جبار آذین

Total:303

 • شیار 143 ۱۳۹۳-۰۹-۰۴ ۱۰:۴۷

  نقد شفاهی فیلم‌های در حال اکران

  آذین: «شیار ۱۴۳» اثری بی‌ادعا در نمایش ناگفته‌های دفاع مقدس است

  سینماپرس: جبار آذین منتقد و مدرس سینما در بررسی «شیار ۱۴۳»گفت: این فیلم اثری بدون ادعا، باورپذیر و ارزشی از زندگی در راستای زندگی اجتماعی و دفاع مقدس در عرصه سینمای فرهنگی مقاومت است.

 • آهو خردمند و سهیلا گلستانی در فیلم سینمایی «مهمان داریم» به کارگردانی محمدمهدی عسگرپور ۱۳۹۳-۰۸-۲۸ ۰۹:۲۲

  نقد شفاهی فیلم های در حال اکران

  آذین: «میهمان داریم» مخاطب خود را قربانی ذوق‌آزمایی کارگردانش کرده است

  سینماپرس: جبار آذین، منتقد و مدرس سینما در بررسی «میهمان داریم» گفت: این فیلم در شکل فعلی مخاطب را راضی نمی کند و وی را قربانی ذوق آزمایی کارگردانش کرده است.

 • جبار آذین* ۱۳۹۳-۰۸-۲۰ ۱۰:۳۹

  منتقدان و بازدید از غرفه سینماپرس

  جبار آذین: جایگاه نوشتارهای سینمایی در سبد فرهنگی مردم مشخص نیست

  سینماپرس: جبار آذین منتقد سینما معتقد است: تعدد رسانه های ویژه حوزه سینما در گروی میزان تأثیرگذاری سینما بر زندگی جاری مردم است اما در حال حاضر جایگاه نوشتارهای سینمایی در سبد فرهنگی مردم مشخص نیست.»

 • شهاب حسینی در ساکن طبقه وسط ۱۳۹۳-۰۷-۳۰ ۱۴:۱۶

  نقد شفاهی فیلم های اکران/

  آذین: «ساکن طبقه وسط» فیلمی فلسفی با طنزی ملایم است

  سینماپرس: یک منتقد و مدرس سینما گفت: کارگردانی سنجیده و فکر شده نماها، صحنه ها ، حرکت های هماهنگ دوربین با محتوا ، خصوصیات شخصیت ها ، ایفای چندین نقش توسط شهاب حسینی و همچنین بازی های قابل توجه هنگامه قاضیانی، حسین محجوب، بابک حمیدیان و فرهاد اصلانی، «ساکن طبقه وسط» را دیدنی کرده است.

 • آتش بس2 ۱۳۹۳-۰۷-۱۱ ۱۰:۰۵

  جبار آذین و نقد شفاهی فیلم های اکران

  «آتش بس ۲» غافل از مولفه های دینی در حل مشکلات خانوادگی

  سینماپرس: یک منتقد سینما با توجه به فیلم جدید تهمینه میلانی معتقد است نبود مولفه های دینی ، آرمانی و تاثیر آن ها در اصلاح و پایداری خانواده ها با بی توجهی به سهم تعیین کننده مهم آئین ها و باورهای مذهبی در تعامل و استحکام خانواده ها از جماه غفلت های کارگردان «آتش بس ۲» است.

 • ساره بیات و فرهاد اصلانی و صابر ابر در پشت صحنه فیلم سینمایی «خواب زده ها» به کارگردانی فریدون جیرانی ۱۳۹۳-۰۷-۰۸ ۱۳:۳۱

  نقد شفاهی فیلم های اکران

  آذین: «خواب زده ها»ی جیرانی فیلم مهم و با ارزشی در سینما محسوب نمی شود

  سینماپرس: یک منتقد و مدرس سینما با بیان اینکه «خواب زده ها» فیلم سینماگران خواب زده کشور است، گفت: این فیلم گر چه از آثار رایج تجاری مشابه یک سر و گردن بالاتر است و جیرانی دست کم در سر هم بندی عناصر فیلمش هوشیاری به خرج داده ولی هیچ حرف قابل تاملی در ساخت ، پرداخت و محتوا ندارد و فیلم مهم و با ارزشی محسوب نمی شود.

 • آرایش غلیظ ۱۳۹۳-۰۶-۳۱ ۱۲:۵۴

  نگاه «جبار آذین» به فیلم جدید نعمت الله

  «آرایش غلیظ»؛ گرم و مردم‌پسند

  سینماپرس: یک منتقد و مدرس سینما گفت: کارگردانی سنجیده، مضمون خوب، موسیقی تصویری مناسب و بازی های به نسبت مقبول «آرایش غلیظ» را تبدیل به اثر گرم و مردم پسند کرده است و آرایش بزکخانه اجتماعی کسانی است که به جای آرایش قلب ، روح و زندگی خود با اخلاق ، انسانیت ، جوانمردی روی خویش و سطح زندگیشان با قلم های کج روی ، تند روی و لائوبالی گری، بی مسئولیتی، لجاجت، عصبانیت و عصیانگری نقاشی کرده اند.

 • فیلم شهر موشها ۲ ۱۳۹۳-۰۶-۲۵ ۱۱:۴۳

  نگاهی به فیلم جدید مرضیه برومند

  آذین: «شهر موشها ۲» با احترام به شعور مخاطب، تماشاچی را جذب کرده‌ است

  سینماپرس: یک منتقد و مدرس سینما گفت: «شهر موشها ۲» آشتی مردم با سینما را به ارمغان آورده و این امر گواه آن است که اگر یک فیلم خوب ، سالم ، شادی بخش و امید آفرین با احترام به شعور و سلیقه مخاطب ساخته شود تاثیرگذار بوده و رضایت مخاطب و ارباب گیشه را به همراه خواهد داشت.

 • جبار آذین در نشست رسانه ای مجوعه تلویزیونی «کلاه پهلوی» ۱۳۹۳-۰۶-۲۱ ۱۱:۲۲

  نقد سالم و نقد مخرب کدام است؟ / ۶

  آذین: در چارچوب نقد سالم جایی برای تخریب وجود ندارد/ نقادی لازمه رشد و تکامل جوامع است

  سینماپرس: جبار آذین منتقد و مدرس سینما صبح امروز گفت: نقد و نقادی لازمه رشد و تکامل جوامع، انسان ها و حرکت های خردمندانه ، فردی و اجتماعی است.

 • سریال دردسرهای عظیم ۱۳۹۳-۰۶-۰۸ ۱۲:۴۶

  نقد شفاهی سریال های روی آنتن/

  آذین: سریال«دردسرهای عظیم» میان طنز و جدی در نوسان است

  سینماپرس: جبار آذین منتقد و مدرس سینما در نقدی شفاهی سریال «دردسرهای عظیم» ساخته برزونیک نژاد را یک مجموعه متوسط سرگرم کننده دانست که میان طنز و جدی در نوسان است.

 • سریال انقلاب زیبا ۱۳۹۳-۰۶-۰۱ ۱۱:۵۸

  نقد شفاهی سریال های روی آنتن

  جبار آذین: «انقلاب زیبا» روایتی تازه و موفق از چالش‌های انقلاب و ضدانقلاب است

  سینما پرس: یک منتقد و مدرس سینما گفت: «انقلاب زیبا» یک مجموعه پلیسی ، معمایی و اجتماعی است که مضامین آن را مسائل سیاسی و اجتماعی تشکیل می دهد. در این مجموعه نویسنده و کارگردان کوشیده اند با ارائه داستانی جذاب و سریالی قابل توجه مسائل مرتبط با انقلاب و ضد انقلاب ، ارزش ها و ضد ارزش ها را بازتعریف کنند.

 • فیلم سینمایی فرشته ها باهم می آیند ۱۳۹۳-۰۵-۲۵ ۱۱:۵۳

  فیلم حامد محمدی از دریچه نگاه منتقدین

  یک مدرس سینما: «فرشته ها با هم می آیند» از کشمکش‌های قوی دراماتیک بهره‌مند نیست

  سینماپرس: یک منتقد و مدرس سینما با بیان اینکه فیلم جدید حامد محمدی تعریفی تازه از روحانیت است گفت: به دلیل ذهنیت گرایی و دانای کل بودن حامد محمدی داستان فیلمنامه او از منظر رعایت اصول و قواعد درام نویسی از کشش و کشمکش های قوی دراماتیک در حد لزوم بهره مند نیست و خط اصلی درام و شخصیت های اصلی فیلمش چندان قدرتمند تصویر نشده است.

 • فیلم سینمایی آذر، شهدخت، پرویز ودیگران ۱۳۹۳-۰۵-۲۰ ۱۰:۰۰

  نگاهی به فیلم جدید بهروز افخمی

  آذین: «آذر، شهدخت، پرویز و دیگران» تولدی دوباره برای افخمی است

  سینماپرس: یک منتقد و مدرس سینما با بیان اینکه فیلم جدید افخمی یکی از امیدهای گیشه سال ۹۳ است گفت: این اتفاق بدین معنی است که فیلم سینمایی «آذر، شهدخت، پرویز و دیگران» شرایط تولدی تازه برای بهروز افخمی رقم زده است و او باید بکوشد طعم شیرین اقبال از فیلمش را با ساختن آثار بهتر و قوی شیرین تر کند.

 • رضا عطاران در فیلم «کلاشینکف» به کارگردانی سعید سهیلی ۱۳۹۳-۰۵-۱۷ ۱۰:۵۶

  نقد شفاهی/ نگاهی به فیلم تازه یک کارگردان جنجالی

  آذین: «کلاشینکف» انفجار دغدغه های اجتماعی و سیاسی سعید سهیلی در سینمای ایران است

  سینماپرس: یک منتقد و مدرس سینما گفت: سعید سهیلی فیلمساز اندیشمند و متعهدی است و این تبحر را دارد که حرفهای خوب و انسانی خود را در فیلمهای خوش ساخت تر، متعهدانه تر و سینمایی تر بازگو کند. «کلاشینکف» انفجار دغدغه های اجتماعی و سیاسی سعید سهیلی در سینمای ایران است.

 • حراج ۱۳۹۳-۰۵-۱۴ ۱۲:۵۰

  نگاهی به فیلم جدید حسین شهابی

  آذین: «حراج» تاراج زندگی در جامعه پول‌سالار است

  سینماپرس: یک منتقد و مدرس سینما با بیان اینکه «حراج» قصه ای تلخ و هشدار دهنده ای دارد گفت: این فیلم تاراج آرمان ها و زندگی انسان ها در جامعه پول‌سالار است.

 • تجریش ناتمام* ۱۳۹۳-۰۵-۰۴ ۱۲:۰۸

  نقد شفاهی؛

  تحلیل فیلم های اکران ماه رمضان از نگاه یک منتقد سینما / آثاری که از حبس درآمده اند!

  سینماپرس: یک منتقد و مدرس سینما به نقد سه فیلم اکران در ماه مبارک رمضان پرداخت و گفت: به برکت این ماه عزیز سه فیلم بلاتکلیف از حبس در آمده اند و این سه فیلم برای یافتن مجال اکران باید شکرگذار این ماه پر برکت باشند.

 • سریال هفت سنگ* ۱۳۹۳-۰۴-۲۰ ۱۱:۵۹

  مدینه، هفت سنگ و فاخته از دریچه نقد

  تحلیل سریال‌های تلویزیون از نگاه یک منتقد و مدرس سینما / رسانه ملی نتوانسته در ماه رمضان تأثیرگذار و توانا ظاهر شود

  سینماپرس: یک منتقد و مدرس سینما در گفتگو با خبرنگار سینماپرس پیرامون سریالهای مناسبتی صدا و سیما سخن گفت و اظهار داشت: رسانه ملی ماه نتوانسته است در حد ارزش ها و معنویات ماه مبارک رمضان توانا و تاثیرگذار ظاهر شود.

 • فیلم رد کارپت ۱۳۹۳-۰۴-۱۵ ۱۱:۱۰

  عطاران در معرض نقد منتقدان

  آذین: «ردکارپت» به درد نمایش در شبکه خانگی می خورد نه سینما

  سینماپرس: یک منتقد و مدرس سینما گفت: «ردکارپت» گر چه تجربه تازه ایی برای عطاران است و با فیلم های بازاری ایرانی اندکی تفاوت دارد ولی از فیلم نخست او بهتر نبوده و کلیت فیلم، آن را در قالب و صف فیلم های شبکه نمایش خانگی جا می دهد نه پرده سینما.

 • فیلم سینمایی «برف» به کارگردانی مهدی رحمانی ۱۳۹۳-۰۴-۰۹ ۱۲:۱۰

  نگاهی به فیلم مهدی رحمانی

  آذین: «برف» دعوت تماشاگر به تفکر است

  سینماپرس: یک منتقد و مدرس سینما با بیان اینکه «برف» یک ملودرام شهری گفت: مهدی رحمانی علاوه بر ارائه نمای کلی از آدم های ایران امروز، توانایی ها ، ناتوانی ها ، قابلیت ها، موانع رشد و عوامل ارتقای آن ها را برای تماشاگر نمایش داده و آنها را به تفکر دعوت می کند.

 • دربست آزادی* ۱۳۹۳-۰۴-۰۴ ۰۹:۵۵

  نگاهی به فیلم جدید مهرشاد کارخانی

  آذین: «دربست آزادی» نبش قبر سینمای سوخته دهه ۶۰ است

  سینماپرس: یک منتقد و مدرس سینما گفت: کارخانی به دلیل نگاه سطحی به وقایع و داستان های امروز و اینکه دریافت هایش نبش قبر سینمایی است نه توانسته به سینمای گذشته ادای دین کند و نه به تعهدات اجتماعی اش به عنوان یک کارگردان جامه عمل بپوشاند.

 • 50 قدم آخر ۱۳۹۳-۰۳-۲۴ ۱۴:۳۲

  نقد شفاهی/

  آذین: «۵۰ قدم آخر» پوراحمد کوششی ناموفق است

  سینماپرس: یک منتقد و مدرس سینما گفت: کیورمرث پوراحمد در کارگردانی آثار اجتماعی متبحر است و حتی در تولید فیلم های گیشه پسند هم تجربه دارد ولی به رغم خوبی های فیلم های «اتوبوس شب»، «۵۰ قدم آخر» او را در ساخت این نوع آثار و موفقیت فیلم سازی اش رو به جلو نشان نمی دهد.

 • متروپل ۱۳۹۳-۰۳-۰۶ ۱۱:۵۷

  نقد شفاهی/

  آذین: «متروپل» مسعود کیمیایی در ایجاد ارتباط با مخاطب ناموفق است

  سینماپرس : یک منتقد و مدرس سینما گفت: «متروپل» به رغم تلاش مسعود کیمیایی در ایجاد ارتباط با مخاطب ناموفق است و نمی تواند موفقیت های پیشین این فیلمساز را تداوم ببخشد.با این همه کیمیایی همچنان فیلم می سازد وخیال توقف هم ندارد.

 • اشباح* ۱۳۹۳-۰۲-۳۱ ۱۰:۳۵

  نقد شفاهی/

  آذین: «اشباح» مهرجویی فاقد نگرش، خلاقیت و ساختار سینمایی است

  سینماپرس: یک منتقد و مدرس دانشگاه گفت:«اشباح» شبح ضعیفی از هنر یک کارگردان بزرگ است آثار امروز مهرجویی فاقد نگرش، خلاقیت در پرداخت ، ساختار و فرم سینمایی‌اند و مسیر حرکت این کارگردان را رو به جلو نشان نمی دهد.

 • جشن رسانه ها در حوزه سینما ۱۳۹۳-۰۲-۲۷ ۱۲:۳۱

  یادداشتی پیرامون جشن رسانه های سینمایی؛

  انتقاد یک منتقد به نادیده گرفتن رسانه‌های مجازی سینمایی/ رفیق‌مداری موجب خسران و انحراف می‌شود

  سینماپرس: جبار آذین منتقد سینما در یادداشتی که در اختیار سینماپرس قرار داد از نوع نگاه به رسانه های سینمایی و رفیق مداری در داوری های جشن رسانه های سینمایی انتقاد کرد.

 • جبار آذین در نشست رسانه ای مجوعه تلویزیونی «کلاه پهلوی» ۱۳۹۳-۰۲-۲۲ ۱۶:۵۳

  در پی استعفای صلح جو از انجمن منتقدان؛

  آذین: موجودیت و آینده انجمن منتقدان خانه سینما به دلیل عملکردهای غیرصنفی سوداگران سیاست زده زیر سوال رفته است

  سینماپرس: جبار آذین از منتقدان کشور در پی استعفای صلح جو از انجمن منتقدان خانه سینما در یادداشتی عنوان کرد که موجودیت و آینده انجمن به دلیل عملکردهای غیرصنفی، غیراخلاقی و غیرفرهنگی سوداگران سیاست زده زیر سوال رفته است.

 • فیلم پنج ستاره ۱۳۹۳-۰۲-۲۱ ۱۲:۳۱

  نقد شفاهی/

  آذین: «پنج ستاره» فیلمی باورپذیر و بدون ادعا است

  سینماپرس: جبار آذین منتقد سینما گفت: فیلمنامه «پنج ستاره» پردازش بیشتر شخصیت ها ، حوادث، ارتباط علت و معلولی آدم ها را می طلبید اما با این همه ساخته جدید افشارزاده اثری بدون ادعا، روان و باورپذیر است.

 • پارسا پیروزفر و نیکی کریمی در فیلم سینمایی «زندگی جای دیگری است» به کارگردانی منوچهر هادی ۱۳۹۳-۰۲-۰۱ ۱۳:۴۹

  نقد شفاهی/

  آذین: «زندگی جای دیگریست» ردپای امید در دنیا تلخ امروز است

  سینماپرس: جبار آذین ، منتقد سینما صبح امروز جدیدترین اثر منوچهر هادی گامی رو به جلو در کارنامه او دانست و گفت: «زندگی جای دیگریست» ردپای امید در دنیای تلخ امروز است.

 • دل بیقرار-چهارسو-فیلادفی- ۱۳۹۲-۱۲-۰۷ ۱۰:۳۸

  نقد شفاهی/

  آذین: پرده سینماها در اشغال فیلم‌های نقدناپذیر است

  یک مدرس دانشگاه معتقد است: شش فیلم روی پرده سینماها در اشغال فیلم های نقد ناپذیر است و این فیلم ها به دلائل ضعف ساختاری و محتوا سطحی توقع و انتظار سینما روها را کاهش می دهند.

 • حاشیه های جشنواره فیلم فجر ۱۳۹۲-۱۱-۲۸ ۱۰:۳۹

  منتقدان و جشنواره‌ای که گذشت؛

  آذین: فیلم فجر امسال توقف قدیمی‌ها، تحرک فیلمسازان انقلاب و تهور سینماگران جوان بود

  یک منتقد و مدرس دانشگاه با بیان اینکه سی و دومین جشنواره فیلم فجر به لحاظ محتوا میان امید و ناامیدی دست و پا می زد، گفت: فجر سی و دوم توقف قدیمی‌ها، تحرک فیلمسازان انقلاب و تهور سینماگران جوان بود.

 • جبار آذین ۱۳۹۲-۰۹-۲۳ ۱۳:۵۵

  سینما و فقدان پژوهش/

  آذین: تاسیس پژوهشگاه برای رفع معضل تحقیقات سینمایی لازم است

  یک منتقد با بیان اینکه تحقیق و پژوهش پاشنه آشیل سینمای ایران است، گفت: برای رفع این نقیصه به همت مدیران تشکلی به عنوان پژوهشگاه مدیریت هنری تشکیل شود و در آن گروه‌ها و تیم‌ها پیش از نگارش هر فیلمنامه‌ای در خصوص سوژه و ارتباط درست با موضوع تحقیق کنند تا به مرور سینمای ایران از این معضل رهایی یابد.