سینمای جهان

کل اخبار:309

 • علیرضا مرادی در چهارمین روز سی‌وچهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان ۱۴۰۱-۰۶-۲۲ ۱۰:۱۸

  گفتگو در خصوص سیاه نمایی پایان ناپذیر جشنواره های جهانی علیه کشورمان؛

  مرادی: قطعاً تمام جشنواره های سینمایی جهان رویکرد سیاسی دارند و اگر کسی این اتفاق را تکذیب کند یاسینما را نمی شناسد یا اهداف جشنواره ها را نمی داند/ سایه سیاست بر سر جشنواره های خارجی گسترده شده است

  سینماپرس: علیرضا مرادی سردبیر فرهنگی خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) که در هفتاد و نهمین جشنواره فیلم ونیز حضور داشت در خصوص حواشی حضور سینمای ایران در این رویداد سینمایی گفت: جشنواره‌های سینمایی جهان قطعا در کنار فعالیت‌های هنری خود رویکرد سیاسی هم دارند و اگر کسی این اتفاق را تکذیب کند یا سینما را نمی‌شناسد یا اهداف جشنواره‌ها را نمی‌داند؛ ما نباید فراموش کنیم که سیاستمداران ترجیح می دهند به هر نحو از دیگران از جمله هنرمندان بهره کشی کنند و شاید برای همین است که در برخی مقاطع فیلم‌هایی ضعیف که در آن ها سیاهی در مورد کشورمان دیده می‌شود را به اسم سینمای ایران در جشنواره های خود نمایش می دهند و آن ها را مهم و پررنگ و تأثیرگذار جلوه می دهند.

 • هفتاد و نهمین جشنواره فیلم ونیز ۱۴۰۱-۰۶-۰۸ ۱۱:۱۸

  سینماپرس گزارش می دهد؛

  هرآنچه از هفتاد و نهمین جشنواره فیلم ونیز باید بدانید/ از حضور پرشمار سینماگران ایرانی و فیلم های بدون پروانه نمایش تا اظهارات عجیب آلبرتو باربرا در خصوص کشورمان!

  سینماپرس: هفتاد و نهمین جشنواره فیلم ونیز در حالی فردا (چهارشنبه نهم شهریور) آغاز به کار خواهد کرد که یکی از نکات قابل تأمل این رویداد سینمایی حضور پرشمار سینماگران ایرانی است و از سوی دیگر مسئولان این جشنواره اعلام کرده اند مهمانان دیگر نیازی به نشان دان گواهی واکسیناسیون با نتیجه آزمایش کرونا برای شرکت در این جشنواره ندارند.

 • هفتاد و پنجمین جشنواره بین المللی فیلم کن ۱۴۰۱-۰۳-۰۸ ۱۱:۱۸

  سینمای ایران و بازارهای جهانی؛

  هدررفت بیت المال به بهانه تعاملات بین المللی!/ لزوم تجدیدنظر مدیران سینمایی برای جلوگیری از شوآف های بی ارزش در جشنواره های جهانی!

  سینماپرس: شرکت‌های پخش و تهیه فیلم از سراسر دنیا همه ساله در زمان برگزاری جشنواره های مهم سینمایی نظیر برلین، کن و... گرد هم می آیند و غرفه هایی را از این جشنواره ها با مبالغ بسیار کلان اجاره می کنند تا ضمن تعامل برای پخش و اکران فیلم ها در کشورهای جهان با سایر کشورها در خصوص همکاری های مشترک و تولید آثار سینمایی رایزنی کنند؛ در این میان پرسش اینجا است که جایگاه سینمای ایران در این تعاملات بین المللی کجاست؟ سال ها و صرف بودجه های کلان برای حضور همه ساله سینمای ایران در این بازارها چه دستاوردی برای سینمای کشور داشته جز تولیدات مشترک ضعیف و شوآف های مدیران سینمایی و ارائه آمار و بیلان های آنچنانی برای نفله کردن بودجه بیت المال به اسم تعاملات بین المللی!؟

 • هفتاد و پنجمین جشنواره بین المللی فیلم کن ۱۴۰۱-۰۳-۰۸ ۰۰:۲۹

  دست خالی سیاه نما سازان ایرانی از جشنواره کن!

  نخل طلا به «مثلث غم» رسید/ جایزه بهترین بازیگر زن جشنواره در دست بازیگر ضعیف عنکبوت مقدس!

  سینماپرس: مراسم اختتامیه هفتاد و پنجمین جشنواره فیلم کن شامگاه شنبه ۲۸ می ۲۰۲۲ (۷ خرداد ۱۴۰۱) ساعت ۲۰:۳۰ به وقت محلی (۲۳ ایران) با اجرای virginie Effira در سالن گرند تئاتر لومیر برگزار شد؛ از نکات قابل تأمل سخنرانی ابتدایی مجری مراسم در خصوص تأثیر سیاسی فرهنگ بود! این اتفاق خود به خود اثبات این مدعا است که این دوره جشنواره کن سیاسی ترین دوره آن محسوب می شود.

 • هفتاد و پنجمین جشنواره بین المللی فیلم کن ۱۴۰۱-۰۳-۰۷ ۱۱:۳۳

  گزارش مستقیم از جشنواره فیلم کن؛

  در روزهای پایانی برگزاری هفتاد و پنجمین جشنواره فیلم کن چه گذشت؟ / وقتی سینماگران ایرانی حاشیه ساز می شوند...

  سینماپرس: هفتادو پنجمین جشنواره بین المللی فیلم کن در روزهای پایانی برگزاری اش با برخی حواشی روبرو بود؛ حضور همزمان دو فیلم ایرانی در بخش مسابقه هفتاد و پنجمین جشنواره فیلم کن یکی از اتفاقات مهمی بود که بسیاری از ایرانیان را پیش از آغاز این جشنواره به وجد آورده بود اما بعد از نمایش آن ها در این رویداد سینمایی واکنش منتقدان رسانه‌ های مشهور بین‌المللی به دو فیلم کارگردانان ایرانی متوسط و زیر متوسط بود و متأسفانه این آثار تصویری مخدوش از جامعه امروز ایران به نمایش گذاشته بودند که همین امر باعث تلخکامی ایرانیان وطن پرست شد؛ حال باید منتظر ماند و دید عصر امروز در مراسم اختتامیه این رویداد سینمایی دو فیلم سیاست زده «برادران لیلا» و «عنکبوت مقدس» علیرغم کیفیت ساختاری و محتوایی زیر متوسط شان می توانند سهمی از جوایز جشنواره کن داشته باشند یا خیر؟

 • هفتاد و پنجمین جشنواره بین المللی فیلم کن ۱۴۰۱-۰۳-۰۴ ۱۲:۰۶

  گزارش خبرنگار اعزامی سینماپرس به جشنواره فیلم کن؛

  در روزهای میانی برگزاری هفتاد و پنجمین جشنواره فیلم کن چه گذشت؟

  سینماپرس: هفتادو پنجمین جشنواره بین المللی فیلم کن در روزهای میانی برگزاری اش با برخی حواشی روبرو بود؛ مهمترین اتفاق این دوره جشنواره آن است که تا روزهای میانی این معتبرترین رویداد سینمایی جهان هنوز شاهکاری نداشته که بتواند نظرات بخش اعظمی از منتقدان واهالی رسانه را به خود جذب کند و بعید نیست که تا پایان جشنواره هم نهایتا شاهد فیلم های معمولی باشیم‌ و نه شاهکارهای خارق العاده!

 • علی عباسی ۱۴۰۱-۰۳-۰۳ ۱۱:۵۸

  فرافکنی به سبک جدید!

  منتظری: چرا در «عنکبوت مقدس» همه مردم ایران را وحشی و طرفدار خشونت نشان دادید؟ / عباسی: از رابطه و ضابطه سیاهی مطلق در فیلم «نوآر» پیروی کردم!

  سینماپرس: علی عباسی کارگردان فیلم سینمایی «عنکبوت مقدس» که در آن تصویری متحجر و بدوی از جامعه ایران به نمایش گذاشته است در پاسخ به پرسش انتقادی سیدرضا منتظری خبرنگار اعزامی سینماپرس به جشنواره فیلم کن در خصوص تصویر چرک و سیاهی که وی از ایران و ایرانی به نمایش گذاشته، دست به فرافکنی زد و گفت: فیلم من یک فیلم «نوآر» است و من از رابطه و ضابطه سیاهی مطلق در فیلم «نوآر» پیروی کردم و مجبور بودم سیاهی ها را نمایش دهم!

 • فیلم سینمایی عنکبوت مقدس ۱۴۰۱-۰۳-۰۲ ۱۳:۵۶

  نگاهی به فیلم «عنکبوت مقدس»؛

  تصویرسازی غرب پسند از قاتل عنکبوتی به عنوان قهرمان ملی و مذهبی! / معرفی ایرانیان به عنوان افرادی شیطان صفت؛ اقدامی سینمایی یا بازی سیاسی؟

  سینماپرس: «عنکبوت مقدس» به کارگردانی علی عباسی در حالی در هفتاد و پنجمین جشنواره فیلم کن به نمایش درآمد که تصویری به شدت غلوشده از ایران درست مانند آنچه در «سنگسار ثریا»، «بدون دخترم هرگز» و امثالهم شاهد بودیم در آن نمایش داده شد!

 • هفتاد و پنجمین جشنواره بین المللی فیلم کن ۱۴۰۱-۰۲-۳۱ ۱۰:۰۱

  همراه با معتبرترین جشنواره سینمایی جهان؛

  در نخستین روزهای برگزاری هفتاد و پنجمین جشنواره فیلم کن چه گذشت؟/ از نمایش توهم آمریکایی ها برای حمله به تأسیسات هسته ای ایران تا عکس یادگاری فرهادی با فردی معلوم الحال!

  سینماپرس: هفتادو پنجمین جشنواره بین المللی فیلم کن در روزهای ابتدایی برگزاری اش با برخی حواشی روبرو بود؛ تام کروز بازیگر مشهور آمریکایی، پس از وقفه ای ۳۰ ساله، امسال به خاطر نقش آفرینی در فیلم «تاپ گان: ماوریک»، در هفتاد و پنجمین دورۀ جشنوارۀ بین المللی فیلم کن حضور یافت. برگزارکنندگان جشنوارۀ کن در اقدامی غافلگیرکننده پیش از نمایش این فیلم، با اهدای نخل طلای افتخاری به تام کروز، از یک عمر دستاورد هنری این بازیگر که در آستانۀ ۶٠ سالگی قرار دارد، تقدیر کردند و شماری از خلبانان فرانسوی نقش تام کروز در فیلم «تاپ گان» را الهام بخش خلبانان توصیف کرده و همزمان با برگزاری فرش قرمز این فیلم در جشنوارۀ کن ۲٠٢٢، یک نمایش هوایی ویژه را با افشاندن رنگ های پرچم فرانسه در آسمان به اجرا گذاشتند و به این بازیگر آمریکایی ادای احترام کردند.

 • جشنواره فیلم کن ۱۴۰۱-۰۲-۲۷ ۲۲:۳۵

  با حضور سینماگران از سراسر جهان؛

  هفتاد و پنجمین جشنواره فیلم کن رسما کار خود را آغاز کرد/ ارتباط زنده جشنواره با زلینسکی رئیس جمهور اوکراین!

  سینماپرس: به گزارش خبرنگار اعزامی سینماپرس با حضور سینماگرانی از سراسر جهان هفتاد و پنجمین جشنواره فیلم کن ساعت ۱۹:۱۵ (به وقت محلی) روز سه شنبه ۱۷ می ۲۰۲۲ (۲۷ اردیبهشت) رسما کار خود را آغاز کرد.

 • جشنواره فیلم کن ۱۴۰۱-۰۲-۲۶ ۱۱:۲۱

  سینماپرس گزارش می دهد؛

  هرآنچه از هفتاد و پنجمین جشنواره فیلم کن باید بدانید/ از حضور پرشمار سینماگران ایرانی تا خداحافظی با پروتکل های بهداشتی کرونایی!

  سینماپرس: هفتاد و پنجمین جشنواره فیلم کن در حالی آغاز به کار خواهد کرد که یکی از نکات قابل تأمل این رویداد سینمایی حضور پرشمار سینماگران ایرانی است و از سوی دیگر مسئولان این جشنواره اعلام کرده اند مهمانان دیگر نیازی به نشان دان گواهی واکسیناسیون با نتیجه آزمایش کرونا برای شرکت در این جشنواره ندارند؛ بدین ترتیب هفتاد و پنجمین جشنواره فیلم کن اولین جشنواره سینمایی جهان خواهد بود که رسماً با پروتکل های بهداشتی کرونایی خداحافظی می کند!

 • مهمترین اخبار سینمای جهان در سالی که گذشت ۱۴۰۱-۰۱-۱۶ ۱۰:۳۴

  مهمترین اتفاقات سینمای جهان در سالی که گذشت- بخش سوم

  اتفاقی عجیب؛ درخشش سینماگران غیر مطرح در سال ۲۰۲۱!

  سینماپرس: رصد کردن اخبار مهم سینمایی در سالی که گذشت می‌تواند خط مشی و مسیری که سینما در پیش گرفته را به علاقه‌مندان و دنبال‌کنندگان جدی سینما نشان دهد. قطعاً در طول سال اتفاقاتی رخ داده که در سینما ناگزیر بوده که از جمله آن‌ ها درگذشت بزرگانی چون «ژان پل بلموندو» و «برتران تاورنیه» است که با وجود اهمیت این افراد در سینما، این اخبار نمی‌تواند مسائلی تعیین‌کننده و مشخص‌کننده مسیر در پیش‌روی سینما باشد.

 • فیلم های مطرح سینمای جهان در سال ۲۰۲۱-۳ ۱۴۰۱-۰۱-۱۵ ۱۰:۳۰

  مطرح ترین فیلم های سینمای جهان در سالی که گذشت - بخش پایانی

  از انیمیشن مستند روایتگر زندگی یک پناهنده افغانستانی تا نمایش آثار مهم در ونیز ۲۰۲۱

  سینماپرس: در سال ۲۰۲۱ و ماه های نخست سال ۲۰۲۲ که همچنان جهان درگیر کرونا با سویه‌های جدید و متفاوت بود، انسان به ناگزیر راهکارهایی برای بازگشت به زندگی عادی در کنار ادامه شیوع این ویروس یافت و سینما نیز برای دستیابی به شرایطی بهتر و عبور از بحران چالش‌های بسیاری را پشت سر گذاشت و به طور کل همه این تلاش‌ها باعث شد که سال ۲۰۲۱ نسبت به سال ۲۰۲۰ در سینما سال پربارتری را شاهد باشیم.

 • فیلم سینمایی رویداد ۱۴۰۱-۰۱-۱۴ ۱۰:۲۱

  نگاهی به برترین فیلم ونیز ۲۰۲۱؛

  «رویداد» تاریخ مصرف‌گذشته و محافظه‌کار!

  سینماپرس: «رویداد» جدیدترین فیلم سینمایی آدری دیوان فیلمساز زن فرانسوی که توانست شیر طلای جشنواره فیلم ونیز را در سال ۲۰۲۱ از آن خود کند و پس از فیلم «تیتان» که نخل طلای کن را از آن خود کرد توانست دومین فیلم فرانسوی موفق سال ۲۰۲۱ باشد.

 • فیلم سینمایی تیتان ۱۴۰۱-۰۱-۱۲ ۰۹:۵۸

  نگاهی به فیلم برنده نخل طلای کن؛

  «تیتان» یک ایده تلف شده با نگاهی رادیکال اما ابتر

  سینماپرس: ژولیا دوکورنو کارگردان جوان فرانسوی که در سال ۲۰۱۶ با فیلم سینمایی «خام» توانست توجهات را به خود جلب کند در سال ۲۰۲۱ در دومین تجربه کارگردانی‌اش با فیلم «تیتان» موفق به کسب جایزه نخل طلای کن شد.

 • مهمترین اخبار سینمای جهان در سالی که گذشت ۱۴۰۱-۰۱-۱۰ ۱۲:۳۶

  مهمترین اتفاقات سینمای جهان در سالی که گذشت- بخش دوم

  خط و نشان سینمای چین برای هالیوود/ ۳ فیلم چینی در بین ۱۰ فیلم پرفروش سال ۲۰۲۱

  سینماپرس: رصد کردن اخبار مهم سینمایی در سالی که گذشت می‌تواند خط مشی و مسیری که سینما در پیش گرفته را به علاقه‌مندان و دنبال‌کنندگان جدی سینما نشان دهد. قطعاً در طول سال اتفاقاتی رخ داده که در سینما ناگزیر بوده که از جمله آن‌ ها درگذشت بزرگانی چون «ژان پل بلموندو» و «برتران تاورنیه» است که با وجود اهمیت این افراد در سینما، این اخبار نمی‌تواند مسائلی تعیین‌کننده و مشخص‌کننده مسیر در پیش‌روی سینما باشد.

 • فیلم های مطرح سینمای جهان در سال ۲۰۲۱-۲ ۱۴۰۱-۰۱-۰۹ ۱۳:۴۱

  مطرح ترین فیلم های سینمای جهان در سالی که گذشت - بخش دوم

  درخشش سینماگران آسیایی و مطرح شدن فیلمسازان کمتر دیده شده اروپایی

  سینماپرس: در سال ۲۰۲۱ و ماه های نخست سال ۲۰۲۲ که همچنان جهان درگیر کرونا با سویه‌های جدید و متفاوت بود، انسان به ناگزیر راهکارهایی برای بازگشت به زندگی عادی در کنار ادامه شیوع این ویروس یافت و سینما نیز برای دستیابی به شرایطی بهتر و عبور از بحران چالش‌های بسیاری را پشت سر گذاشت و به طور کل همه این تلاش‌ها باعث شد که سال ۲۰۲۱ نسبت به سال ۲۰۲۰ در سینما سال پربارتری را شاهد باشیم.

 • فیلم سینمایی قدرت سگ ۱۴۰۱-۰۱-۰۹ ۱۳:۳۹

  نگاهی به بهترین فیلم درام گلدن گلوب؛

  «قدرت سگ»؛ یک وسترن فمینیستی!

  سینماپرس: جدیدترین فیلم جین کمپیون کارگردان صاحب‌نام استرلیایی که با فیلم «پیانو» توانست نخل طلای کن را از آن خود کند وسترنی است که ضد ژانر عمل می‌کند.

 • مهمترین فیلم های سال ۲۰۲۲-بخش دوم ۱۴۰۱-۰۱-۰۸ ۱۱:۰۸

  معرفی مهمترین فیلم های سینمایی سال ۲۰۲۲ - بخش دوم

  از «قاتلان ماه شب چهارده» اسکورسیزی تا «باردو» آلخاندرو گونزالس ایناریتو/ کدام فیلم ها در جشنواره های مطرح دنیا خواهند درخشید؟

  سینماپرس: هر سال با نگاهی به لیست فیلم هایی که از کارگردان های مطرح دنیا برای اکران و رقابت در جشنواره ها مطرح می شود شور و شوقی برای علاقه مندان واقعی سینما به وجود می آید که قرار است فیلم هایی از فیلمسازان محبوبشان را در این سال ببینند. سینماپرس طی یک مقاله ۲ بخشی تلاش کرده تا مخاطبان خود را با مهمترین فیلم هایی سال ۲۰۲۲ آشنا کند.

 • فیلم سینمایی ماشین مرا بران ۱۴۰۱-۰۱-۰۵ ۰۹:۴۳

  نگاهی بر بهترین فیلم خارجی زبان گلدن گلوب؛

  «ماشین مرا بران» بدهکار به سینما و ادبیات/ فیلمی پرحرف و الکن در بیان مضمون!

  سینماپرس: «ماشین مرا بران» فیلم زیاد از حد جدی گرفته شده ریوسوکه هاماگوچی که اقتباسی از رمان هاروکی موراکامی است در سال ۲۰۲۱ توانست جوایز معتبری چون بهترین فیلمنامه جشنواره کن و بهترین فیلم بین‌المللی گلدن گلاب را از آن خود کند.

 • مهمترین اخبار سینمای جهان در سالی که گذشت ۱۴۰۱-۰۱-۰۳ ۱۱:۰۲

  مهمترین اتفاقات سینمای جهان در سالی که گذشت- بخش اول

  قدرتنمایی پلتفرم‌ های اینترنتی در سال ۲۰۲۱ تهدیدی برای سینماهای جهان

  سینماپرس: رصد کردن اخبار مهم سینمایی در سالی که گذشت می‌تواند خط مشی و مسیری که سینما در پیش گرفته را به علاقه‌مندان و دنبال‌کنندگان جدی سینما نشان دهد. قطعاً در طول سال اتفاقاتی رخ داده که در سینما ناگزیر بوده که از جمله آن‌ ها درگذشت بزرگانی چون «ژان پل بلموندو» و «برتران تاورنیه» است که با وجود اهمیت این افراد در سینما، این اخبار نمی‌تواند مسائلی تعیین‌کننده و مشخص‌کننده مسیر در پیش‌روی سینما باشد.

 • فیلم های مطرح سینمای جهان در سال ۲۰۲۱-۱ ۱۴۰۱-۰۱-۰۱ ۱۱:۰۳

  مطرح ترین فیلم های سینمای جهان در سالی که گذشت - بخش نخست

  درخشش سینماگران زن در سال ۲۰۲۱/ رقابت جشنواره ها برای جذب بهترین فیلم ها!

  سینماپرس: در سال ۲۰۲۱ و ماه های نخست سال ۲۰۲۲ که همچنان جهان درگیر کرونا با سویه‌های جدید و متفاوت بود، انسان به ناگزیر راهکارهایی برای بازگشت به زندگی عادی در کنار ادامه شیوع این ویروس یافت و سینما نیز برای دستیابی به شرایطی بهتر و عبور از بحران چالش‌های بسیاری را پشت سر گذاشت و به طور کل همه این تلاش‌ها باعث شد که سال ۲۰۲۱ نسبت به سال ۲۰۲۰ در سینما سال پربارتری را شاهد باشیم.

 • مطرح ترین سینماگران متوفی جهان در سال ۲۰۲۱ - بخش دوم ۱۴۰۰-۱۲-۲۴ ۱۰:۱۲

  نگاهی به کارنامه مطرح ترین سینماگران متوفی جهان در سال ۲۰۲۱ - بخش دوم

  از درگذشت یکی از بهترین فیلمنامه‌ نویس‌های جهان تا مرگ کارگردان برنده خرس طلای برلین

  سینماپرس: در سال ۲۰۲۱ که چند ماهی از پایان آن می‌گذرد نام‌های آشنایی در عالم سینما از دنیا رفتند که در بین آن‌ها نام بازیگران و کارگردان‌های بزرگی به چشم می‌خورد. سینماگرانی که قطعاً علاوه بر خاطره‌سازی برای چندین نسل، به دلیل شهرت و آوازه جهانی‌شان قطعاً در شکل‌گیری فرهنگ‌های مختلف و پیشرفت سینما تأثیراتی چشمگیر داشته‌اند.

 • مهمترین فیلم های سال ۲۰۲۲-بخش اول ۱۴۰۰-۱۲-۲۲ ۱۰:۰۹

  معرفی مهمترین فیلم های سینمایی سال ۲۰۲۲ - بخش اول

  ۲۰۲۲ سال پربار در حوزه سینمای وحشت/ از «جنایات آینده» کراننبرگ تا «نه» جردن پیل

  سینماپرس: هر سال با نگاهی به لیست فیلم هایی که از کارگردان های مطرح دنیا برای اکران و رقابت در جشنواره ها مطرح می شود شور و شوقی برای علاقه مندان واقعی سینما به وجود می آید که قرار است فیلم هایی از فیلمسازان محبوبشان را در این سال ببینند. سینماپرس طی یک مقاله ۲ بخشی تلاش کرده تا مخاطبان خود را با مهمترین فیلم هایی سال ۲۰۲۲ آشنا کند.

 • مطرح ترین سینماگران متوفی جهان در سال ۲۰۲۱ - بخش اول ۱۴۰۰-۱۲-۱۶ ۱۱:۱۲

  نگاهی به کارنامه مطرح ترین سینماگران متوفی جهان در سال ۲۰۲۱ - بخش اول

  از ستاره تکرارنشدنی سینمای فرانسه تا بازیگران برنده اسکار

  سینماپرس: در سال ۲۰۲۱ که چند ماهی از پایان آن می‌گذرد نام‌های آشنایی در عالم سینما از دنیا رفتند که در بین آن‌ها نام بازیگران و کارگردان‌های بزرگی به چشم می‌خورد. سینماگرانی که قطعاً علاوه بر خاطره‌سازی برای چندین نسل، به دلیل شهرت و آوازه جهانی‌شان قطعاً در شکل‌گیری فرهنگ‌های مختلف و پیشرفت سینما تأثیراتی چشمگیر داشته‌اند.

 • تل‌ماسه-قدرت سگ-مادران موازی-جشنواره فیلم ونیز ۱۴۰۰-۰۶-۲۳ ۱۰:۲۱

  نگاهی به فیلم های حاضر در ونیز ۷۸ ام؛

  منتقدان کدام فیلم ها را بیشتر پسندیدند؟/ از ۱۵۰ دقیقه نفس گیر «تل ماسه» تا گوتیک آمریکایی تمام‌ عیار «قدرت سگ»

  سینماپرس: فیلم های حاضر در بخش اصلی ۷۸ امین جشنواره فیلم ونیز اغلب سر و صدای زیادی به پا کردند؛ در این میان فیلم «تل‌ماسه» (Dune) به کارگردانی دنی ویلنوو و «قدرت سگ» جدیدترین ساخته جین کمپیون توانستند بیش از سایر رقبای شان مورد توجه منتقدان قرار بگیرند هرچند که سایر فیلم ها از جمله «مادران موازی» به کارگردانی پدرو آلمودوار نیز توانستند تحسین بسیاری از مخاطبان را به همراه داشته باشند.

 • جشنواره فیلم ونیز۲۰۲۱ ۱۴۰۰-۰۶-۲۰ ۲۳:۱۱

  گزارش خبرنگار اعزامی سینماپرس به ونیز؛

  شیر طلای ۷۸ امین جشنواره فیلم ونیز در دست برگزیدگان/ شیرطلای بهترین فیلم به «حادثه» و شیر نقره ای به «قدرت سگ» رسید!

  سینماپرس: ۷۸ امین جشنواره بین المللی فیلم ونیز برگزیدگان خود را شناخت؛ نکته قابل تأمل این بود که اهدای جوایز با نظرات اهالی رسانه و پیش بینی های منتقدان تفاوت بسیار داشت.

 • جشنواره فیلم ونیز۲۰۲۱ ۱۴۰۰-۰۶-۱۷ ۱۰:۵۸

  گزارش خبرنگار اعزامی سینماپرس؛

  در روزهای میانی ونیز ۷۸ چه گذشت؟/ از اظهارنظر بی سابقه مدیر جشنواره در حمایت از یک بازیگر تا تأثیر خبر درگذشت ستاره سینمای فرانسه و سوگواری در لیدو!

  سینماپرس: ونیز ۷۸ در روزهای میانی برگزاری اش شاهد برخی حواشی بود؛ مهمترین دغدغه این روزهای دست اندرکاران برگزاری جشنواره پیشگیری از گسترده تر شدن ویروس کرونا است به نحوی که به وضوح میزان نیروهای اورژانس و صلیب سرخ در محل برگزاری جشنواره افزایش پیدا کرده و باید منتظر ماند و دید نتیجه برگزاری این رویداد سینمایی در پاندمی کرونا چه خواهد شد!

 • جشنواره فیلم ونیز۲۰۲۱ ۱۴۰۰-۰۶-۱۴ ۱۰:۴۱

  همراه با کهن ترین جشنواره سینمایی جهان؛

  در روزهای ابتدایی ونیز ۷۸ چه گذشت؟/ از انتقاد شدید حاضران برای بازرسی های سخت گیرانه کرونایی تا ۸ دقیقه تشویق ایستاده برای «تل ماسه» ساخته دنی ویلنوو

  سینماپرس: ۷۸ امین جشنواره بین المللی فیلم ونیز در روزهای ابتدایی برگزاری اش تحت تأثیر ویروس مرگبار کرونا بود به نحوی که این رویداد همچون سال گذشته با تعداد اندکی مهمان برگزار شد و از سوی دیگر بسیاری از منتقدان و اهالی رسانه با انتقاد شدید از بازرسی های سخت گیرانه پلیس ایتالیا در خصوص کرونا خواستار آن شدند که تدبیری عاجل برای رفع این معضل صورت گیرد چرا که میزان سخت گیری ها برای ورود به سالن های سینما آنقدر زیاد است که بسیاری از حاضران از نیمه های فیلم و پس از بازرسی های مکرر کرونایی اعم از چک پس سبز green pass و... می توانند وارد سالن شوند!

 • جشنواره فیلم ونیز۲۰۲۱ ۱۴۰۰-۰۶-۰۸ ۱۰:۵۵

  سینماپرس گزارش می دهد؛

  هرآنچه از هفتاد و هشتمین جشنواره فیلم ونیز باید بدانید/ از غیبت سینمای ایران تا حضور فیلمساز افغانستانی برای سخنرانی!

  سینماپرس: هفتاد و هشتمین جشنواره فیلم ونیز در حالی آغاز به کار خواهد کرد که غیبت سینمای ایران در این رویداد پرسش های زیادی را به وجود آورده؛ برخی معتقدند آنقدر کیفیت فیلم های ایرانی فاجعه بارند که باعث شده سینمای ایران در معادلات جهانی نادیده گرفته شود و برخی دیگر بر این باورند که در پی اقدامات خصمانه جهانی علیه کشورمان، جشنواره ونیز به سینمای ایران دهن کجی کرده است اما هرچه باشد جشنواره فیلم ونیز یکی از رویدادهای سینمایی جهان است و از همین حالا توجه بسیاری از رسانه ها، هنرمندان و علاقمندان سینما به این رویداد است و همه در حال گمانه زنی هستند که امسال شیر طلای ونیز نصیب کدام فیلمساز خوش شانس خواهد شد.