خانه سینما

کل اخبار:1054

 • انتقاد سینماگران از خانه سینما ۱۳۹۹-۰۳-۱۰ ۱۴:۵۸

  در موعد اوایل تیر؛

  آیا سرانجام مجمع عمومی «خانه سینما» برگزار می‌شود

  سینماپرس: خانه سینما از برگزاری مجمع عمومی فوق‌العاده خانه سینما در اوایل تیرماه خبر داد.

 • توکلی-شکراله-الماسی-اسلاملو-مهام ۱۳۹۹-۰۳-۰۷ ۱۰:۲۴

  نه قاطع به دروغ پراکنی و حاشیه سازی در سینما؛

  از انتقاد به سیاسی کاری مدیران خانه سینما تا تأکید بر عدم التزام به قانون اساسی!/ نهادهای ناظر نسبت به فرهنگ سوداگری در سینما ورود کنند

  سینماپرس: تعدادی از سینماگران و کارشناسان فرهنگی کشور در پی فرافکنی، حاشیه سازی و تخریب های پی در پی مدیریت خانه سینما با تأکید بر اینکه اهالی سینما روز به روز بیشتر متوجه ناکارآمدی خانه سینما می شوند متذکر شدند: مدیران فرهنگی اهدافی سیاسی و جناحی را دنبال می کنند و توجهی به اخلاقیات و ندارند؛ این خانه به سینماگران تعلقی ندارد و همه صنوف این روزها از دست رفتارهای غلط مدیران این نهاد عاجز شده اند!

 • خانه سینما ۱۳۹۹-۰۳-۰۶ ۱۵:۲۷

  «شناسه ملی» تنها برای ۱۱ صنف؛

  آرایش شاه نشینان خانه سینما برای حفظ قدرت

  سینماپرس: خانه سینما در حالی به پانزدهمین دوره انتخابات هیات مدیره نزدیک می‌شود که تنها ۱۱ صنف کد شناسه ملی گرفته‌اند و باقی اصناف طبق قانون امکان مشارکت در این انتخابات را ندارند.

 • مراسم افتتاح خانه سینما شماره سه ۱۳۹۹-۰۳-۰۶ ۱۴:۱۴

  هفتمین جلسه کارگروه بررسی آسیب های کرونا در سینما؛

  قدردانی از مسئولانه خانه سینما برای سرک کشیدن در زندگی سینماگران!

  سینماپرس: در هفتمین جلسه کارگروه بررسی آسیب های کرونا در سینما گزارشی از روند اجرای مصوبات قبلی کارگروه مانند کمک هزینه یک میلیون تومانی به ۱۷۰۰ عضو خانه سینما در دو نوبت ارائه و از همکاری مسئولانه خانه سینما قدردانی شد.

 • خانه سینما ۱۳۹۹-۰۳-۰۳ ۱۷:۲۲

  ماجرای اقدامات نابخردانه خانه سینما به بهانه بسته های حمایتی؛

  آیت الله علوی گرگانی نیز سرکشی خانه سینما در زندگی سینماگران را جایز ندانست

  سینماپرس: بعد از استفتا آیت الله مدرسی یزدی و مکارم شیرازی یکی دیگر از مراجع عظام تقلید نسبت به تقسیم بسته‌های حمایتی خانه سینما واکنش نشان داد.

 • محمدرضا اسلاملو در نشست تخصصی پژوهش در فیلمنامه نویسی سینمای انقلاب و دفاع مقدس ۱۳۹۹-۰۲-۳۱ ۱۱:۵۳

  دروغ پراکنی و حاشیه سازی در سینما/۵

  اسلاملو: سینما از بنیان نیاز به تغییر دارد/ این جمع فعلی که به عنوان مدیر در بخش های مختلف سینما فعالیت می کنند کارآمد نیستند

  سینماپرس: محمدرضا اسلاملو کارگردان سینما گفت: سینما از بنیان نیاز به تغییر دارد؛ ما نیاز به سینمایی انقلابی و مدیرانی انقلابی و متعهد در سینما داریم تا هم وضعیت اسفبار فعلی در تولیدات را شاهد نباشیم و هم با این حجم از گزافه گویی و دروغ پردازی مواجه نشویم و شاهد آن باشیم که آقایان در عمل کاری درست و شایسته برای رشد سینما و بهبود وضع کیفی زندگی سینماگران انجام می دهند.

 • احمد نجفی در مراسم اختتامیه یازدهمین جشنواره بین‎المللی فیلم‎های ورزشی ۱۳۹۹-۰۲-۳۰ ۱۹:۳۰

  احمد نجفی:

  در خانه سینما فقط به فکر خوردن هستند نه کار فرهنگی

  سینماپرس: همه یا با هم فامیلند یا آشنا هستند. آدمی که هیچ چیزی نداشته است صاحب این همه سینماست چون دولتی بوده و روابط داشته است. کسی نیست پرس‌وجو کند.

 • علی مهام ۱۳۹۹-۰۲-۲۸ ۱۱:۴۰

  دروغ پراکنی و حاشیه سازی در سینما/۴

  مهام: وضعیت سینما در دولت دهم به مراتب منظم تر، مشخص تر و مطلوب تر از این دوره بود!/ عادلانه رفتار کنید!

  سینماپرس: علی مهام تهیه کننده سینما و تلویزیون در پی فرافکنی، حاشیه سازی و تخریب های پی در پی رئیس هیأت مدیره خانه سینما گفت: اینکه برخی افراد کم کاری های خود را به گردن مدیران در دولت های گذشته می اندازند کاری بسیار غلط است؛ بنده معتقدم وضعیت سینما در دولت دهم به مراتب منظم تر، مشخص تر و مطلوب تر از این دوره بود و آقای اسعدیان باید خودشان پاسخ بدهند که با چه استدلالی چنین مطالبی را بیان کرده اند!

 • کیومرث پوراحمد ۱۳۹۹-۰۲-۲۷ ۱۳:۵۲

  حاشیه‌ اخیر سینما و یک توصیه از «کیومرث پوراحمد»؛

  میزهای مدیریتی همیشگی نیست!

  سینماپرس: چند روزی است که جلسه شورای صنفی نمایش برگزار شده اما ترکش‌های مربوط به حاشیه‌های آن همچنان ادامه دارد و سینماگران در فضای مجازی و رسمی نسبت به مدیران سازمان سینمایی واکنش دارند از جمله کیومرث پوراحمد که تاکید می‌کند این میزهای مدیریتی همیشگی نیست.

 • منصور غضنفری و مجید امانی زاده در مجمع عمومی انجمن مدیران و دستیاران تدارکات سینما ۱۳۹۹-۰۲-۲۷ ۱۲:۱۴

  رییس انجمن مدیران تدارکات:

  بودجه‌ای برای تأمین مالی اعضای صنف نداریم

  رییس انجمن مدیران تدارکات سینما با اشاره به آسیب‌پذیری اصناف ضعیف‌تر از استمرار تعطیلی پروژه‌های سینمایی تاکید کرد فعالیت‌های سینمایی باید با رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سرگرفته شود.

 • شادمهر راستین، رئیس شورای مرکزی کانون فیلمنامه‌نویسان ۱۳۹۹-۰۲-۲۶ ۱۴:۲۸

  شادمهر راستین:

  اهمیت ندادن به فیلمنامه،‌ سینما را تضعیف کرده است

  سینماپرس: عضو انجمن فیلمنامه‌نویسان خانه سینما، گفت: نتیجه اصلی اهمیت ندادن به فیلمنامه‌نویسی باعث می‌شود کسانی که بیشتر بتوانند در بخش تولید و پروداکشن فعالیت کنند فیلم بسازند، به این ترتیب بازیگر و پخش‌کننده به ارکان اصلی و اقتصادی سینما تبدیل می‌شوند و اتفاقی که در دهه پنجاه برای سینمای ایران افتاد بعید نیست دوباره شکل ‌گیرد.

 • حسین انتظامی ۱۳۹۹-۰۲-۲۵ ۲۱:۳۵

  واکنش «حسین انتظامی» به نامه بی ادبانه هیات مدیره «خانه سینما»؛

  شورای اکران در خانه سینما می‌ماند!

  سینماپرس: حسین انتظامی رییس سازمان سینمایی در توئیتی اعلام کرد که شورای صنفی نمایش قرار نیست به جز خانه سینما در مکان دیگری تشکیل شود.

 • حسین فرحبخش* ۱۳۹۹-۰۲-۲۵ ۱۱:۳۰

  استفاده ابزاری شاه نشینان از انگ دولتی بودن؛

  واکنش «حسین فرحبخش» به جنجال درباره انتخابات «شورای صنفی نمایش»

  سینماپرس: ادعاهای ابوالحسن داوودی که زمانی خودش رییس شورای صنفی نمایش بود درباره «دولتی» بودن این شورا با تعجب بسیاری از سینماگران مواجه شده چون داوودی تا زمانی که خودش رییس شورا بود درباره «دولتی» بودن شورا حرف نمیزد و حالا که نه خودش و نه هم‌صنفی‌اش محسن امیریوسفی ریاست شورا را دراختیار ندارند نگران «دولتی» شدن شورا شده‌!

 • همایون اسعدیان؛ خانه سینما ۱۳۹۹-۰۲-۲۴ ۲۲:۲۷

  در شرایط سوء مدیریت سینمایی؛

  خط و نشان کشی چاله میدانی توسط شاه نشینان خانه سینما

  سینماپرس: خانه سینما که به موضع گیری های سیاسی در خلأ اقدامات صنفی مشهور است، با انتشار نامه ای تهدید آمیز مدیران واداده سینمایی را در قبال اتفاقاتی که به مذاق شاه نشینان خانه سینما خوش نیامده، تهدید کرد.

 • برنامه گیومه رادیو نمایش ۱۳۹۹-۰۲-۲۴ ۱۳:۳۷

  در برنامه رادیویی «گیومه» عنوان شد؛

  منتظری: خانه سینما و سازمان سینمایی موظفند در بحران کرونا به فریاد هنرمندان برسند/ مسئولان وعده های بی عمل می دهند!

  سینماپرس: سیدرضا منتظری کارشناس رسانه و منتقد سینما روز سه شنبه بیست و سوم اردیبهشت در برنامه «گیومه» که با اجرای مصطفی محمودی منتقد باسابقه سینمای کشور به صورت زنده از رادیو نمایش پخش شد در خصوص برخی مسائل مهم روز سینمای کشور از جمله بحران کرونا و عملکرد منفعلانه سلبریتی های سینمای کشور برای کمک و همدردی با مردم مستأصل، بی دغدغدگی مدیران فرهنگی در خصوص تأمین معیشت حداقلی برای هنرمندان سخن گفت.

 • محسن امیریوسفی ۱۳۹۹-۰۲-۲۳ ۱۵:۵۱

  واکنش های فتنه گونه کارگردان «آشغال‌های دوست‌داشتنی»؛

  از انگ تقلب در انتخابات تا هجمه به کاندیدای پیروز

  محسن امیریوسفی در واکنشی شبیه به آنچه که برخی هم قبیلگی های او در انتخابات سال ۸۸ نشان دادند به صراحت بیان داشت که جلسه دیروز شورای صنفی نمایش برای برگزاری انتخابات مشروعیت نداشته است، گفت: سازمان سینمایی با دخالت مستقیم تلاش کرد شورای صنفی نمایش را دولتی‌ کند.

 • همایون اسعدیان؛ خانه سینما ۱۳۹۹-۰۲-۲۳ ۱۴:۱۹

  با وعده لشکر کشی در آینده؛

  شورش علیه «قانون» به سبک «خانه سینما»

  سینماپرس: خانه سینما اعلام کرد به‌زودی موضع خود را درباره حواشی جلسه اخیر شورای صنفی نمایش که به انتخاب دبیر و سرگروه‌های جدید سینمایی منجر شد، اعلام خواهد کرد.

 • جهانگیر الماسی ۱۳۹۹-۰۲-۲۲ ۱۱:۰۴

  دروغ پراکنی و حاشیه سازی در سینما/۳

  الماسی: نهادهای ناظر نسبت به فرهنگ سوداگری در سینما ورود کنند

  سینماپرس: جهانگیر الماسی بازیگر و کارگردان سینما در پی فرافکنی، حاشیه سازی و تخریب های پی در پی رئیس هیأت مدیره خانه سینما گفت: چه بهتر از این که نهادهای مرتبط با جرایم اقتصادی و... همین حالا به مسأله گردش مالی در سینمای کشور ورود کنند و ببینند فسادها نشأت گرفته از کجاست.

 • ایمان کرمیان ۱۳۹۹-۰۲-۲۱ ۱۲:۱۵

  رییس انجمن جلوه‌های ویژه میدانی:

  مساله بیمه بیکاری مشکلی است که همه اعضای خانه سینما درگیر آن هستند

  سینماپرس: رییس انجمن جلوه‌های ویژه میدانی معتقد است بدون بیمه بیکاری نمی‌توانیم به‌عنوان صنف از سینماگران عضو بخواهیم که پروژه‌ها را متوقف کنند.

 • کانون فیلم‌نامه‌نویسان ۱۳۹۹-۰۲-۲۰ ۱۶:۰۵

  هشدار صنفی کانون فیلم‌نامه‌نویسان؛

  سینمای ایران در خطر است!

  سینماپرس: کانون فیلم‌نامه‌نویسان سینمای ایران درباره‌ ضرورت هم‌گرایی برای تأمین معیشت اهالی سینما در دوران کرونا هشدار داد.

 • جعفر دهقان ۱۳۹۹-۰۲-۲۰ ۱۵:۵۷

  جعفر دهقان:

  وزارت ارشاد و خانه سینما می‌توانستند در وضعیت فعلی در کنار بازیگران باشند اما متاسفانه هیچ کمکی به ما نشده است

  سینماپرس: بازیگر سریال «یوسف پیامبر (ع)» گفت: زندگی ما بازیگران هم خرج دارد و وقتی کاری نیست چطور باید از پس هزینه ها بر آمد، چرا هیچ مسئولی طی این سه ماه تعطیلی حال بازیگران را نپرسیده است، آیا اصلا می‌دانند بسیاری از بازیگران ما در چه شرایط بدی زندگی می‌کنیم.

 • دانش اقباشاوی ۱۳۹۹-۰۲-۱۷ ۱۴:۵۴

  سخنگوی سابق کارگروه مدیریت بحران کرونا:

  شیوه‌ای به نام غربالگری در سازمان سینمایی و خانه سینما شیوه‌ای توهین‌آمیز و غیرعلمی است

  سخنگوی سابق کارگروه مدیریت بحران کرونا در سینما می‌گوید: برای نجات زندگی تولیدکنندگان آثار تصویری ۲۲ میلیارد تومان نیاز است. مدیر دفتر پخش «خانه فیلم» هم اعتقاد دارد در پساکرونا، سینما به حالت عادی برنمی‌گردد. هم‌چنین مدیر سینما آزادی معتقد است امسال را باید برای سینمادارها از دست‌رفته دانست.

 • رضا شکراله ۱۳۹۹-۰۲-۱۶ ۱۲:۳۹

  دروغ پراکنی و حاشیه سازی در سینما/۲

  شکراله: مدیران سیاسی‌کارِ خانه‌سینما، ملتزم به قانون اساسی نیستند/ در دولت حسن روحانی شاهد نئولیبرالیسم فرهنگی و سرمایه داری قاطع هستیم

  سینماپرس: رضا شکراله فعال سینمایی در پی فرافکنی، حاشیه سازی و تخریب های پی در پی رئیس هیأت مدیره خانه سینما گفت: موضوع و مسأله خانه سینما بسیار فراتر از مسائلی است که در برخی رسانه ها به آن ها اشاره می شود؛ خوشبختانه اهالی سینما روز به روز بیشتر متوجه بیهوده بودن این نهاد می شوند و بسیاری افراد امیدوارند که این خانه بسته شود و نهادی به جای آن تأسیس گردد که دغدغه اش رفع مشکلات رفاهی و معیشتی سینماگران باشد! این آدم های متوسطی که رأس خانه سینما قرار دارند جز سیاسی کاری چیزی نمی دانند، در یک جمله باید عنوان کنم مدیران سیاسی کار خانه سینما، ملتزم به قانون اساسی، ولایت فقیه و جمهوری اسلامی نیستند.

 • همایون اسعدیان و منوچهر محمدی در نشست فیلم بوسیدن روی ماه در سی امین جشنواره فیلم فجر ۱۳۹۹-۰۲-۱۵ ۱۴:۵۵

  به تهیه کنندگی ایرج محمدی؛

  رئیس هیات مدیره خانه سینما با یک کمدی به شبکه نمایش خانگی می رود

  سینماپرس: همایون اسعدیان کارگردان سریال های تلویزیونی با ساخت سریالی کمدی به شبکه نمایش خانگی می‌رود.

 • رجبی خواه-دهقان پور-شهیدی-فاضلی-اسحاقی-شوقی-کفیلی-رفیعی جم-سجاده چی-محسنی نسب ۱۳۹۹-۰۲-۱۵ ۱۳:۲۲

  بی انصافی و قلدرمآبی مدیران خانه سینما و اعتراض سینماگران؛

  از انتقاد به عملکرد تبعیض آمیز شاه نشینان خانه سینما تا درخواست برای لغو جشنواره های سینمایی/ خانه سینما عملکردی ضدصنفی دارد!

  سینماپرس: تعدادی از اهالی سینمای کشور در خصوص دست خالی اهالی سینما از عیدی میلیاردی وزارت ارشاد با انتقاد نسبت به عملکرد ضدصنفی دست اندرکاران این نهاد تأکید کردند: تبعیض و تفکیک میان اعضای خانه سینما عملی ناجوانمردانه، ناعادلانه و ظالمانه است. آن ها متذکر شدند کاخ نشین های خانه سینما به فکر کوخ نشینان نیستند و این نهاد مثلاً صنفی بی هویت و بی خاصیت شده و از آن منافعی به قشر بدنه سینما نمی رسد!

 • منوچهر شاهسواری در نشست خبری مدیرعامل و هیئت مدیره خانه سینما ۱۳۹۹-۰۲-۱۵ ۱۲:۱۸

  گزارش طنز «خانه سینما» از جلسه با صنوف؛

  از برگزاری جلسه ای پر تنش تا گزارشی از همه چی آرومه!

  سینماپرس: در حالی که بر اساس شنیده های سینماپرس جلسه خانه سینما با ۲۰ صنف، یکی از پر تنش ترین جلسات برگزار شده در خانه سینما بوده، روابط عمومی این نهاد گزارشی خنثی از این نشست برای رسانه ها ارسال کرده است!

 • خانه سینما ۱۳۹۹-۰۲-۱۴ ۱۵:۲۲

  خانه سینما یا «چاله میدان»؟!؛

  از جدال لفظی بی حاصل تا تحریم نشست توسط برخی صنوف/ تقلای اسعدیان برای ممانعت از مصاحبه انتقادی اعضا با رسانه ها!

  سینماپرس: رئیس هیأت مدیره خانه سینما که روز گذشته در تلاشی مذبوحانه و با برگزاری یک جلسه فوق العاده با روسای صنوف معترض درصدد بود آن ها را با خود همراه و همدل سازد در همین گام نخست با شکست روبرو شد و سینماگران به صورت یکپارچه علیه رفتار ظالمانه دیکتاتورمآبانه و ضدصنفی مدیران این مجموعه که مدت ها است بدل به حیات خلوت برخی چهره های خاص شده موضع گرفته و ساعت ها با آن ها به صورت لفظی به جدال پرداختند!

 • نشست خبری هیات مدیره خانه سینما ۱۳۹۹-۰۲-۱۴ ۱۲:۴۴

  در جلسه اصناف با رئیس هیأت مدیره «خانه سینما» چه گذشت؟

  هیات مدیره و مدیرعامل خانه سینما همچنان تلاش کنند...

  سینماپرس: حمیدرضا آشتیانی‌پور رییس انجمن گویندگان که از صنوف حاضر در جلسه با همایون اسعدیان رئیس هیأت مدیره خانه سینما بوده است، درباره جزییات این گفتگوی صنفی توضیحاتی ارائه کرد.

 • پولشویی در سینما ۱۳۹۹-۰۲-۱۴ ۱۱:۰۹

  ما فرشته هستیم!

  آیا می‌شود با دستمال کثیف شیشه سینما را پاک کرد؟

  سینماپرس: وای به روزی که مفسدان و بدهکاران بانکی برای لاپوشانی پرونده‌های عریض و طویلشان پرچمدار مبارزه با فساد شوند. بی شک برخی این حربه را به کار می‌برند که کسی به آن‌ها شک نکند و گمان نبردند که این‌ها خود از بزرگترین مفسدان سینما هستند.

 • محسن محسنی‌نسب ۱۳۹۹-۰۲-۱۴ ۱۰:۲۲

  دست خالی اهالی سینما از عیدی میلیاردی وزارت ارشاد/۱۰

  محسنی نسب: مسئولان باید جشنواره ها را ملغی و مبالغ آن را به سینماگران اختصاص دهد/ چرا عیدی و سبدکالا به تمام سینماگران تعلق نمی گیرد؟

  سینماپرس: محسن محسنی نسب کارگردان سینما با انتقاد نسبت به عملکرد ضدصنفی مدیران خانه سینما گفت: امروزه وضع بد معیشتی سینماگران بسیار آشکار است؛ تمام ممر درآمد اهالی سینما به صورت کامل متوقف شده و این وظیفه مسئولان است که جشنواره های ریز و درشت سینمایی را ملغی کرده و مبالغ آن را به سینماگران بیکار و خانه نشین اختصاص دهند.