سی و هشتمین جشنواره ملی فیلم فجر

معرفی جشنواره و اخبار مرتبط

سی و هشتمین جشنواره ملی فیلم فجر ۱۲ تا ۲۲ بهمن ماه سال ۱۳۹۸ همزمان با گرامیداشت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به دبیری ابراهیم داروغه زاده برگزار می شود.

فیلم شناخت سی و هشتمین جشنواره ملی فیلم فجر

لیست اخبار مرتبط

کل اخبار:532

 • فیلم سینمایی خورشید ۱۳۹۸-۱۱-۱۶ ۲۱:۰۰

  در اولین نمایش؛

  «خورشید» مجیدی فردا روی پرده سینما آزادی

  سینماپرس: هم‌زمان با رونمایی از تصویر طناز طباطبایی در «خورشید»، اعلام شد فیلم تازه مجید مجیدی، نخستین نمایش خود را عصر پنجشنبه در پردیس سینمایی آزادی تجربه خواهد کرد.

 • فیلم سینمایی من می ترسم ۱۳۹۸-۱۱-۱۶ ۲۰:۴۷

  در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر؛

  تفاوت «من می‌ترسم» با «لِرد» محمد رسول‌اف چیست؟!

  سینماپرس: فیلم «من ‌می‌ترسم» چه تفاوتی با فیلم «لِرد» محمد رسول اف دارد؟ تفاوت این فیلم این است که اولی با مجوز و دومی بدون مجوز ساخته شده اما پیام هر دو فیلم مشترک است.

 • نشست خبری فیلم سینمایی روز یلوا ۱۳۹۸-۱۱-۱۶ ۲۰:۴۲

  در نشست خبری فیلم مطرح شد؛

  اخلاق مداری به سبک «روزبلوا»

  سینماپرس: بهروز شعیبی در نشست خبری «روزبلوا» که با حضور عوامل و بازیگران فیلم در پردیس سینمایی ملت برگزار شد. گفت: این فیلم راجع به اخلاق است و در آن هر فرد با عقاید خودش بر پایه اخلاق و انسانیت به دیگران کمک می‌کند.

 • فیلم سینمایی کشتارگاه ۱۳۹۸-۱۱-۱۶ ۱۸:۲۵

  با نیم ساعت جابه‌جایی؛

  تغییر ساعت اکران «کشتارگاه» در سینمای رسانه

  سینماپرس: برنامه اکران سانس اول فردا پنجشنبه ۱۷ بهمن در سینمای رسانه (پردیس ملت) تغییر کرد.

 • مهران مدیری در نشست خبری فیلم سینمایی «درخت گردو» ۱۳۹۸-۱۱-۱۶ ۱۸:۱۸

  وصله ناچسب «درخت گردو»؛

  مدیری باید خیال بازی در فیلم‌های غیرکمدی را از سر بیرون کند

  سینماپرس: بازی بسیار ضعیف مهران مدیری در فیلم درخت گردو باعث می‌شود تصور کنیم مدیری باید خیال بازی در فیلم‌های غیرکمدی را از سر بیرون کند، حتی اگر دوست تهیه‌کننده‌اش به او پیشنهاد بازی در فیلمی غیرکمدی را می‌دهد!

 • سیمرغ ۱۳۹۸-۱۱-۱۶ ۱۷:۳۹

  محمدرضا منصوری؛

  تندیس مدیران تولید از بخش اراده ملی فجر حذف شد

  سینماپرس: رییس انجمن مدیران تولید از حذف تندیس مدیران تولید از بخش اراده ملی سی‌وهشتمین جشنواره فیلم فجر، بدون توضیح از سوی مدیران این رویداد خبر داد.

 • نشست خبری فیلم سینمایی «مغز استخوان» ۱۳۹۸-۱۱-۱۶ ۱۷:۳۱

  ارتفاع پست آثار در روز پنجم از جشنواره فیلم فجر؛

  بار دیگر تقابل با اسلام روی پرده فجر/ وقتی بهروز شعیبی با «ارزشی بودن» فاصله‌گذاری می‌کند

  سینماپرس: نشست خبری «مغز استخوان» با حضور عوامل و بازیگران فیلم در پردیس سینمایی ملت برگزار شد. فیلمی که به گفته کارگردان، هدف آن به چالش کشیدن مخاطب است در حالی که به وضوح، احکام اسلام را زیرسوال می برد و به صورتی بیمارگونه آن را دست‌پاگیر نشان ‌می‌دهد. جالب اینکه نویسنده درباره سانسور بخش‌هایی از فیلم گفت: «من متاسفم که عواملی می‌آیند و اثر را تکه پاره می‌کنند. پایان فیلم اسیر ممیزی شده است و ناگزیر بودیم پایان اثر را تغییر دهیم.» از دیگر نکات مهم این نشست این بود که بهروز شعیبی به صراحت گفت: «درباره اینکه ارزشی بودن خود را حفظ می‌کنم بیشتر این است که دیگران اصرار به این ماجرا دارند.» اما باید از ایشان پرسید که چرا ارزشی بودن انقدر بد است که شما اینگونه از آن اعلام برائت می‌کنید؟!

 • فیلم سینمایی عنکبوت ۱۳۹۸-۱۱-۱۶ ۱۵:۱۵

  در سی و هشتمین دوره جشنواره؛

  نمایش دو فیلم در خارج از مسابقه فجر

  سینماپرس: فیلم‌های سینمایی «شین» اولین ساخته سینمایی میثم کزازی و به تهیه‌کنندگی شهاب حسینی و «عنکبوت» دومین ساخته سینمایی ابراهیم ایرج‌زاد به تهیه‌کنندگی جواد نوروزبیگی در بخش خارج از مسابقه سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر به نمایش درمی‌آید.

 • سعید خانی ۱۳۹۸-۱۱-۱۶ ۱۵:۰۸

  در سی و هشتمین دوره جشنواره؛

  وقتی تهیه کننده فیلم فارسی از سنگ اندازی جشنواره فجر گلایه می‌کند

  سینماپرس: سعید خانی از سخت‌گیری برای ساخت برخی فیلم‌های اجتماعی انتقاد کرد. این در حالی است که فیلم اخیر او یعنی دوزیست که روز گذشته در سینمای رسانه پخش شد مصداق کامل یک فیلم فارسی است که در آن جواد عزتی قیصروار به دنبال حل مشکل دختر فراری فیلم است. اما آقای تهیه کننده؛ آیا فسق و فجور دیگری هم مانده بود که شما در فیلم خود آن را نشان نداده باشید که اکنون اینگونه مظلوم‌نمایی کرده و جشنواره را متهم به سنگ‌اندازی می‌کنید. آری جشنواره ملی فجر و مسئولان سینمایی مقصرند اما نه آنگونه که شما مدعی هستید بلکه اگر مسئولان بی‌سواد و جاهل سینمایی قدری درایت داشتند اکنون ما شاهد چنین فیلم سخیفی روی پرده سینما آن هم در یک جشنواره ملی نبودیم.

 • قسمت پنجاه و چهارم برنامه هفت ۱۳۹۸-۱۱-۱۶ ۱۴:۰۱

  در قسمت پنجاه و چهارم برنامه «هفت» عنوان شد:

  منتظری: یکی از وظایف اصلی سینما تعیین و تبیین اهداف ملی و راهبردی است/ در جشنواره سی و هشتم موارد ضداخلاقی دیده می شود

  سینماپرس: در قسمت پنجاه و چهارم برنامه سینمایی «هفت» سیدرضا منتظری از خبرگزاری سینماپرس همراه با عباس گل از خبرگزاری دانشجو با اجرای پژمان کرمی در خصوص برخی مسائل مهم روز سینمای کشور از جمله ضرورت توجه به سینمای استراتژیک و حواشی جشنواره فیلم فجر گفتگو کردند. منتظری در بخشی از این گفتگو اظهار داشت: یکی از وظایف اصلی سینما تعیین و تبیین اهداف ملی و راهبردی است در تمامی کشورهای دنیا هم ما شاهد این اتفاق هستیم و نقشه راهی برای فیلمسازان تبیین و ترسیم می شود که همگی بر اساس آن جلو می روند اما این اتفاق در سینمای ایران آنطور که شایسته است رخ نمی دهد.

 • فیلم سینمایی خورشید ۱۳۹۸-۱۱-۱۶ ۱۳:۴۷

  بازیگردانی رسانه ای به سبک آقای دبیر جشنواره؛

  اکران «خورشید» همچنان در ادعا

  سینماپرس: برخلاف ادعای مدیران جشنواره مبنی بر شروع فرایند اکران آخرین ساخته مجید مجیدی؛ همچنان اکران این اثر در سینماهای مردمی با جایگزین مواجه خواهد بود.

 • فیلم سینمایی «درخت گردو» ۱۳۹۸-۱۱-۱۶ ۱۲:۴۵

  نگاهی به فیلم سینمایی «درخت گردو»؛

  وقتی «درخت گردو» چشمان خود را بر روی واقعیت می بندد

  سینماپرس: شاید فیلم سینمایی «درخت گردو» می خواست و سعی نمود که اثری افشاگر درباره برهه‌ای مغفول از تاریخ جنگ باشد؛ اما بارگذاری افراطی مصیبت و نمایش گسترده ضایعات جنگ، اثر را صرفا به یک تراژدی تبدیل کرده است.

 • فیلم سینمایی دوزیست ۱۳۹۸-۱۱-۱۶ ۱۱:۵۴

  نگاهی به فیلم سینمایی دوزیست؛

  سیر از «کفتر» به «دختر» در اثری ضعیف

  سینماپرس: فیلم سینمایی «دوزیست» یک ناتورالیسم چرک شهری است و تقریباً از بدترین مدل ژانر اجتماعی می باشد.

 • فیلم سینمایی «آن شب» ۱۳۹۸-۱۱-۱۶ ۱۱:۲۸

  نگاهی به فیلم سینمایی آن شب؛

  «یک شب» کسالت مخاطب به اسم پیام اخلاقی

  سینماپرس: فیلم سینمایی «آن شب» در بیان روایت بی منطق خود از مولفه‌های اگزوتیک (Exotic) استفاده می‌کند و از هر چیز عجیب و مرموز و نامتعارف برای توصیف چیزهایی که هیجان انگیز و یا جالبند که داخل و یا از دور کشورهای خارجی هستند بهره می جوید.

 • داود بیدل در سریال بیم و امید ۱۳۹۸-۱۱-۱۶ ۱۱:۲۳

  انتظارات از داوری های جشنواره فیلم فجر/۴

  بیدل: جشنواره فیلم فجر، رویدادی برآمده از دل انقلاب اسلامی است و توجه به منافع ملی و آرمان های انقلابی باید در داوری آن مدنظر قرار گیرد

  سینماپرس: داود بیدل کارگردان سینما و تلویزیون همزمان با آغاز داوری فیلم های سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر گفت: جشنواره فیلم فجر، رویدادی برآمده از دل انقلاب اسلامی است و توجه به منافع ملی و آرمان های ارزشی، انقلابی و دینی باید در داوری آن مدنظر قرار گیرد؛ امید است داوران جشنواره به این مسائل بسیار مهم دقت نظر داشته باشند و مسئولان جشنواره نیز به درستی آن ها را توجیه کرده باشند که می بایست با چه ملاک و معیارهایی فیلم های حاضر در جشنواره انقلاب را مورد ارزیابی قرار دهند.

 • مهین نویدی ۱۳۹۸-۱۱-۱۶ ۱۱:۱۶

  جشنواره فیلم فجر از زبان برگزیدگان دوره های پیشین/۵

  نویدی: در جشنواره فیلم فجر و به طور کل در سینما روابط جای ضوابط را گرفته است/ دریافت سیمرغ از جشنواره برایم «بد» شد!

  سینماپرس: مهین نویدی چهره پرداز پیشکسوت سینما و تنها بانوی برنده سیمرغ بلورین بهترین چهره پردازی از جشنواره فیلم فجر همزمان با برگزاری سی و هشتمین دوره این رویداد سینمایی گفت: در جشنواره فیلم فجر و به طور کل در سینما روابط جای ضوابط را گرفته است به نحوی که کلاً ۹۸ درصد آدم ها درست در جایی که هستند قرار نگرفته اند و همین مسأله باعث ایجاد هرج و مرج و آشفتگی در تمامی ارکان سینما شده است.

 • چهارمین روز سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر ۱۳۹۸-۱۱-۱۶ ۱۰:۵۸

  نگاهی به روز چهارم جشنواره فیلم فجر؛

  از دعوا بر سر کمبود صندلی در سینمای رسانه ها تا تهدید خبرنگاران معترض!/ قبح زدایی از اعمال حرام و خلاف شرع در آثار جشنواره ادامه دارد

  سینماپرس: روز چهارم برگزاری جشنواره فیلم فجر در سینماهای مردمی و سینمای رسانه ها سرشار از حاشیه بود؛ یکی از مهمترین موضوعات قبح زدایی از اعمال حرام و خلاف شرع در آثار جشنواره فجر انقلاب است به نحوی که از مصرف مکرر مشروبات الکلی گرفته تا شنیده شدن صدای آواز خوانندگان زن در آثار سینمایی دیده و شنیده می شود.

 • فیلم سینمایی روز بلوا ۱۳۹۸-۱۱-۱۶ ۱۰:۳۴

  در سی و هشتمین دوره جشنواره؛

  چه خبر از برنامه پنجمین روز جشنواره فیلم فجر؟

  سینماپرس: در پنجمین روز سی‌وهشتمین جشنواره فیلم فجر فیلم «خوب بد جلف۲؛ ارتش سری» به‌عنوان تنها فیلم کمدی جشنواره در کنار دو فیلم اجتماعی در پردیس «ملت» اکران می‌شود.

 • حسین انتظامی ۱۳۹۸-۱۱-۱۶ ۰۹:۴۷

  رضایت حسین انتظامی از فیلم های جشنواره ۳۸!

  هم جنس خواهی، قماربازی و هم باشی مورد تایید جناب رئیس است؟

  سینماپرس: رئیس سازمان سینمایی با حضور در برنامه «فجر ۳۸» تاکید کرد: امسال تنوع خوبی در فیلم‌ها داریم. یعنی در کنار فیلم‌های برجسته اجتماعی فیلم‌های تاریخی و حتی کمدی حضور دارند. اما نکته قابل تامل این است که آیا فیلم هایی با مضمون هم جنس خواهی، هم باشی، قماربازی، توهین به تقدسات و احکام اسلام و ... که امسال به وفور در فیلم ها قابل مشاهده است هم مورد تایید ایشان است که با چنین رضایتی آن هم با لفظ «برجسته» از فیلم ها یاد می کنند؟!

 • نشست خبری فیلم سینمایی «دوزیست» ۱۳۹۸-۱۱-۱۶ ۰۳:۴۷

  عکس / نشست خبری فیلم سینمایی «دوزیست»

  سینماپرس : نشست خبری فیلم سینمایی «دوزیست» با حضور عوامل این فیلم در روز سه شنبه ۱۵ بهمن ماه در پردیس ملت برگزار شد.

 • نشست خبری فیلم سینمایی «درخت گردو» ۱۳۹۸-۱۱-۱۶ ۰۲:۵۴

  عکس / نشست خبری فیلم سینمایی «درخت گردو»

  سینماپرس : نشست خبری فیلم سینمایی «درخت گردو» با حضور عوامل این فیلم در روز سه شنبه ۱۵ بهمن ماه در پردیس ملت برگزار شد.

 • حسین انتظامی در مراسم اختتامیه سومین دوره جایزه پژوهش سال سینمای ایران ۱۳۹۸-۱۱-۱۵ ۲۳:۳۷

  واکنش جالب رییس سازمان سینمایی به تلخی آثار جشنواره؛

  انتخاب فیلمسازان است!

  سینماپرس: حسین انتظامی سرانجام در سینمای رسانه حضور یافت و در جمع خبرنگاران در پاسخ به چرایی تلخی فیلم های نکات جالبی را بیان داشت که بیش از هر چیز یا حکایت از عمق نفوذ بر پیکره سازمان های نظارتی در عرصه فرهنگ می نماید و یا نشان دهنده انفعال وزارت ارشاد در قبال محصولات هنری و سینمایی و به تبع آن تاییدی بر وِل شدگی فضای فرهنگی کشور می باشد.

 • چهارمین روز سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر ۱۳۹۸-۱۱-۱۵ ۲۳:۰۲

  عکس / چهارمین روز سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر

  سینماپرس :چهارمین روز سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر در روز سه شنبه ۱۵ بهمن ماه در پردیس ملت برگزار شد.

 • نشست خبری فیلم سینمایی «آن شب» ۱۳۹۸-۱۱-۱۵ ۲۱:۲۳

  عکس / نشست خبری فیلم سینمایی «آن شب»

  سینماپرس : نشست خبری فیلم سینمایی «آن شب» با حضور عوامل این فیلم در روز سه شنبه ۱۵ بهمن ماه در پردیس ملت برگزار شد.

 • فیلم سینمایی آبادان یازده 60 ۱۳۹۸-۱۱-۱۵ ۲۱:۰۷

  آبادان یازده ۶۰ ؛

  خرده روایتهایی که مخاطب را سردرگم می کند

  سینماپرس: یکی از مشکلات فیلمنامه آبادان یازده ۶۰ دارد، تعدد خرده روایتهایی است که اتفاقا ما به ازای بیرونی و واقعی داشته و بخشی از این ماجرا را شکل داده اند.

 • ابراهیم داروغه زاده در نشست خبری سی‌وهشتمین جشنواره فیلم فجر ۱۳۹۸-۱۱-۱۵ ۲۱:۰۱

  در جشنواره فیلم فجر۳۸ چه خبر است؟

  معمای «خورشید» و ادعای «احترام به مخاطب»!

  سینماپرس: فیلم سینمایی «خورشید» ساخته مجید مجیدی در حالی طبق اعلام دبیرخانه فجر هنوز آماده نشده که به نظر می‌رسد اتفاقاتی فراقانونی در فرآیند پذیرش این فیلم رقم خورده است.

 • فیلم سینمایی روز صفر ۱۳۹۸-۱۱-۱۵ ۲۰:۴۸

  یک منتقد سینما؛

  روز صفر ؛ تقابل جذاب خیر و شر با یک ریگی سوسول !!!

  سینماپرس: محمدتقی فهیم منتقد سینما درخصوص فیلم روز صفر گفت: شخص ریگی به جز دو فقره کشتن، یک "سوسول" است. شاید از همین رو بوده که فیلمساز در اختتامیه از رودررویی انها خودداری و در میزانسنی خنثی، کار را تمام می کند و این یک رویکرد منفی برای اثری اکشن و قهرمان محور.

 • آرم شبکه چهار سیما* ۱۳۹۸-۱۱-۱۵ ۲۰:۴۰

  اولین قسمت از ویژه برنامه به مناسبت جشنواره فیلم فجر؛

  بررسی حواشی جشنواره فیلم فجر در «شب سینما»

  سینماپرس: شب سینما امشب ۱۵ بهمن ساعت ۲۲:۳۵ دقیقه به صورت زنده از شبکه ۴ سیما به جشنواره فیلم فجر اختصاص خواهد داشت.

 • حسین انتظامی ۱۳۹۸-۱۱-۱۵ ۲۰:۳۰

  در سی و هشتمین دوره جشنواره فیلم فجر؛

  رئیس سازمان سینمایی به پردیس ملت رفت

  سینماپرس: حسین انتظامی در چهار مین روز سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر در پردیس ملت حاضر شد.

 • کیوان علی محمدی در نشست خبری فیلم سینمایی«ارغوان» ۱۳۹۸-۱۱-۱۵ ۲۰:۲۲

  علی‌محمدی مطرح کرد؛

  فیلم «سینما شهر قصه» برای عاشقان سینماست

  سینماپرس: علی‌محمدی گفت: فیلم «سینما شهر قصه» برای عاشقان سینما، می‌تواند جذاب باشد؛ چون مرور می‌کند کارگردان‌ها و فیلم‌های خوبی داشتیم.