظ تعداد محدود سالن خبر داد.

 • پرویز فارسیجانی ۱۳۹۸-۰۸-۲۱ ۱۰:۴۲

  لزوم پاسداشت فرهنگ غنی ایرانی-اسلامی/۱

  فارسیجانی: دستگاه قضایی و نهادهای امنیتی باید با ولنگاری فرهنگی مقابله نمایند/ مدیران سینمایی و اعضای شوراها اگر صلاحیت ندارند باید تغییر کنند!

  سینماپرس: پرویز فارسیجانی مدیرکل سابق مطالعات و توسعه دانش و مهارت‌ های سینمایی سازمان سینمایی در خصوص لزوم ورود دستگاه های امنیتی و قضایی به سینما برای پاسداشت فرهنگ غنی ایرانی-اسلامی گفت: اوضاع فرهنگ و هنر بالاخص سینما بحرانی است و اگر قوه قضائیه و نهادهای امنیتی به این آشفته بازار ورود نکنند اوضاع قطعاً فاجعه بارتر خواهد شد.

 • فیلم های توقیفی-عصبانی نیستم-آشغال های دوست داشتنی-خانه پدری-خانه دختر ۱۳۹۸-۰۸-۲۰ ۰۹:۴۰

  یک منتقد:

  برخی فیلم‌ها پیش‌برنده پروژه کودتای فرهنگی هستند!

  سینماپرس: یک منتقد معتقد است: برخی فیلم‌هایی که این روزها مجوز گرفته و روی پرده سینما رفته‌اند، رسما وارد فاز کودتای فرهنگی شده‌اند!

 • خانه سینما ۱۳۹۸-۰۸-۱۴ ۱۱:۱۹

  در خانه سینما برگزار شد؛

  چالش توقیف فیلم های سینمایی در پشت درهای بسته

  سینماپرس: جمعی بیست نفره از اهالی سینما از جمله چهار عضو هیات مدیره و سه رئیس صنف به همراهی سیزده سینماگر موثر، در نشست روز شنبه خانه سینما که پشت درهای بسته برگزار شد، حضور داشته‌اند و درباره احتمال تداوم چالش توقیف فیلم‌های سینمایی بحث و تبادل نظر کرده‌اند. که منجر به صدور اطلاعیه شماره ۱ خانه سینما گشت که درباره جزئیات این نشست و حاضران در آن همه چیز مسکوت باقی ماند.

 • فیلم سینمایی خانه‌ پدری ۱۳۹۸-۰۸-۱۲ ۱۹:۵۹

  بیانیه روابط عمومی دادسرای عمومی و انقلاب تهران؛

  رئیس سازمان سینمایی در اکران «خانه پدری» به وظیفه قانونی خود عمل نکرده است

  سینماپرس: روابط عمومی دادسرای عمومی و انقلاب تهران در بیانیه ای برخی موارد در خصوص رعایت نشدن روال قانونی اکران فیلم «خانه پدری» را تشریح کرد.

 • خانه سینما ۱۳۹۸-۰۸-۱۱ ۱۲:۴۷

  درخواست خانه سینمای ناکارآمد برای دیدار با رییس قوه قضاییه!

  وقتی یک نهاد به اصطلاح صنفی اهرم تقابل با قانون می شود

  سینماپرس: خانه سینما در حمایت از فیلم معلوم الحال خانه پدری خواهان دیدار با ریاست محترم قوه قضاییه شد، درخواستی که با توجه به سوابق سیاسی کاری برخی اعضای اصلی این نهاد در حمایت از مجرمان معلوم الحال، تنها جنبه خودنمایی دارد.

 • حجت الاسلام احمد مازنی ۱۳۹۸-۰۸-۱۰ ۱۹:۳۱

  دفاع احمد مازنی از فیلم سخیف خانه پدری؛

  محافظه کاری به سبک آقای نماینده

  سینماپرس: احمد مازنی نماینده تهران و عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی بر ضرورت پرهیز از رفتار سیاسی در مواجهه با آثار فرهنگی تاکید کرد.

 • سیمای سینمای بنفش- جرم فرهنگی ۱۳۹۸-۰۸-۰۸ ۱۰:۱۲

  سیمای سینمای بنفش (۱۷)

  آزمون برخورد با جُرم فرهنگی متولیان سینمایی

  سینماپرس: ولنگاری حال حاضر فرهنگی را می بایست جُرم و بِزه متولیان فرهنگی و مسئولان دخیل در امر قلمداد نمود و به صورت مشخص معین ساخت آنچه که در سال های اخیر بر پرده سینماهای کشور در جریان است، مصداقی از جُرم مسئولان و متولیان سینمایی است که در شوراهای مختلف شرایط تولید و اکران چنین آثاری را فراهم ساخته و بعضا کمک های مادی و معنوی دولت جمهوری اسلامی را در اختیار نا اهلان قرار داده اند.

 • یزدان عشیری در نشست خبری چهاردهمین جشنواره فیلم مقاومت ۱۳۹۸-۰۵-۰۷ ۱۵:۲۸

  یزدان عشیری مطرح کرد؛

  سرمایه‌های مشکوک و عقیم سازی سینما

  سینماپرس: سرمایه‌های مشکوک و پول‌های کثیف آسیب و زیانی به سینما وارد می‌کند که به زودی قابل جبران نخواهد بود و مثل لقمه حرامی است که سر سفره سینما آمده باشد.

 • سلبریتی‌ها ۱۳۹۸-۰۵-۰۲ ۱۱:۲۲

  هنرجویان انقلابی در نامه‌ای خطاب به رئیس قوه قضائیه:

  سلبریتی‌ها علیه حجاب اعلان جنگ کرده اند برخورد کنید!

  سینماپرس: جمعی از هنرجویان انقلابی در نامه‌ای خطاب به رئیس قوه قضائیه، با بیان اینکه سلبریتی‌ها علیه حجاب و حیا اعلان جنگ کرده‌اند، خواهان برخورد قوه قضائیه با این دسته از افراد و رفع خلأ‌های قانونی در این زمینه شدند.

 • داروغه زاده ۱۳۹۸-۰۴-۳۱ ۰۹:۲۲

  سرنوشت جشنواره سی و هشتم فیلم فجر چه خواهد شد؟

  دبیری داروغه زاده در هاله ای از ابهام!؟/ معاون نظارت و ارزشیابی سابق سازمان سینمایی باید پاسخگوی چه مسائلی باشد؟

  سینماپرس: در حالی که چندی پیش حسین انتظامی در پی تغییر و تحولات مدیریتی در زیرمجموعه های سازمان سینمایی برای ابراهیم داروغه زاده حکم دبیری سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر را صادر کرد، حضور وی در این سمت در هاله ای از ابهام است چرا که شنیده می شود برخی مقامات قضایی به صورت جدی نسبت به مسائل و معضلات ایجاد شده در زمان مدیریت او در سازمان سینمایی ورود پیدا کرده اند.

 • بازدید آیت‌الله رئیسی از چند کتاب‌فروشی خیابان انقلاب ۱۳۹۸-۰۲-۱۰ ۲۰:۵۹

  در سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران

  رئیس قوه قضائیه از نمایشگاه کتاب بازدید کرد

  سینماپرس: آیت الله ابراهیم رئیسی رئیس قوه قضائیه با حضور در مصلی تهران از سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی بازدید کرد.

 • مهناز افشار در نشست خبری پویش «بد سرپرست تنهاترست» ۱۳۹۸-۰۲-۰۹ ۱۶:۴۷

  معضل خود شیفتگان؛

  هشدار معاون فضای مجازی قوه قضائیه به سلبریتی‌ها

  سینماپرس: معاون فضای مجازی قوه قضائیه گفت: اگر سلبریتی‌ها تا امروز هم متوجه حساسیت عملکرد خود در فضای مجازی نبودند، از این به بعد متوجه خواهند شد.

 • سیدابراهیم رئیسی ۱۳۹۸-۰۲-۰۶ ۱۱:۴۴

  ۵ اردیبهشت

  دیدار رئیس صداوسیما با رئیس قوه قضائیه

  سینماپرس: رئیس قوه قضائیه در دیدار با رئیس سازمان صداوسیما درخصوص زمینه‌های تعامل با دستگاه قضائی کشور در برنامه‌سازی‌های صدا و سیما سخن گفتند.

 • سیدابراهیم رئیسی ۱۳۹۷-۱۲-۱۷ ۲۰:۲۱

  پیام تبریک علی عسکری به رئیس جدید قوه قضائیه

  سینماپرس: رئیس رسانه ملی در پیامی انتصاب حجت الاسلام والمسلمین رئیسی را از سوی رهبر معظم انقلاب به سمت «ریاست قوه قضائیه» تبریک گفت.

 • آیین اختتامیه چهارمین جشنواره تقدیر از آثار برتر سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر با رویکرد پیشگیری از جرم و آسیب‌های اجتماعی ۱۳۹۷-۱۲-۰۵ ۲۰:۵۸

  برگزیدگان «فجر ۳۷» از نگاه قوه قضاییه مشخص شدند/ از «قسم» تا «متری شیش و نیم»

  سینماپرس: آیین اختتامیه چهارمین جشنواره تقدیر از آثار برتر سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر با رویکرد پیشگیری از جرم و آسیب‌های اجتماعی با حضورمدیران قوه قضائیه، مدیران سینمایی و اهالی رسانه در فرهنگستان هنر برگزار شد.

 • تقدیر قوه قضاییه از آثار برتر جشنواره فیلم فجر ۱۳۹۷-۱۲-۰۴ ۱۶:۱۲

  تجلیل قوه قضاییه از فیلم‌های برگزیده «فجر۳۷»

  سینماپرس: مانند سال های گذشته معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه طی مراسمی از آثار برگزیده جشنواره فیلم فجر از منظر پیشگیری از جرم تجلیل به عمل خواهد آورد.

 • سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر ۱۳۹۷-۱۱-۱۳ ۲۰:۳۷

  تجلیل قوه قضاییه از بهترین فیلم قانون‌مدار

  سینماپرس: به گفته مدیرکل فرهنگ عمومی معاونت فرهنگی قوه قضاییه، این نهاد از بهترین فیلمی که مفاهیمی چون قانون مداری، بخشایش، میانجی گری، گذشت، صلح و سازش و ... را در جشنواره فیلم فجر به مخاطبان منتقل کند، تجلیل به عمل خواهد آورد.

 • آیت الله آملی لاریجانی ۱۳۹۷-۱۱-۰۱ ۲۰:۱۴

  آملی لاریجانی خواستار پیگیری آزادی مرضیه هاشمی شد

  تسنیم: آیت‌الله آملی لاریجانی در جلسه مسئولان عالی قضایی دادستان‌کل کشور را مأمور کرد که تمام اقدامات لازم در چارچوب قانون آیین دادرسی کیفری را از باب دفاع از حقوق عامه برای آزادی مرضیه هاشمی خبرنگار شبکه پرس‌تی‌وی انجام دهد.

 • حجت الاسلام غلامحسین محسنی اژه‌ای ۱۳۹۷-۱۰-۱۵ ۱۴:۰۵

  در هفتادمین قسمت؛

  «بدون توقف» با حضور حجت الاسلام محسنی اژه‌ای به روی آنتن می رود

  سینماپرس: حجت الاسلام غلامحسین محسنی اژه‌ای، وزیر اسبق اطلاعات و سخنگو و معاون اول قوه قضاییه مهمان هفتادمین قسمت برنامه «بدون توقف» می شود.

 • آزیتا حاجیان و مهراوه شریفی نیا در ریال کیمیا ۱۳۹۷-۰۸-۰۵ ۰۹:۵۵

  در پی شکایت جمعی از قضات:

  تبرئه تهیه کننده سریال «کیمیا» از توهین به قوه قضائیه

  سینماپرس: سازندگان سریال «کیمیا» که به ایراد توهین و افترا نسبت به قضات در این مجموعه تلویزیونی متهم شده بودند، از این اتهام تبرئه شدند.

 • کاظم راست گفتار * ۱۳۹۷-۰۵-۲۳ ۱۰:۳۷

  پول های کثیف در سینما و بی توجهی متولیان!/۲

  راست گفتار: قوانین بازدارنده رانت خواران نیست!/ قوه قضائیه باید ریشه و منشأء ورود پول های کثیف به سینما را شناسایی کند

  سینماپرس: کاظم راست گفتار کارگردان سینما در پی هشدار متعدد رسانه های متعهد نسبت به ورود پول های کثیف و مشکوک به سینمای ایران که با بی تفاوتی از سوی متولیان سینمای کشور مواجه شده است گفت: متأسفانه قوانین کشور بازدارنده رانت خوارها و اختلاس گران نیست و حضور رانت خواران در یکایک عرصه های فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و... هستیم و به همین دلیل نیازمندیم تا قوانین جدی و جدیدی برای مقابله با این افراد اتخاذ شود.

 • صدا و سیما ۱۳۹۷-۰۴-۲۶ ۱۲:۳۱

  تذکر شورای نظارت به صداوسیما؛

  پخش مستند «بیراهه» بدون هماهنگی با قوه قضائیه بوده است

  سینماپرس: شورای نظارت بر سازمان صداوسیما طی مصوبه ای اعلام کرد که پخش مستند اخیر «بیراهه» بدون هماهنگی با قوه قضائیه بوده است و از این حیث به سازمان تذکر لازم داده می شود.

 • شهرام جزایری ۱۳۹۷-۰۴-۲۲ ۱۶:۴۳

  درام های روی زمین مانده و سینماگران تنبلی که نمی توانند فیلم اجتماعی مناسب خلق نمایند!

  سینماپرس: در حالی که تا کنون مفسدان اقتصادی مختلفی در دوران جمهوری اسلامی محاکمه شده اند، اما متاسفانه هیچ گاه سینمای ایران به طور جدی در این زمینه وارد عمل نشده و فیلم ها و آثار شایسته و مناسبی درباره مبارزه با فساد اقتصادی، رانت و مواجهه با مفسدان تولید نکرده است. در این گزارش به تعدادی از مهم ترین پرونده های فساد اقتصادی اشاره شده است.

 • دیرین دیرین ۱۳۹۷-۰۴-۱۱ ۱۱:۰۸

  گفت‌وگو با تهیه‌کننده «دیرین‌دیرین»

  تلویزیون باب‌اسفنجی امریکایی را به «وِی» ایرانی ترجیح می‌دهد

  سینماپرس: محمد ابوالحسنی بیان کرد: می‌گویند «دیرین‌دیرین» اگر از تلویزیون پخش شود، شخصیت‌های آن در بین مردم شناخته می‌شوند، بعد ما می‌رویم محصولاتی مثل دفتر مشق با تصویر کاراکترهای «دیرین‌دیرین» تولید می‌کنیم و پولدار می‌شویم! در حالی که همین صداوسیما پول می‌دهد انیمیشنی مثل «باب اسفنجی» می‌خرد که با فرهنگ ما همخوانی هم ندارد.

 • برنامه «رودررو» ۱۳۹۷-۰۴-۱۰ ۱۶:۲۴

  بررسی قانون مبارزه با جرایم اقتصادی در «رودررو»

  سینماپرس: برنامه «رودررو» که از شبکه چهار سیما روی آنتن می رود، این هفته به سراغ بازار ارز و جرایم اقتصادی رفته و معاون حقوقی قوه قضاییه مهمان آن خواهد بود.

 • ابوالفضل بهرام‌پور ۱۳۹۷-۰۴-۰۳ ۱۰:۵۷

  واکنش یک مفسر قرآن به برگزاری نمایشگاهی با آثار غیراخلاقی

  سینماپرس: یکی از مفسران قرآن در انتقاد به برگزاری نمایشگاهی با مضامین غیراخلاقی و سؤاستفاده از برخی آیات قرآن خواستار واکنش متولیان امر و قوه قضائیه در این باره شد.

 • نگاتیو ۱۳۹۷-۰۳-۲۹ ۱۰:۵۹

  افشای بخشی از پشت صحنه حمایت از بازیگر درباری

  سینماپرس: انتشار یک فایل صوتی منتسب به بازیگر فراری درباری توسط یک گروهک انحرافی، تنها بخشی از پشت پرده حمایت رسانه‌ای و برخی از سینماگران از بازیگر یاد شده را برملا کرد.