نمایش همه
 • یدالله صمدی در نشست نقد و بررسی فیلم پدر آن دیگری ۱۳۹۶-۰۳-۰۸ ۰۵:۲۷

  قاچاق آثار سینمایی و انفعال مدیران/۳

  صمدی: فیلم های ما در معرض غارت است و هیچ تدبیری هم برای مبارزه با غارتگران اندیشه نمی شود!

  سینماپرس: یدالله صمدی تهیه کننده و کارگردان سینما در واکنش به قاچاق گسترده آثار سینمایی که در همین اواخر شامل فیلم هایی نظیر «گشت۲» شده است گفت: فیلم های ما در معرض غارت است و چه به شکل قاچاق آثار و پخش آن به صورت گسترده و چه به شکل پخش فیلم ها در شبکه های ماهواره ای فارسی زبان که به فقدان قانون کپی رایت در کشورمان باز میگردد ما شاهد این رخداد هستیم و هیچ تدبیری هم برای مبارزه با غارت گران اندیشه نمی شود.

 • محمد رضا شرف الدین ۱۳۹۶-۰۳-۰۸ ۰۵:۲۰

  جایگاه اندیشه و آرمان های امام (ره) و انقلاب در سینما/۱

  شرف الدین: برخی مانع واشکافی وقایع انقلاب اسلامی در سینما می شوند/ از سینمای استراتژیک و ارزشی غافل شده ایم

  سینماپرس: محمدرضا شرف الدین مدیرعامل سابق انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس و تهیه کننده سینما در آستانه سالروز رحلت حضرت امام خمینی (ره) و قیام خونین پانزده خرداد گفت: برخی دستگاه ها و نهادها مانع از واشکافی وقایع انقلاب اسلامی در سینما می شوند و مایل نیستند که این گونه رخدادها و اتفاقات و همچنین پرداختن به زندگی بزرگانی همچون حضرت امام (ره) در حوزه فرهنگ و هنر بازگو شود.

 • فیلم سینمایی لِرد ۱۳۹۶-۰۳-۰۷ ۱۶:۴۳

  «از نتایج سحرِ» دولت تدبیر و امید!

  وقتی فیلمی لجن پراکن با تخریب ایران و ایرانی، از جشنواره کن جایزه می گیرد!

  سینماپرس: فیلم سینمایی «لرد» در حالی در جشنواره کن جایزه بخش نوعی نگاه را از آن خود کرده است که فیلم در امتداد سیاه‌نمایی درباره ایران و ساختار حاکم بر آن، در سکانسی از فیلم علناً به تقدیس فرقه ضاله بهائیت پرداخته است. به راستی رفتار غیرقانونی کارگردانی مثل رسول‌اف با چه واکنشی از سوی مسئولان سینمایی و فرهنگی مواجه خواهد شد؟

 • کاظم راست گفتار ۱۳۹۶-۰۳-۰۷ ۰۵:۳۲

  راست گفتار در گفتگو با سینماپرس:

  ویژگی «آشوب» لذت بردن مخاطبان از تماشای آن است/ تمام تلاشم را کردم تا فیلمم شبیه سایر آثار تاریخی نشود

  سینماپرس: کاظم راست گفتار همزمان با اکران جدیدترین اثر سینمایی اش گفت: ویژگی شاخص «آشوب» لذت بردن مخاطبان ایرانی از تماشای فیلم است و بنده اطمینان دارم همه مخاطبان از هر سن و قشر و طبقه اجتماعی به شرط ایرانی بودن شان از این فیلم لذت خواهند برد.

 • علی اکبر ثقفی در سی و پنجمین جشنواره جهانی فیلم فجر ۱۳۹۶-۰۳-۰۷ ۰۵:۲۷

  بررسی افزایش قیمت بلیت سینماها/۵

  ثقفی: عدم حمایت دستگاه ها و نهادهای مختلف فرهنگی از هنرهفتم باعث افت ۲۰ درصدی مخاطب شده است

  سینماپرس: علی اکبر ثقفی تهیه کننده و کارگردان سینما در رابطه با افزایش فروش ۲ میلیارد تومانی سینماها در نوروز ۹۶ که همراه با کاهش نگران کننده بیش از ۲۰ درصدی مخاطب همراه بوده است گفت: سینما به حمایت جدی و تبلیغات فراوان نیاز دارد و عدم حمایت دستگاه ها و نهادهای مختلف فرهنگی دولت و شهرداری از هنرهفتم باعث افت ۲۰ درصدی مخاطب شده است و اگر دستگاه های مختلف از سینما حمایت کنند دیگر شاهد ریزش مخاطب نخواهیم بود.

 • همراه-اسکندری-گودرزی-موتمن-بوبانی ۱۳۹۶-۰۳-۰۷ ۰۵:۲۳

  انتقاد سینماگران از نگاه ابزاری دولتمردان؛

  هنرمندان دستاویزی برای تبلیغ سیاسیون نیستند/ لزوم حذف نگاه سخیف و ابزاری به هنر و پاسخگویی به مطالبات

  سینماپرس: در پی اظهارات وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی که نگاهی ابزاری به هنرمندان داشت، بسیاری از ایشان با بیان اینکه هنرمندان فرمایشی، ابزار و دستاویزی برای تبلیغ سیاسیون نیستند خواستار برچیده شدن این گونه دیدگاه های فناتیک و عقب مانده در دولت دوازدهم، و پاسخگویی جدی به مطالبات عمومی شدند.

 • علی سرتیپی تهیه کننده در جلسه رئیس سازمان سینمایی با صنوف سینما ۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۰۵:۲۷

  قاچاق آثار سینمایی و انفعال مدیران/۲

  سرتیپی: توصیه من به عوامل فیلم ها این است که مالشان را سفت بچسبند!/ قاچاق آثار سینمایی نیاز به ریشه یابی دارد

  سینماپرس: علی سرتیپی مدیرعامل شرکت پخش فیلمیران و تهیه کننده سینما در واکنش به قاچاق گسترده آثار سینمایی که در همین اواخر شامل فیلم هایی نظیر «عصبانی نیستم» و «گشت۲» شده است گفت: توصیه من به عوامل فیلم ها این است که مالشان را سفت بچسبند و دیگران را دزد نکنند چرا که این تهیه کنندگان و کارگردانان هستند که سردستی با این قضیه برخورد می کنند و نسخه های فیلم های شان را به همه جا ارسال می کنند و مدیریتی برای نشان دادن فیلم شان به اشخاص و نهادهای مختلف ندارند.

 • حجت الله سیفی* ۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۰۵:۲۲

  سینمای کودک؛ مشکلات و راهکارها/۱

  سیفی: مسئولان سینمایی از ضرورت توجه به سینمای کودک و نوجوان غافلند/ هیچ ثمره ای از شورای راهبردی سینمای کودک ندیدیم

  سینماپرس: حجت الله سیفی کارگردان سینما گفت: متأسفانه مسئولان و مدیران فرهنگی و سینمایی اصلاً به این مطلب فکر نمی کنند که ما باید نسل آینده ای داشته باشیم و بر اساس فرهنگ و ارزش های ملی مان به شخصیت های تاریخی و بزرگ کشورمان فیلم هایی برای کودکان و نوجوانان تولید کنیم و آن ها را با هویت و فرهنگ ملی و ایرانی تربیت نماییم.

 • مریم بوبانی ۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۰۵:۱۴

  موضع هنرمندان در قبال اظهارات وزیر ارشاد/۵

  بوبانی: از سیاسیون داشتن چنین دیدگاهی عجیب نیست!/ اگر پاسخ مطالبات مردم داده نشود اولین معترض خواهم بود

  سینماپرس: مریم بوبانی بازیگر سینما و تلویزیون در رابطه با اظهارات وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نسبت به هنرمندان و سینماگران در روز انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم خطاب به یکی از کاندیداها مبنی بر اینکه اگر هنرمند احتیاج داشتید به من پیغام می‌دادید و من برای شما می‌فرستادم تا دچار مشکل نشوید گفت: از سیاسیون داشتن چنین دیدگاه هایی عجیب نیست متأسفانه ما همیشه شاهد بوده ایم که این افراد به همه چیز و همه کس به مثابه یک ابزار برای دستیابی به اهداف شان استفاده می کنند.

 • تیک آف ۱۳۹۶-۰۳-۰۵ ۰۴:۴۰

  نقد شفاهی فیلم های در حال اکران؛

  «تیک آف» فیلمی متفاوت، نوآور و کلیشه شکن است

  سینماپرس: جبار آذین منتقد و مدرس سینمای کشور همزمان با اکران فیلم سینمایی «تیک آف» به کارگردانی احسان عبدی پور گفت: «تیک آف» سومین ساخته سینمایی احسان عبدی پور کارگردان فیلم موفق و دیدنی «تنهای تنهای تنها» در سینما و فیلم های رایج ما یک اثر متفاوت، نوآور و کلیشه شکن است. فیلمی با داستانی روان و در عین حال حائز امتیاز پیچیدگی های دراماتیک و ویژگی های بنیادین آثار جنایی.

 • سعید سعدی ۱۳۹۶-۰۳-۰۵ ۰۴:۳۶

  قاچاق آثار سینمایی و انفعال مدیران/۱

  سعدی: سازمان سینمایی راه های نفوذ قاچاقچیان را شناسایی کند/ هیچ گاه شاهد برخورد جدی با قاچاقچیان نبوده ایم

  سینماپرس: سعید سعدی تهیه کننده سینما در واکنش به قاچاق گسترده آثار سینمایی که در همین اواخر شامل فیلم هایی نظیر «عصبانی نیستم» و «گشت۲» شده است گفت: سازمان سینمایی موظف است راه های نفوذ قاچاقچیان را شناسایی کند و نگذارد حقوق تهیه کنندگان و سرمایه گذاران سینما بیش از این تضییع شود.

 • مهدی صباغ‌زاده در سی و پنجمین جشنواره جهانی فیلم فجر ۱۳۹۶-۰۳-۰۵ ۰۴:۳۲

  بررسی افزایش قیمت بلیت سینماها/۴

  صباغ زاده: جیب مردم خالی است و سینما رفتن برای خانواده ها هزینه سنگینی دربر دارد/ با آمار و ارقام وضعیت سینما مطلوب نمی شود

  سینماپرس: مهدی صباغ زاده تهیه کننده و کارگردان سینما در رابطه با افزایش فروش ۲ میلیارد تومانی سینماها در نوروز ۹۶ که همراه با کاهش نگران کننده بیش از ۷۰۰ هزار مخاطب همراه بوده است گفت: جیب مردم به شدت خالی است و سینما رفتن برای خانواده ها هزینه سنگینی دربر دارد، شرایط اقتصادی صدای همه مردم را درآورده و همین باعث می شود تا هر مخاطبی نتواند به سینما برود و فیلم تماشا کند.

 • مقام معظم رهبری ۱۳۹۶-۰۳-۰۳ ۲۲:۵۰

  رهبر معظم انقلاب:

  فیلم های دفاع مقدس فراتر از یک اثر هنری هستند

  سینماپرس: رهبر معظم انقلاب در شب خاطره دفاع مقدس فرمودند: کتاب‌هایی که در مورد خاطرات دفاع مقدس نوشته و یا فیلم‌هایی که در این خصوص ساخته می‌شوند، فراتر از یک اثر هنری و یا ادبی صرف هستند و این آثار در واقع تزریق سیمان به پایه‌های انقلاب و هویت ملی و پیشرفت کشور است تا این پایه‌ها مستحکم‌تر و ماندگارتر شوند.

 • فرزاد موتمن در نشست خبری فیلم سینمایی«آخرین بار کی سحر را دیدی؟» ۱۳۹۶-۰۳-۰۳ ۱۱:۳۱

  موضع هنرمندان در قبال اظهارات وزیر ارشاد/۴

  موتمن: سیاسیون متوجه شوند که سینما تریبونی برای تبلیغ آن ها نیست/ گاهی کاندیداها هنرمندان را در فشار قرار می دهند تا از آن ها حمایت کنند!

  سینماپرس: فرزاد موتمن کارگردان سینما در رابطه با اظهارات وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نسبت به هنرمندان و سینماگران در روز انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم خطاب به یکی از کاندیداها مبنی بر اینکه اگر هنرمند احتیاج داشتید به من پیغام می‌دادید و من برای شما می‌فرستادم تا دچار مشکل نشوید گفت: ای کاش سیاسیون متوجه شوند که سینما تریبونی برای تبلیغ آن ها نیست و آن ها نباید از سینما و هنرمندان و دست اندرکاران آن به عنوان ابزاری برای بهره تبلیغ خود بهره مند شوند.

 • حر-باکیده-شاه حاتمی-علیمردانی ۱۳۹۶-۰۳-۰۳ ۱۱:۲۲

  انتظارات سینماگران از مدیرت فرهنگی کشور؛

  توجه به سینمای انقلاب و دفاع مقدس حلقه مفقوده مدیریت سینمای ایران/ چرا آثار سیاه نما به راحتی تولید می شود ولی ارزشی نه؟!

  سینماپرس: همزمان با سالروز آزادسازی خرمشهر برخی از سینماگران حوزه دفاع مقدس با بیان اینکه طی سال های اخیر ترویج سیاه نمایی و فرهنگ منحط غربی و حمایت از سینماگران شبه روشنفکر به جای توجه به رویدادها و وقایع انقلاب و دفاع مقدس وجود داشته، خواستار توجه ویژه مسئولان به این حوزه و حمایت از سینمای دفاع مقدس شدند.

 • حسن علیمردانی ۱۳۹۶-۰۳-۰۲ ۱۱:۳۱

  بی توجهی به رویدادهای انقلاب و دفاع مقدس در سینما/۴

  علیمردانی: کمبود فیلمنامه خوب و عدم پشتیبانی سازمان سینمایی و نهادهای ذیربط به سینمای دفاع مقدس آسیب وارد ساخته است

  سینماپرس: حسن علیمردانی تهیه کننده سینما در آستانه سالروز آزادسازی خرمشهر با انتقاد از بی توجهی مدیران فرهنگی و سینمایی به وقایع و رویدادهای انقلاب و دفاع مقدس در سینما گفت: کمبود فیلمنامه خوب و عدم پشتیبانی از طرف سازمان سینمایی و نهادهای ذیربط به سینمای دفاع مقدس آسیب وارد ساخته است و این سینما از فقدان این ۲ مورد اساسی در رنج است.

 • فاطمه گودرزی در نشست خبری جشنواره فیلم و عکس مادر ۱۳۹۶-۰۳-۰۲ ۱۱:۲۶

  موضع هنرمندان در قبال اظهارات وزیر ارشاد/۳

  گودرزی: متأسفانه به هنر و هنرمند در کشور ما به صورت شوخی و ابزاری برای تفریح نگاه می شود!

  سینماپرس: فاطمه گودرزی بازیگر سینما و تلویزیون در رابطه با اظهارات وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نسبت به هنرمندان و سینماگران در روز انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم خطاب به یکی از کاندیداها مبنی بر اینکه اگر هنرمند احتیاج داشتید به من پیغام می‌دادید و من برای شما می‌فرستادم تا دچار مشکل نشوید گفت: متأسفانه به هنر و هنرمند در کشور ما به صورت شوخی و ابزاری برای تفریح نگاه می شود و من بسیار متأسفم که این گونه نگاه ها سال های سال است در کشور ما وجود دارد.

 • محسن علی اکبری در نشست فیلم «استرداد» در خبرگزاری سینماپرس ۱۳۹۶-۰۳-۰۲ ۱۱:۲۱

  بررسی افزایش قیمت بلیت سینماها/۳

  علی اکبری: وضعیت بد معیشت مردم و رکود اقتصادی شدید کشور با افزایش قیمت بلیت سینماها در تضاد است

  سینماپرس: محسن علی اکبری تهیه کننده سینما در رابطه با افزایش فروش سینماها در نوروز ۹۶ که با کاهش نگران کننده بیش از ۷۰۰ هزار مخاطب همراه بود گفت: با هر نوع افزایش بلیت در سینماها مخالف هستم چرا که متأسفانه وضعیت اقتصادی به هیچ عنوان بهبود پیدا نکرده و ما در رکود شدید به سر می بریم و مشکلات معیشتی باعث شده تا طبقه های فرودست و یا متوسط جامعه، حتی با قیمت بلیت گذشته هم نتوانند به سینما بروند.

 • نفوذ فرهنگی (2) ۱۳۹۶-۰۳-۰۱ ۱۱:۴۴

  تئوری پوپولیسمی و رفتار تروریستی!

  از نفوذ تا ولنگاری/ مسیر فرهنگ بر همان مدار گذشته حرکت می کند؟

  سینماپرس: مهدی خرامان/ از نگاه امنیتی به حوزه فرهنگ تا نگاه ابزاری به هنرمند، مسائلی است که نباید به سادگی از کنار آنها گذر کرد، نگاهی که باعث نابودی فرهنگ می شود، به همین دلیل در دو سال گذشته از وادادگی اوضاع فرهنگ کشور مکرراً گلایه می گردد، وادادگی که ثمره اش ولنگاری فرهنگی می شود و می توان گفت نفوذ فرهنگی گام نخست ولنگاری فرهنگی بوده است!

 • ستاره اسکندری ۱۳۹۶-۰۳-۰۱ ۱۱:۱۷

  موضع هنرمندان در قبال اظهارات وزیر ارشاد/۲

  اسکندری: ما نه فرمایشی عمل می کنیم و نه بردنی هستیم/ امیدوارم که دیگر هرگز شاهد چنین اظهاراتی نباشیم

  سینماپرس: ستاره اسکندری بازیگر سینما و تلویزیون در رابطه با اظهارات وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نسبت به هنرمندان و سینماگران در روز انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم خطاب به یکی از کاندیداها مبنی بر اینکه اگر هنرمند احتیاج داشتید به من پیغام می‌دادید و من برای شما می‌فرستادم تا دچار مشکل نشوید گفت: ما نه فرمایشی عمل می کنیم و نه بردنی هستیم و اگر به جایی می رویم به دلیل اعتقادات قلبی خودمان است و من به شدت با این نوع نگاه ابزاری به هنر و هنرمند مشکل دارم.

 • اکبر حر ۱۳۹۶-۰۳-۰۱ ۱۱:۱۰

  بی توجهی به رویدادهای انقلاب و دفاع مقدس در سینما/۳

  حر: طی سال های اخیر مدیران سینمایی تنها درصدد ترویج سینمای «نوآر» فرانسه و سیاه نمایی بودند/ مدیر فرهنگی انقلابی می خواهیم

  سینماپرس: اکبر حر کارگردان سینما در آستانه سالروز آزادسازی خرمشهر با انتقاد از بی توجهی مدیران فرهنگی و سینمایی به وقایع و رویدادهای انقلاب و دفاع مقدس در سینما گفت: متأسفانه طی سال های اخیر مدیران سینمایی تنها درصدد ترویج سینمای «نوآر» فرانسه و سیاه نمایی بودند و از فیلم هایی حمایت می کردند که تصویری تلخ از جامعه و حکومت اسلامی ارائه دهد و روحیه یأس و ناامیدی را در جامعه افزایش دهد.

 • بیژن بیرنگ ۱۳۹۶-۰۳-۰۱ ۱۱:۰۰

  بیژن بیرنگ در گفتگو با سینماپرس:

  باید برای کودکان سالن سینمای اختصاصی داشته باشیم/ سینمای کودک نباید فراموش شود

  سینماپرس: بیژن بیرنگ در خصوص برگزاری جشنواره فیلم کودک و نوجوان گفت: ما باید برای کودکان سالن سینمای اختصاصی داشته باشیم و مدارس نیز، دانش آموزان را به سمت سینما سوق دهند و او را برای تماشای فیلم به سینما ببرند. تهیه کننده فیلم کودک نیز باید درصدد ساختن فیلمی سودآور باشد، چون سینما یک صنعت است..

 • ابوالفضل همراه ۱۳۹۶-۰۲-۳۱ ۱۲:۰۵

  موضع هنرمندان در قبال اظهارات وزیر ارشاد/۱

  همراه: برای تمامی اهالی فرهنگ و هنر کشور متأسفم/ نگاه ابزاری و سخیف به هنر و هنرمند باید از بین برود

  سینماپرس: ابوالفضل همراه بازیگر سینما و تلویزیون در رابطه با اظهارات وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نسبت به هنرمندان و سینماگران در روز انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم خطاب به یکی از کاندیداها مبنی بر اینکه اگر هنرمند احتیاج داشتید به من پیغام می‌دادید و من برای شما می‌فرستادم تا دچار مشکل نشوید گفت: برای تمامی اهالی فرهنگ و هنر کشور متأسفم که چنین شخصی وزیر فرهنگ شان است این نوع ادبیات و این نگاه بسیار دم دستی و زننده به اهالی خاص این سرزمین نکته ای نیست که بتوان از کنار آن به آسانی عبور کرد.

 • پوستر فیلم سینمایی ویلایی ها ۱۳۹۶-۰۲-۳۱ ۱۰:۲۲

  آذین و نقد شفاهی فیلم های در حال اکران؛

  «ویلایی ها»؛ فیلمی قابل تأمل، ارزشی، دفاع مقدسی و اجتماعی با شاخصه های داستانی و سینمایی ممتاز

  سینماپرس: جبار آذین منتقد و مدرس سینمای کشور همزمان با اکران فیلم سینمایی «ویلایی ها» نخستین ساخته سینمای منیر قیدی در ژانر دفاع مقدس گفت: «ویلایی ها» نخستین ساخته سینمایی منیر قیدی فیلمی قابل تأمل، ارزشی، دفاع مقدسی و اجتماعی با شاخصه های داستانی و سینمایی ممتاز همراه با پژوهش ها و شناخت مناسب از آدم ها، موقعیت ها و داستان ها، مناسبات و رویدادها و جغرافیای قصه و زندگی کاراکترها به ویژه خانم ها است.

 • عبدالله باکیده ۱۳۹۶-۰۲-۳۱ ۱۰:۱۶

  بی توجهی به رویدادهای انقلاب و دفاع مقدس در سینما/۲

  باکیده: عدم توجه مسئولان ذیربط سینمای دفاع مقدس را به انزوا کشاند/ نیازمند روایت دفاع از منظر جدید هستیم

  سینماپرس: عبدالله باکیده کارگردان سینما و تلویزیون در آستانه سالروز آزادسازی خرمشهر با انتقاد از بی توجهی مدیران فرهنگی و سینمایی به وقایع و رویدادهای انقلاب و دفاع مقدس در سینما گفت: عدم توجه مسئولان ذیربط و اظهارنظرها و اعمال سلیقه افرادی که هیچ صلاحیتی در این حوزه نداشتند سینمای دفاع مقدس را به انزوا کشاند.

 • هنرمندان طرفدار حسن روحانی ۱۳۹۶-۰۲-۳۰ ۱۳:۵۶

  در پی سخنان وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت یازدهم؛

  هنرمند کیلویی چند؟!/ نگاه سخیف به هنرمندان و سینماگران در دولت دوازدهم ادامه خواهد یافت؟

  سینماپرس: نگاه ابزاری به هنر و هنرمند آفتی است که دولت دوازدهم نباید از دولت یازدهم به ارث برد، نگاهی که در آن گویی هنرمندان طرفدار حسن روحانی در یک معامله وارد حمایت از وی شده اند و الان در همین معامله می شود آنها را به کاندیدای دیگری فروخت!

 • علی شاه حاتمی ۱۳۹۶-۰۲-۳۰ ۱۱:۲۷

  بی توجهی به رویدادهای انقلاب و دفاع مقدس در سینما/۱

  شاه حاتمی: مدیران فرهنگی نمی خواهند یاد و خاطره ای از انقلاب و دفاع مقدس باقی بماند

  سینماپرس: علی شاه حاتمی کارگردان سینما و تلویزیون در آستانه سالروز آزادسازی خرمشهر با انتقاد از بی توجهی مدیران فرهنگی و سینمایی به وقایع و رویدادهای انقلاب و دفاع مقدس در سینما گفت: وضعیتی که مدت ها است در حوزه تولید فیلم های دفاع مقدس و انقلاب وجود دارد نشانگر آن است که مدیران فرهنگی نمی خواهند یاد و خاطره ای از انقلاب و دفاع مقدس باقی بماند و به همین دلیل هیچ گونه اقدامی برای تولید و حمایت از فیلمسازانی که دغدغه ساخت این نوع آثار دارند انجام نمی شود.

 • حبیب اسماعیلی در بیست و یکمین نمایشگاه مطبوعات ۱۳۹۶-۰۲-۳۰ ۱۰:۵۲

  بررسی افزایش قیمت بلیت سینماها/۲

  اسماعیلی: مخاطب ۲ میلیونی برای یک فیلم افتخاری ندارد چرا که در دهه ۶۰ فیلم ها به طور معمول ۵ میلیون مخاطب داشت

  سینماپرس: حبیب اسماعیلی تهیه کننده سینما در رابطه با افزایش فروش ۲ میلیارد تومانی سینماها در نوروز ۹۶ که همراه با کاهش نگران کننده بیش از ۷۰۰ هزار مخاطب همراه بوده است گفت: تعداد مخاطبان سینما سال به سال در حال کاهش است اما متأسفانه ما شاهد آن هستیم که برخی افراد به تعداد مخاطبان سینما افتخار می کنند این در حالی است که مخاطب ۲ میلیونی برای یک فیلم افتخاری ندارد چرا که در دهه ۶۰ فیلم ها به طور معمول ۵ میلیون مخاطب داشت و سینما برای مردم بسیار در دسترس بود.

 • سید ضیاء هاشمی تهیه کننده سینما ۱۳۹۶-۰۲-۲۹ ۱۰:۵۹

  بررسی افزایش قیمت بلیت سینماها/۱

  هاشمی: کیفیت پایین فیلم ها و عدم تبلیغات مناسب باعث افت ۲۰ درصدی مخاطب شده است/ دولت نباید در حوزه فرهنگ و هنر ارزش افزوده را لحاظ کند

  سینماپرس: سیدضیاء هاشمی مدیرعامل جامعه صنفی تهیه کنندگان و تهیه کننده سینما در رابطه با افزایش فروش ۲ میلیارد تومانی سینماها در نوروز ۹۶ که همراه با کاهش نگران کننده بیش از ۲۰ درصدی مخاطب همراه بوده است گفت: کیفیت پایین فیلم ها و عدم تبلیغات مناسب باعث افت ۲۰ درصدی مخاطب شده است اگر در نوروز سال قبل ما شاهد فروش بسیار بالای فیلم ها بودیم به دلیل تبلیغات گسترده شبکه های ماهواره ای بود و تأثیر این تبلیغات بر افزایش فروش نکته ای غیرقابل انکار است.

 • دکترین فرهنگی دولت دوازدهم (5) ۱۳۹۶-۰۲-۲۸ ۰۶:۲۹

  دکترین فرهنگی دولت دوازدهم (۵)

  فاصله از شعار؛ دکترین اصلی دولت شعور/ ولنگاری فرهنگی و یا صیانت از فرهنگ

  سینماپرس: فاطمه نمازدوست / دستاوردهای فرهنگی دولت یازدهم نشان می دهد این دولت در چهارسال گذشته فاقد دکترین، فاقد طرح جامع، فاقد برنامه ریزی منسجم، فاقد شاخص های قابل اندازه گیری و ... بوده است که مجبور است برای بیان دستاوردهایش به تعدادی جملات کلی بسنده کرده و کلی گویی را جایگزین بیان واقعیت و آمارهای ملموس نماید.